Polski serial “Odwilż” jest już dostępny w ofercie HBO Max – opisy postaci i pierwszych odcinków

Facebooktwitter

hbo max seriale

Pierwszy polski serial Max Original Odwilż jest już dostępny w HBO Max.

Po raz pierwszy polski serial ma swoją premierę we wszystkich krajach, w których jest dostępne HBO Max. W roli głównej występuje Katarzyna Wajda. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda, a w pozostałych rolach pojawią się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak – Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. “zachęt”.

Od dzisiaj, 1 kwietnia, w HBO Max dostępne są dwa odcinki produkcji, a kolejne odcinki będą debiutowały po dwa co tydzień. Na antenie HBO serial pojawi się 1 maja. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie. Produkcja liczy sześć odcinków.

 

Opisy odcinków

 

Odwilż, odc. 1

Ciało młodej kobiety zostaje znalezione na brzegu rzeki. Wyraźnie widać, że niedawno rodziła. Starsza aspirant Zawieja wraz ze swoim policyjnym partnerem Trepą rozpoczynają śledztwo. Policjantkę nurtuje pytanie, gdzie jest nowonarodzone dziecko ofiary, którego nigdzie nie znaleźli. Sprawa nabiera rozgłosu, gdy ofiarą okazuje się córka prokuratora okręgowego.

hbo max seriale

 

Odwilż, odc. 2

Trwa policyjne śledztwo, pojawiają się nowe wątki i poszlaki. Policja sprawdza, jaki związek ze sprawą mogą mieć długi i uwikłania biznesowe Kosińskiego, męża zamordowanej kobiety. Nadal trwają też poszukiwania samochodu, którym podróżowała ofiara. Do pomocy w sprawie Pietrzak postanawia zaangażować Radwana. Zawieja nie jest zadowolona z tej decyzji. Policjantka z coraz większym trudem godzi obowiązki służbowe z życiem prywatnym, nie jest w stanie zapewnić swojej córce Hani opieki.

hbo max seriale

hbo max seriale

 

ODWILŻ | oficjalny zwiastun | HBO Max

 

Opisy postaci

Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda)

Twarda, nieustępliwa policjantka. Obsesyjnie zaangażowana w pracę. Niedawno straciła męża, Wojtka, który również był policjantem. Mama kilkuletniej Hani. Tkwi w zawieszeniu, w tymczasowości – nie jest w stanie przyjąć do wiadomości okoliczności śmierci męża.

Krzysztof Trepa (Bartek Kotschedoff)

Partner policyjny Zawiei. Twardo stąpa po ziemi. Wspiera Zawieję bez względu na wszystko. Jest lojalnym kolegą, na którego ona zawsze możne liczyć, także w sferze prywatnej

Bogdan Pietrzak (Juliusz Chrząstowski)

Naczelnik Wydziału, w którym służy Zawieja. Jest wymagający i zasadniczy, uparcie dążący do celu. Poważnie traktuje każde prowadzone przez jego wydział śledztwo. Nikomu nie daje taryfy ulgowej, ale można na nim polegać.

Andrzej Radwan (Cezary Łukaszewicz)

Były partner policyjny Wojtka, zmarłego męża Zawiei. Policjant w depresji, ze skomplikowaną sytuacją rodzinną.

Michał Strzelecki (Bogusław Linda)

Prokurator okręgowy. Szanowany, nieustępliwy i surowy profesjonalista, można go określić mianem twardego gracza. Ma wielu wrogów ze względu na wcześniejsze śledztwa i sprawy, które prowadził. To jego ciężarna córka Magda zostaje zamordowana przez nieznanych sprawców.

Marcin Kosiński (Sebastian Fabijański)

Mąż zmarłej Magdy, której ciało zostało znalezione na brzegu rzeki. Od siedmiu lat byli małżeństwem, teraz oczekiwali dziecka. W ostatnich miesiącach przed jej śmiercią mieli kłopoty, nie mieszkali razem. Nieakceptowany przez teścia, ma problemy z długami.

Jan Zawieja (Andrzej Grabowski)

Ojciec Wojtka, zmarłego męża Zawiei, były policjant. Nie może pogodzić się ze śmiercią syna, szuka wytłumaczenia. Często opiekuje się swoją wnuczką, Hanią, a Zawieja może liczyć na jego wsparcie.

Hania Zawieja (Marcelina Stępkowska)

Kilkuletnia córeczka Zawiei. Niedawno straciła ojca. Sporo czasu spędza z dziadkiem, bo jej mama bardzo dużo pracuje.

Gosia Adamczyk (Ewa Skibińska)

Matka Zawiei, z którą ta ma ograniczony kontakt. Mieszka w innym mieście, martwi się o córkę.

Anka Janas (Małgorzata Gorol)

Przyjaciółka ofiary. To ona była wsparciem dla Magdy Kosińskiej w ostatnim okresie przed śmiercią. Obie kobiety znały się od dzieciństwa, łączyła je wspólna historia i prawdziwa przyjaźń.

Konrad Janas (Piotr Żurawski)

Przyjaciel Marcina Kosińskiego, brat Anki Janas.

Dorota Czerwińska (Monika Krzywkowska)

Partnerka życiowa prokuratora Strzeleckiego.

 


 

Polecamy również

Kwiecień 2022 w ofercie HBO Max – nowe filmy i seriale – oficjalna lista premier

Serial HBO „Ród smoka” zadebiutuje w HBO i HBO Max już 22 sierpnia

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner