Amazon Prime Video – Filmy i Seriale (30.01.2018) cz.1

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

 

Amazon Prime Video Polska w ostatnich dniach powiększył swoją ofertę o kilka nowym pozycji:

 

Covert Affairs / Kamuflaż – (2010-2014) serial TV, 5 sezonów, IMDb 7.3  – dostępne polskie napisy

Agentka CIA Annie Walker, dzięki wyjątkowym zdolnościom lingwistycznym (włada 7 językami) i rzadko spotykanemu instynktowi, jest przydzielana do najtrudniejszych misji na całym świecie. Pomocą służy jej niewidomy weteran misji w Iraku, były kochanek Auggie Anderson. Pracę obojga koordynuje Joan Campbell i awansowany z placówki w Kolumbii ambitny Calder Michaels. 

Twórcami serialu „Kamuflaż” są Matt Corman i Chris Ord, a jego producentem wykonawczym m.in. Doug Liman, znany z takich tytułów, jak znany z anteny serial „W garniturach”, trylogia „Tożsamość Bourne’a” czy film „Pan i Pani Smith”. W obsadzie, obok wyróżnionej za rolę Annie Walker Piper Perabo, widzowie zobaczą znanego m.in. z serialu „Życie na fali” i filmu „American Beauty” Petera Gallaghera, Hilla Harpera („CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”), Christophera Gorhama i Kari Matchett oraz Nica Bishopa („Anatomia prawdy”) w roli nowego partnera agentki Walker w pracy i prywatnie.

 


Filmy

 

 Wonderstruck – 4k/UHD(2017), 115 min., IMDb 6.5  – dostępne polskie napisy

 Ameryka, rok 1977. Ben ma 12 lat i mieszka z ciotką w Minnesocie. Jego matka zginęła niedawno w wypadku samochodowym. nie zdążywszy wyznać synowi tożsamości jego ojca i pozostawiając go zdezorientowanego w niezbyt przyjaznym dla niego świecie. Na skutek porażenia piorunem chłopak traci słuch, ale odkrywa wskazówkę co do pobytu ojca. Ucieka za szpitala i wyrusza do Nowego Jorku na przygodę życia.

   Ameryka, rok 1927. Głuchoniema Rose mieszka z ojcem w pięknym domu w New Jersey, z którego nie potrafi się cieszyć, zaszywa się więc przy każdej możliwej okazji w kinie, pozwalając wydarzeniom wielkiego ekranu odrywać się od codziennych trosk. Nigdy nie znała matki, ale ma pomysł, kim ona może być. Postanawia ją odnaleźć i wyrusza w tym celu do Nowego Jorku. Ją również po ucieczce z domu czeka wielka przygoda. Dwa odseparowane czasem, przestrzenią i wyglądem światy mają jednak element wspólny: młodość. która – gdy nie jest jeszcze spętana ograniczeniami dorosłej wyobraźni – potrafi dokonywać prawdziwych cudów.

 


 

 

  Chi-Raq – 4k/UHD, (2015), 2 godz. 7 minut, IMDb 5.7 , dostępne polskie napisy

Grupa kobiet organizuje ruch przeciwko przemocy po tym, jak w dzielnicy Southside ginie dziecko trafione przez zbłąkaną kulę.

 Ponieważ w biednych dzielnicach Chicago można zginąć od kuli tak łatwo jak na wojnie, mieszkańcy przezwali swoje miasto „Chi-Raq”. Spike Lee zapożycza od nich to określenie, natomiast historię bierze z Lizystraty Arystofanesa. W jego najnowszym filmie dziewczyna przywódcy gangu, wstrząśnięta kolejnym zabójstwem, namawia kobiety, by żyły w celibacie, dopóki mężczyźni nie zawieszą broni.

 


 

 

 Zone Blanche / Black Spot (2017), serial TV, sezon 1, IMDb 7.5 , brak polskiego tłumaczenia

W małym mieście na skraju lasu, gdzie telefony nie mają zasięgu, a liczba mieszkańców ciągle maleje. Policja dostrzega wzrost śmiertelnych zbrodni w krótkim okresie.

Czytaj również:

www.nflix.pl/amazon-prime-video-premiery-12-01-2018/

\www.nflix.pl/amazon-prime-video-premiery-filmowe-cz-1-07-01-2018/

KOMENTARZE:

5 myśli nt. „Amazon Prime Video – Filmy i Seriale (30.01.2018) cz.1

  1. Mieszkam w Austrii i mam Amazon Prime Video, niestety napisy tylko po angielsku i niemiecku, nawet jak sie lacze przez proxy. Wiecie moze jak to obejsc? Podobno od marca mialoby to jakos unormowane przez PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...