Saga o wiedźminie trafi na platformę Netflix. Cykl powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego doczeka się serialowej adaptacji

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 4]

netflix-logo---Hollywood, USA, 17 maja 2017 r. – Netflix pracuje nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie książek o wiedźminie, popularnym cyklu powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który zdobył rzesze fanów na całym świecie.

Na tak zwaną „Sagę o wiedźminie” składa się osiem tomów – powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków.

– Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych – Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom.

– Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat – mówi Sapkowski. – Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński (nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Katedra, nagrodzony BAFTĄ za Sztukę spadania, autor filmu Ambicja) i Jarosław Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Bagiński ponadto wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

– Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie – mówią Sean Daniel i Jason Brown. – Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii.

Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image komentują: – W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas – o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 100 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

Źródło: Informacje prasowe firmy Netflix Inc.

KOMENTARZE:

8 myśli nt. „Saga o wiedźminie trafi na platformę Netflix. Cykl powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego doczeka się serialowej adaptacji

 1. Hmmmmmmmm a co z filmem Bagińskiego?

  Może lepiej rzeczywiście zrobić serial z dobrym budżetem. Jeśli wszyscy się postarają, to Netflix wskoczy w lukę po „Grze o Tron” i już w ogóle będzie zajebiście

 2. Czyli pełnometrażowy film o Wiedźminie nad którym pracował właśnie Bagiński trafił finalnie do Netflixa w postaci serialu, może to i lepiej 😉
  To teraz czekamy jeszcze na Thorgala, też idealnie nadawał by się na serial pod skrzydłami Netflixa 🙂

 3. – Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie – mówią Sean Daniel i Jason Brown.
  Panowie chyba nie wiedzą, co to jest saga o Wiedźminie, a może mówią o innym serialu na platformie Netflix?
  „serial dramatyczny”
  Netflix WTF?

  • Boże, widać tutaj ignorancję. Nie ma to jak kalkować z angielskiego „drama serie”. W przeciwieństwie do polskiego „dramatu” drama serie ma dużo szerszy kontekst. Przykładowo Breaking Bad i Rodzina Soprano zalicza się do drama serie. I saga Wiedźmin też pod to podchodzi.

  • Chyba jednak wiedzą, Geralt – ojciec Yennefer – matka Ciri – córka 🙂 proponuje Ci odświeżyć sobie serię 🙂

 4. > Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny.
  współczuje producentom…

 5. W sumie chyba każdy się tego spodziewał, że polski Netflix Original to albo będzie Wiedźmin, albo coś o II Wojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...