Premiera serialu „The Handmaid’s Tale / Opowieść podręcznej” (2017) w ofercie ShowMax Polska

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]

showmax-opowiesc-podrecznej-bgZgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ShowMax Polska udostępnił dziś w swojej ofercie pierwsze trzy odcinki 1. sezonu serialu „The Handmaid’s Tale / Opowieść podręcznej” (2017).

The Handmaid’s Tale / Opowieść podręcznej (2017) – serial, sezon 1 – 16+ – polskie napisy i lektor
Witamy w alternatywnej rzeczywistości rodem z najgorszego koszmaru. Oto inna wersja historii świata, gdzie prawo stanowione jest przez mężczyzn i dla mężczyzn, a kobieta została sprowadzona do roli niemego reproduktora.

Obsada: Jordana Blake, Alexis Bledel, O-T Fagbenle
Reżyser: Reed Morano, Mike Barker, Floria Sigismondi

Slut-shaming. Zmuszanie do rodzenia. Ekstremalny patriarchat. Wykorzystywanie religii do manipulowania społeczeństwem. Kobieta jako własność. To teoretycznie nie rzeczywistość, tylko niektóre wątki poruszane w najnowszym serialu Showmax „Opowieść Podręcznej” opartym na powieści Margaret Atwood. Opowiada alternatywną, dystopijną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead – totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka malejąca płodność kobiet. Aby odnowić populację, pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach, nieliczne, płodne kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej. Traktowane jako własność państwa i reglamentowane jak towar, nazywane są Służebnicami. Poddawane są praniu mózgu i są częścią domostw zarządzanych przez Komendantów i ich bezpłodne żony. Do nich należy właśnie główna bohaterka Offred (Elisabeth Moss), której celem jest przetrwanie i odnalezienie córki, którą jej odebrano. Współproducentem serialu jest sama autorka książki Margaret Atwood.

S1:O1 – Odcinek 1: Offred – 55m
showmax-opowiesc-podrecznej-S1O1
Freda, jedna z niewielu płodnych kobiet, stara się przetrwać w totalitarnej Republice Gileadu. Przydzielono ją wysokiej rangi Komendantowi i jego żonie, która nienawidzi swej Podręcznej – reprodukcyjnej surogatki.

S1:O2 – Odcinek 2: Birth Day – 45m
showmax-opowiesc-podrecznej-S1O2
Wraz z innymi Podręcznymi Freda wspiera rodzącą Janine, co przywołuje wspomnienia narodzin jej córki. Zbliża się do Gleny i z przerażeniem dowiaduje się, że Komendant wzywa ją na tajne spotkanie.

S1:O3 – Odcinek 3: Late – 51m
showmax-opowiesc-podrecznej-S1O3
Freda w towarzystwie Sereny Joy odwiedza dziecko Janine i wspomina początki rewolucji, zanim ogłoszono powstanie Gileadu. Glena musi się zmierzyć z najtrudniejszym wyzwaniem.

KOMENTARZE:

9 myśli nt. „Premiera serialu „The Handmaid’s Tale / Opowieść podręcznej” (2017) w ofercie ShowMax Polska

 1. A’propos Netflixa to ponieważ denerwujemy się ostatnio na brak lektora do wielu tytułów, zerknąłem jak wygląda poziom dodawania audio w kilku innych krajach.

  W Polsce mamy 2249 tytuły z czego 55% jest z polskim audio lub jest tytułem bez dialogu.
  We Francji na 2543 tytuły w bazie 64% posiada francuskie audio.
  W Niemczech 2454 tytuły, 69% z niemieckim audio.
  W Hiszpanii 2479 tytułów, 69% z hiszpańskim audio.

  Także taka ciekawostka.

   • Netflix nie wszedł oficjalnie do Czech ani na Ukrainę. Na Ukrainie jest 2596 tytułów (więcej niż u nas chociaż u nas Netflix jest oficjalnie), z tego z Ukraińskim audio są 2 tytuły, z polskim audio lub bez dialogów 902 tytuły, czyli ok. 35%. Z rosyjskim audio lub bez dialogów jest 195 tytułów czyli ok. 7,5%.

    Także każą Ukraińcom uczyć się polskiego. 😉

   • Nie umiesz czytac? Właśnie bez lektora jest super- słychać emocje w glosach aktorek. Dla mnie super. Nie jestem wielbicielka oglądania seriali ale ten mnie wciągnął. Może dlatego, że jestem kobietą a może dlatego, że teraz PiS…Albo jedno i drugie. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...