Amazon Prime Video – Filmy i Seriale (30.01.2018) cz.1

Facebooktwitter

 

Amazon Prime Video Polska w ostatnich dniach powiększył swoją ofertę o kilka nowym pozycji:

 

Covert Affairs / Kamuflaż – (2010-2014) serial TV, 5 sezonów, IMDb 7.3  – dostępne polskie napisy

Agentka CIA Annie Walker, dzięki wyjątkowym zdolnościom lingwistycznym (włada 7 językami) i rzadko spotykanemu instynktowi, jest przydzielana do najtrudniejszych misji na całym świecie. Pomocą służy jej niewidomy weteran misji w Iraku, były kochanek Auggie Anderson. Pracę obojga koordynuje Joan Campbell i awansowany z placówki w Kolumbii ambitny Calder Michaels. 

Twórcami serialu “Kamuflaż” są Matt Corman i Chris Ord, a jego producentem wykonawczym m.in. Doug Liman, znany z takich tytułów, jak znany z anteny serial “W garniturach”, trylogia “Tożsamość Bourne’a” czy film “Pan i Pani Smith”. W obsadzie, obok wyróżnionej za rolę Annie Walker Piper Perabo, widzowie zobaczą znanego m.in. z serialu “Życie na fali” i filmu “American Beauty” Petera Gallaghera, Hilla Harpera (“CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”), Christophera Gorhama i Kari Matchett oraz Nica Bishopa (“Anatomia prawdy”) w roli nowego partnera agentki Walker w pracy i prywatnie.

 


Filmy

 

 Wonderstruck – 4k/UHD(2017), 115 min., IMDb 6.5  – dostępne polskie napisy

 Ameryka, rok 1977. Ben ma 12 lat i mieszka z ciotką w Minnesocie. Jego matka zginęła niedawno w wypadku samochodowym. nie zdążywszy wyznać synowi tożsamości jego ojca i pozostawiając go zdezorientowanego w niezbyt przyjaznym dla niego świecie. Na skutek porażenia piorunem chłopak traci słuch, ale odkrywa wskazówkę co do pobytu ojca. Ucieka za szpitala i wyrusza do Nowego Jorku na przygodę życia.

   Ameryka, rok 1927. Głuchoniema Rose mieszka z ojcem w pięknym domu w New Jersey, z którego nie potrafi się cieszyć, zaszywa się więc przy każdej możliwej okazji w kinie, pozwalając wydarzeniom wielkiego ekranu odrywać się od codziennych trosk. Nigdy nie znała matki, ale ma pomysł, kim ona może być. Postanawia ją odnaleźć i wyrusza w tym celu do Nowego Jorku. Ją również po ucieczce z domu czeka wielka przygoda. Dwa odseparowane czasem, przestrzenią i wyglądem światy mają jednak element wspólny: młodość. która – gdy nie jest jeszcze spętana ograniczeniami dorosłej wyobraźni – potrafi dokonywać prawdziwych cudów.

 


 

 

  Chi-Raq – 4k/UHD, (2015), 2 godz. 7 minut, IMDb 5.7 , dostępne polskie napisy

Grupa kobiet organizuje ruch przeciwko przemocy po tym, jak w dzielnicy Southside ginie dziecko trafione przez zbłąkaną kulę.

 Ponieważ w biednych dzielnicach Chicago można zginąć od kuli tak łatwo jak na wojnie, mieszkańcy przezwali swoje miasto „Chi-Raq”. Spike Lee zapożycza od nich to określenie, natomiast historię bierze z Lizystraty Arystofanesa. W jego najnowszym filmie dziewczyna przywódcy gangu, wstrząśnięta kolejnym zabójstwem, namawia kobiety, by żyły w celibacie, dopóki mężczyźni nie zawieszą broni.

 


 

 

 Zone Blanche / Black Spot (2017), serial TV, sezon 1, IMDb 7.5 , brak polskiego tłumaczenia

W małym mieście na skraju lasu, gdzie telefony nie mają zasięgu, a liczba mieszkańców ciągle maleje. Policja dostrzega wzrost śmiertelnych zbrodni w krótkim okresie.

Czytaj również:

www.nflix.pl/amazon-prime-video-premiery-12-01-2018/

\www.nflix.pl/amazon-prime-video-premiery-filmowe-cz-1-07-01-2018/

KOMENTARZE:

5 komentarzy do “Amazon Prime Video – Filmy i Seriale (30.01.2018) cz.1

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner