Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 16 listopada 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na listopad 2019r. swoją premierę w ofercie mają 2 nowe filmy, a jeden został do niej ponownie dodany.

Dzisiejsze nowości

Wieża / THE TOWER (2018) | film, dramat | 73m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Współczesny Bejrut. Wardi jest jedenastoletnią Palestyńską, która urodziła się i całe swoje życie spędziła z rodziną w obozie dla uchodźców. Jej ukochany pradziadek Sidi był jednym z pierwszych ludzi, którzy osiedlili się tam, po wypędzeniu z kraju w 1948 roku. Kiedy mężczyzna daje jej klucz do swojego starego domu w Galilei, Wardi zaczyna się lękać, że stracił on nadzieję na powrót w rodzinne strony. Podczas poszukiwań utraconej nadziei, dziewczynka zbiera świadectwa członków swojej rodziny pochodzących z różnych pokoleń.Przepiękna animacja w przystępny i zrozumiały dla dzieci sposób mówi o dramacie osób wypędzonych i żyjących przez dziesięciolecia na wygnaniu. Pokazuje ich świadectwo i sposoby radzenia sobie z przeciwnościami losu. Mądre i przenikliwe dzieło Matsa Groruda (Babcia Pekin) zachwyca w warstwie realizacyjnej i na długo zostaje w pamięci. Produkcja zdobyła dwie nominacje do nagrody Amanda.

Reżyseria: Mats Grorud
Kraj: NorwegiaGwiazdka w domu
/ HOMEGROWN CHRISTMAS (2018) | film romantyczny | 85m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.4/10

Zmuszona ustąpić ze stanowiska CEO w swojej ukochanej firmie Maddie (Lori Loughlin) wraca na święta w rodzinne strony, aby nabrać dystansu do siebie i świata. Na miejscu kobieta zajmuje się organizacją potańcówki dla licealistów razem z będącym jej szkolną miłością Carterem (Victor Webster). Mimo początkowych nieporozumień, para szybko odkrywa, że ciągle wiele ich łączy.Pełen uroku, bezpretensjonalny film telewizyjny w reżyserii nominowanego do Oscara Mela Damskiego (serial Czarodziejki). Obraz pozwala poczuć magię świąt i przypomnieć sobie siłę pierwszej miłości. W rolach głównych bohaterów występują znana z kultowego serialu Pełna chata Lori Loughlin, Victor Webster (Facet z ogłoszenia), Gwynyth Walsh (Lodowa księżniczka), Matt Hamilton (Morderstwo w pensjonacie) oraz Kate Isaac (Kryminalne wypieki: Tylko słodkie).

Reżyseria: Mel Damski
Obsada: Lori Loughlin, Victor Webster, Gwynyth Walsh, Isabella Giannulli, Matt Hamilton, Kate Isaac
Kraj: USA


Znowu w HBO GO


Randka w ciemno / BLIND DATE (1987) | film, komedia, romantyczny | 91m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6/10

Walter Davis (Bruce Willis) jest singlem, który pracuje w dużej korporacji. Pewnego dnia, aby nie iść samotnie na służbowe przyjęcie, decyduje się na randkę w ciemno. Brat (Phil Hartman) umawia go z prześliczną blondynką Nadią Gates (Kim Basinger). Ostrzega go jednak na wstępie, że kobieta źle znosi napoje wyskokowe i w związku z tym nie powinna w ogóle pić alkoholu. Walter lekceważy jednak rady przyjaciela. Gdy Nadia wypija kieliszek szampana, sprawy szybko wymykają się spod kontroli.Zwariowana opowieść w reżyserii mistrza gatunku Blake’a Edwardsa (Śniadanie u Tiffany’ego, cykl Różowa Pantera, Victor, Victoria – nominacja do Oscara). Swój niepośledni talent komediowy prezentują w niej popularni aktorzy: nagrodzona Oscarem Kim Basinger (Moja macocha jest kosmitką, Tajemnice Los Angeles) oraz zdobywca Złotego Globu Bruce Willis (cykl Szklana pułapka, Szósty zmysł). W filmie nie brakuje szalonych gagów, które rozśmieszą widzów do łez.

Reżyseria: Blake Edwards
Obsada: Kim Basinger, George Coe, John Larroquette, William Daniels, Bruce Willis
Kraj: USA


Polecamy również

Nieświadomi – nowy czeski serial szpiegowski HBO Europe zadebiutuje w ofercie HBO GO już 17 listopada 2019r

Premiera 4. sezonu serialu „The Man in the High Castle / Człowiek z wysokiego zamku” w ofercie Amazon Prime Video Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner