Premiery w ofercie Netflix Polska (30.01.2018)

Facebooktwitter

 

Netflix Polska uzupełnił swoją ofertę o drugą część  4. sezonu serialu:

Vikings / Wikingowie (2013) – serial, sezon 1-4 –  9 / 10 Ocena użytkowników Netflixa – polskie napisy i lektor
Naturalistycznie przedstawiona historia podbojów nieustraszonego wikinga Ragnara Lothbroka, który poszerza nordyckie wpływy, podważając przywództwo lokalnego jarla.

“Wikingowie” opowiadają o ambicjach Ragnara, który pragnie odkryć cywilizacje po drugiej stronie wielkiego oceanu, na zachodzie, co nieuchronnie wywołuje rozmaite konflikty.

Dzięki pomocy jego przyjaciela, uwielbiającego żarty Flokiego, powstaje nowa generacja statków – szybszych, smuklejszych i piękniej wykonanych niż wszystko, co dotąd pływało po morzu.

 

Serial pokazuje też, jak wikingowie – ostatni poganie – czcili prastarych bogów: Odyna, Thora, Freja i Lokiego. Ragnar uważa się za potomka nordyckiego Odyna, patrona wojowników poległych w walce, ale także boga ciekawości.

Ale prócz tych wszystkich wojen i rozlewu krwi „Wikingowie” to również historia rodziny i braterstwa, miłości i przywiązania Ragnara do jego żony Lagerthy (Katheryn Winnick), także szanowanej wojowniczki.

To opowieść o bracie Ragnara Rollo (Clive Standen), okrutnym wojowniku chorym z zazdrości, o żonie jarla Haraldsona Siggy (Jessalyn Gilsig), pięknej, acz niekoniecznie wiernej, o mnichu Athelstanie (George Blagden), którego chrześcijańska moralność zderza się z pogańskimi obyczajami wikingów.

Kiedy ambicje i innowacje wstrząsają fundamentami społeczności, wszyscy zostaną wystawieni na próbę – a ich styl życia już nigdy nie będzie taki sam.

Czytaj również:

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (29.01.2018)

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (28.01.2018)


 

KOMENTARZE:

4 komentarze do “Premiery w ofercie Netflix Polska (30.01.2018)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner