Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 26 września 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na wrzesień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 3 nowe filmy.

Buzz (2019) | film dokumentalny | 87m | 12+ | polskie napisy i lektor

Buzz Bissinger to zdobywca nagrody Pulitzera, który znany jest ze swoich artykułów dla Vanity Fair przedstawiających sylwetki, takich znanych osób jak Caitlyn Jenner. W filmie dokumentalnym mężczyzna pokazuje swoje prywatne oblicze. Bissinger otwiera się przed swoim wieloletnim przyjacielem Andrew Shea’em. Praca z Jenner nad jej biografią sprawia, że mężczyzna zaczyna ujawniać swoje ukryte pragnienia, co wystawia na próbę jego małżeństwo i rodzinę. Zaskakujący portret człowieka, który zaczyna analizować siebie i szukać prawdy o sobie samym autorstwa Andrew Shea (The Corndog Man).

Reżyseria: Andrew Shea
Kraj: USAJestem William / I AM WILLIAM / JEG ER WILLIAM (2017) | film familijny, komedia obyczajowa | 83m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.6/10

Od śmierci ojca, życie dziesięcioletniego Williama (Alexander Magnússon) bardzo się skomplikowało. Tym bardziej, że jego matka ma problemy psychiczne i nie jest w stanie zająć się synem. W końcu opiekę nad chłopcem przejmuje jego wujek Nils (Rasmus Bjerg). Mimo że udaje im się stworzyć bardzo zgrany duet, William cały czas zachodzi w głowę, czym naprawdę zajmuje się Nils. W końcu odkrywa, że jest on nałogowym hazardzistą, który winny jest duże pieniądze członkom lokalnego gangu… Duńskie kino familijne opowiadające historię chłopaka, który mimo przeciwności losu, odważnie kroczy przez życie. W jego rolę popisowo wciela się utalentowany debiutant Alexander Magnússon. W obsadzie obrazu w reżyserii Jonasa Elmera (Za jakie grzechy) pojawiają się także Rasmus Bjerg (Nie ma tego złego), Stinne Henriksen, Amina Arrakha oraz Niels Martin Eriksen (Swobodne spadanie). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Jury Dziecięcego Marcinek na festiwalu filmowym Ale Kino.

Reżyseria: Jonas Elmer
Obsada: Alexander Magnússon, Rasmus Bjerg, Stinne Henriksen, Stinne Henriksen, Jakob Agermose Pedersen, Niels Martin Eriksen, Peter Kroll, Amina Arrakha
Kraj: DaniaDaleko do gwiazd / HOW FAR THE STARS / CSILLAGFENY TAVOLSAG (2019) | film dokumentalny | 68m | 12+ |

József jest węgierskim pianistą, który ma niebywały talent łączenia współczesnego jazzu z tradycyjną cygańską muzyką. Jego oryginalne dźwięki przyciągają uwagę współpracującego z Rolling Stones saksofonisty Tima Riesa. Muzyk przybywa do Budapesztu, aby wystąpić z zespołem Józsefa. Pianista odnosi sukces, ale poza sceną zmaga się z rzeczywistością. Walczy z nadwagą i nie ma pieniędzy na opłacenie zaległych rachunków. Co gorsza, jego małżeństwo przeżywa trudne chwilę. József zaczyna marzyć o zdobyciu Ameryki. Po drodze udaje mu się odkryć, że sukces nie jest celem, ale podróżą samą w sobie. Wyreżyserowany przez Katalina Bársonego dokument pokazuje zmagania z losem utalentowanego węgierskiego muzyka młodego pokolenia, który walczy ze swoimi demonami. Twórcom udaje się uwiecznić na taśmie filmowej jego drogę ku dojrzałości i do samopoznania.

Reżyseria: Katalin Bársony
Kraj: Węgry


Czytaj również:

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 25 września 2019

Wataha 3 – zmiana terminu premiery w HBO i HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...