Nowy serial kryminalny “Miasto na wzgórzu” – Kevin Bacon i Aldis Hodge w rolach głównych – pierwszy odcinek już jest dostępny w HBO GO, na antenie HBO od 17 lipca 2019r.

Facebooktwitter

Miasto na wzgórzu - plakat
Nowy serial Miasto na wzgórzu opowiada historię sojuszu między idealistycznym prokuratorem a skorumpowanym agentem FBI. Zawarty przez nich układ wstrząśnie całym systemem sprawiedliwości Bostonu. W rolach głównych występują Kevin Bacon i Aldis Hodge.

Producentami wykonawczymi są Ben Affleck i Matt Damon. Pierwszy odcinek serialu jest dostępny już w HBO GO, nowe odcinki – w każdy poniedziałek. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 17 lipca 2019r.

Boston, początek lat 90. XX wieku. W mieście szerzy się przestępczość, a gangsterzy działają z cichym przyzwoleniem policji, dla której korupcja i rasizm są normą. Nadchodzą jednak zmiany, których inicjatorem jest zastępca prokuratora okręgowego Decourcy Ward (Aldis Hodge). Ward pochodzi z Brooklynu i zawiązuje niecodzienny sojusz ze skorumpowanym, ale bardzo szanowanym agentem FBI, Jackiem Rohrem (Kevin Bacon). Wspólnie zaczynają prowadzić śledztwo w sprawie rodziny z Charlestown, która napada na samochody pancerne. Gdy sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, cień oskarżenia pada na wielu funkcjonariuszy z Bostonu.

W serialu Miasto na wzgórzu w rolach głównych występują zwycięzca Złotego Globu i nominowany do nagrody Emmy Kevin Bacon (The Following, Apollo 13) oraz zdobywca Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych Aldis Hodge (Underground, Ukryte działania). Na ekranie pojawią się także: Jonathan Tucker (Królestwo), Mark O’Brien (Halt and Catch Fire), Lauren E. Banks (Instynkt), Amanda Clayton (If Loving You Is Wrong), nominowany do nagrody Tony Jere Shea (Pasja), Kevin Chapman (Braterstwo) i Jill Hennessy (Jordan). Gościnnie występują: Sarah Shahi (Paragraf Kate), Kevin Dunn (Figurantka), Rory Culkin, Georgina Reilly, Gloria Reuben (Ostry dyżur), James Remar (DEXTER), Dean Winters (Prawo i porządek: Sekcja specjalna) i Samantha Soule (Godless).

HBO GO Miasto na wzgórzu (City On A Hill)

HBO GO Miasto na wzgórzu (City On A Hill)

Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi serialu Miasto na wzgórzu są Chuck MacLean (Dusiciel z Bostonu) oraz wielokrotny zdobywca nagrody Emmy Tom Fontana (Wydział zabójstw Baltimore), który jest także jego showrunnerem. Oprócz McLeana i Fontany, producentami wykonawczymi są również nominowana do nagrody Emmy Jennifer Todd (Tożsamość Bourne’a, Memento), zdobywca Oscara Ben Affleck, zdobywca Oscara Matt Damon, Michael Cuesta (Homeland), Barry Levinson (Rain Man), a konsultantem produkcji – James Mangold (Logan: Wolverine, Spacer po linie). Chuck MacLean jest autorem scenariusza i reżyserem pierwszego odcinka. Kevin Bacon i Jorge Zamacona pełnią obowiązki producentów współwykonawczych.

Serial wyprodukowany został przez stację SHOWTIME. Zdjęcia do produkcji nakręcone zostały w Nowym Jorku i Bostonie.

HBO GO Miasto na wzgórzu (City On A Hill)

HBO GO Miasto na wzgórzu (City On A Hill)

Pierwszy odcinek serialu Miasto na wzgórzu (City on a Hill) jest już dostępny w HBO GO. Nowe odcinki dodawane będą do serwisu co poniedziałek po godz. 06:00. Na antenie HBO3 serial emitowany będzie od 17 lipca, co środę po godzinie 21.45. Serial składa się z 10 odcinków.


Miasto na wzgórzu / CITY ON A HILL (2019) | serial, sezon 1, kryminalny, dramat | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.5/10

Historia sojuszu między idealistycznym prokuratorem a skorumpowanym agentem FBI, który zmienił oblicze Bostonu.

Boston, lata dziewięćdziesiąte XX wieku, kiedy miastem rządziły korupcja i bezprawie. Afroamerykanin Decourcy Ward (Aldis Hodge) jest prokuratorem okręgowym, który pochodzi z Brooklynu. Idealistyczny mężczyzna, będący orędownikiem wprowadzenia zmian w mieście, zawiera niespodziewany sojusz ze skorumpowanym agentem FBI Jackie Rohr (Kevin Bacon), który jest za utrzymaniem status quo. Razem pracują nad sprawą rabusiów okradających samochody pancerne, która wstrząśnie całym systemem sprawiedliwości Bostonu. Serial opowiada o czasach, kiedy Boston był pełen brutalnych i bezkarnych przestępców, na których działania lokalne organy ścigania, w których korupcja i rasizm były normą, przymykały oko. Pokazuje też okres transformacji, kiedy coraz więcej osób zaczęło się przeciwstawiać temu porządkowi rzeczy. Gwiazdami produkcji są Aldis Hodge (Ukryte działania) oraz laureat Złotego Globu Kevin Bacon (Apollo 13). Jednym z producentów wykonawczych serialu jest wyróżniony dwoma Oscarami Ben Affleck.

Reżyseria: Jillian Lindsey , Michael Cuesta
Obsada: Jillian Lindsey , Kevin Bacon , Aldis Hodge , Jonathan Tucker , Mark O’brien , Jill Hennessy
Kraj: USA

S1O1 – Odcinek 1 – 60 min

hbo go Miasto na wzgorzu S1E1


Czytaj również:

HBO GO Polska: Ponad 20 filmów zostanie usuniętych z oferty w ciągu najbliższych 2 tygodni

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 16 czerwiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...