SHOWMAX Polska: Ogłaszamy pierwszych prowadzących SNL Polska – press info

Facebooktwitter

SNL Polska_cala obsada-1Prowadzącym pierwszego odcinka nowego programu Showmax SNL Polska będzie Piotr Adamczyk. W kolejnych odcinkach zobaczymy m.in. Roberta Biedronia. Premiera SNL Polska na żywo z Warszawy już 2 grudnia o godz. 21.00.

Dodatkowo cztery pierwsze odcinki będą emitowane na żywo na kanale YouTube SNL Polska oraz na stronie www.showmax.com – za darmo! Odcinki na stronie będą widoczne nawet dla niezarejestrowanych użytkowników. Transmisja w każdą sobotę o godzinie 21.00. Po jej zakończeniu program będzie można oglądać już tylko po rejestracji w serwisie.

SNL Polska to lokalna wersja najsłynniejszego programu satyrycznego na świecie, czyli Saturday Night Live, który już od 43 lat powstaje w studiu NBC na Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. W lokalnej edycji w obsadzie znaleźli się: Laura Breszka, Monika Babula, Karolina Piechota, Helena Ganjalyan, Magda Smalara, Michał Meyer, Michał Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Mateusz Grydlik i Kamil Pruban.

Polska edycja SNL została stworzona na podstawie formatu i przy ścisłej współpracy ekipy amerykańskiej. Zespół produkcyjny i część obsady szkoliła się u twórców w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo producenci z USA będą towarzyszyć ekipie w pierwszym tygodniu produkcji polskiej wersji SNL. Praca z najlepszymi na świecie jest ogromną inspiracją. Głęboko wierzymy, że dzięki zdobytej wiedzy, intensywnych przygotowaniach oraz niezwykłemu talentowi polskiej obsady stworzymy wyjątkowe show – powiedział Jurek Dzięgielewski, Head of Content Showmax CEE.

Reżyserem SNL Polska jest Maciej Sobociński, Aleksandra Wolf jest główną scenarzystką, a producentem wykonawczym jest firma Rochstar. Producenci kreatywni: ze strony Rochstar – Michał Górski oraz Bartosz Wąs. Ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, Head of Content Showmax CEE.

O formacie
SNL to program instytucja. Co tydzień w sobotę wieczorem grupa aktorów komediowych wraz z gościem specjalnym w roli gospodarza odcinka, wystawia skecze, które komentują aktualne wydarzenia czy zjawiska społeczne. Do tego dochodzi wyjątkowy gość muzyczny oraz stały segment – Weekend Update, czyli parodia programu informacyjnego.

Gość specjalny i zarazem gospodarz danego odcinka odgrywa kluczową rolę w jego powstawaniu. To wokół niego budowane jest całe show. Uczestniczy w procesie pisania skeczy, ich prób oraz występuje w kilku z nich. Osoba prowadzącego jest inspiracją dla całego zespołu twórczego.

Wszystko w SNL zaczyna się w tak zwanym Writers Room. Jest to grupa niesamowicie twórczych scenarzystów, którzy z tygodnia na tydzień piszą skecze. Wystawiane na scenie, na żywo, w każdą sobotę. Pod okiem głównego scenarzysty członkowie Writers Room nie tylko piszą skecze, lecz także czynnie uczestniczą w ich realizacji. Wspólnie z reżyserem opracowują całą inscenizację. Prowadzą skecz od samego początku aż po jego premierę.

Właściwie do samej emisji skecze są poprawiane i dopracowywane, tak aby wywołać jak najbardziej żywiołową reakcję widowni. Dopiero po próbie generalnej, a bezpośrednio przed emisją, program nabiera swojej ostatecznej formy. Scenografia zmienia się ze skeczu na skecz i nie ma żadnej chwili na wytchnienia.

Kanał YouTube SNL Polska: https://www.youtube.com/channel/UCFROPi0LGWUAiKJHS6cyylA/featured

Fan page SNL Polska: https://www.facebook.com/SNL.Polska/


OBSADA SNL POLSKA:

Laura Breszka
Ur. 1988

Urodziła się w Austrii i nigdy nie nauczyła się dobrze tabliczki mnożenia. Nie przeszkodziło jej to jednak zostać zawodową aktorką i opanować sztuki parodiowania Grażyny Torbickiej
i Agnieszki Chylińskiej. Dalej mnożyła już tylko sukcesy w serialach: „Na Wspólnej”, „Julia” oraz „Singielka”. W tym ostatnim grała rolę charyzmatycznej, choć nieprzyjemnej blogerki modowej. Napisała również scenariusz do jednego z odcinków serialu. Pojawiła się też gościnnie w jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów ostatnich lat,  „Bejbi blues”. Jedna  z najmłodszych członkiń obsady Saturday Night Live Polska. Obdarzona charakterystycznym, aksamitnym głosem, znana jest nie tylko z wizji, ale i z fonii fanom audiobooków. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Prywatnie mama 8-letniej Lei.

Michał Meyer
Ur. 1985

Kiedyś samodzielnie przewędrował z Porto do Santiago. W programie „Szymon Majewski Show” „wychodził sobie” bardzo udane parodie m.in. Kuby Wojewódzkiego, Tomasza Kammela i Pascala Brodnickiego. Improwizował też gościnnie w programie „I kto to mówi”. Na szklanym ekranie zadebiutował rolą Antka w serialu „Czas honoru”.

W serialu komediowym „Drunk History – Pół litra historii” można zobaczyć jego talent parodystyczny – wcielił się tam m.in. w role: Henryka Walezego, Micka Jaggera i Zbigniewa Bońka. Talent ten ujawnił już wcześniej, gdy podczas Festiwalu Filmów w Gdyni udawał Colina Farrella tak skutecznie, że nawet część jury traktowało go jak gościa honorowego.

Absolwent PWST w Krakowie. Występował m.in. w Teatrze Kamica, Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Krakowskim Teatrze Scena STU. Wystąpił również  w filmach: „Miasto 44”, Maria Curie”, „Amok” i serialach „Na dobre i na złe”, „Singielka”, „Przyjaciółki”, „Lekarze”.

Monika Babula
Ur. 1975

W punkowo-feministyczno-humorystycznym składzie Żelazne Waginy pod egidą znanego warszawskiego kabaretu Pożar w burdelu gra karlicę Lindę (która pokazuje, że życie zaczyna się dopiero po czterdziestce), ale jej sukcesy są odwrotnie proporcjonalne do wzrostu. Jest weteranką teatru z wieloma wyróżnieniami na koncie. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej (Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku), zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora Festiwalu Sztuk Współczesnych Konteksty w Poznaniu za rolę chłopca w spektaklu „Król Olch” oraz na festiwalu Teatrów Lalek Spotkania za najlepszą rolę kobiecą w spektaklu „Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” w Teatrze Lalka w Warszawie. Talent komediowy eksponowała w Pożarze w burdelu, gdzie wcielała się w prześmiewcze uosobienie nowej, “lemingowej” klasy średniej, pijącej wina od Kondrata i mającej kredyt we frankach – Paulę z Wilanowa. Z kolei jej występy w Żelaznych Waginach doskonale oddają atmosferę nowej fali feminizmu w Polsce,
a słowa, które padają ze sceny robią ogromne wrażenie (“[…]) gwałciciele, gwałciciele, idźcie modlić się w kościele”).

W przedszkolu namawiała koleżanki, że przebije im uszy. Zgodziły się i na podwieczorku wystąpiły w pinezkach, co skończyło się zakażeniem i szpitalem. Kiedy w wieku 34 lat zerwała więzadła, postanowiła zmienić swoje życie.

Żelazne Waginy https://youtu.be/D3fzH__eb4E

Szymon Mysłakowski
Ur. 1982

Znany głównie z teatru (Nowy w Poznaniu, Współczesny w Warszawie), pojawiał się także w serialach „Prawo Agaty”, „Usta usta”, „Pierwsza miłość” czy „Fala zbrodni”. Doskonale parodiuje Adama Michnika i Ryszarda Terleckiego. Do twarzy mu jednak także w sukience, co potwierdził w spektaklu „Gwałtu, co się dzieje” Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w roli Tobiasza.

Absolwent PWST w Krakowie. Nagrodzony za rolę Syfona w innym kaliskim spektaklu, „Ferdydurke, czyli czas nieuniknionego mordu”. Wystąpił m.in. w spektaklach „Woyzeck”
Mai Kleczewskiej i „Wybrani” Agaty Dudy-Gracz.

Magdalena Smalara
Ur. 1978

W „Uchu Prezesa” wcieliła się w rolę Minister Edukacji. Przygotowała również autorski stand-up z piosenkami całkowicie poświęconymi jedzeniu pt. „Kobieta do zjedzenia”, bo, jak sama mówi, najbardziej ukształtowało ją jedzenie. Potrafi doskonale naśladować język szwedzki – jest żoną człowieka – legendy, Krzysztofa Zielińskiego, który uciekł z domu i  pod ciężarówką dostał się
do Szwecji, o czym Maciej Dejczer zrobił film „300 mil do nieba”.

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, przez wiele lat aktorka Teatru Polskiego,
od czterech lat Teatru Dramatycznego. Laureatka grand prix, nagrody publiczności oraz dziennikarzy w konkursie na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. Na koncie ma niezliczone role komediowe i dramatyczne – zagrała m.in. w spektaklach „Sen nocy letniej”, „Burza”, „Cabaret”. W 2012 roku zadebiutowała jako reżyserka wraz z kompozytorką Urszulą Borkowską, tworząc z wierszy Wisławy Szymborskiej spektakl „Wszędzie jest Wyspa Tu” , który pozostał w repertuarze Teatru Polskiego przez pięć sezonów i cieszył się dużym uznaniem publiczności. Występowała w serialach: „Samo życie”, „Barwy szczęścia”, „Druga szansa” i „Przepis na życie”. Wystąpiła w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych, pojawiając się zwykle w drugim, nawet  trzecim planie, ale mocno wierzy, że jak Krystyna Feldman w okolicach osiemdziesiątki, zagra wreszcie główną rolę, rolę męską.  Przypuszcza, że to będzie Winston Churchill.

Mateusz Grydlik
Ur. 1982

Jako kilkuletni chłopiec zamieszkał wraz z rodzicami z dwoma barwnymi postaciami: wujem i babcią. Swój dom opisuje jako pełen miłości i wsparcia, ale jednak z atmosferą lekko cyrkową, która wyrobiła w nim poczucie humoru. Już jako dziecko zaliczył kilka epizodów u uznanych reżyserów: zagrał w scenie śmiechu przy popiersiu Stalina w filmie „Cwał” czy „rzucania mięchem na lekcji WF” u Marka Koterskiego w „Ajlawju”. Ten naprawdę mocny start kariery aktorskiej zaliczył podczas studiów, występując w operze Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego „Ubu rex” w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W kultowym warszawskim klubie Le Madame zainicjował powstanie kabaretu Macież. Grał również w Teatrze Powszechnym i Współczesnym w Warszawie. Za rolę Bertolda Brechta w spektaklu „Opowieści Hollywoodu” w reżyserii Mai Komorowskiej otrzymał nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zagrał także w spektaklu Teatru Telewizji w reżyserii Roberta Glińskiego „Księga Raju”. Uznany aktor dubbingowy, zdolności dźwiękonaśladowcze pokazuje, udając CB Radio i syntezator mowy Ivona. Szerszej publiczności znany jest z seriali „Ojciec Mateusz” czy „Przyjaciółki”. Ma lewą stopę ponad pół numeru większą od prawej, co sprawia, że zakupy obuwia są dla niego koszmarem.

Helena Ganjalyan
Ur. 1988

Pochodzi z Armenii. Znana jest z roli komisarz Seleny Abar w serialu „Miasto skarbów”. Potrafi polizać się w łokieć i zawsze zgaduje godzinę z dokładnością co do minuty. Doskonale parodiuje „Nowoczesną posłankę” Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

Absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie – aktorka, choreografka i tancerka. W ramach dyplomu wystąpiła w spektaklu “Czyż nie dobija się koni?” w reżyserii Jerzego Stuhra i Waldemara Raźniaka. Pojawiła się w m.in. w filmach Andrzeja Wajdy i Jolanty Dylewskiej.

Współpracowała również ze światowej sławy reżyserami: Romeo Castelluccim, Guilherme Botelho, Sabine Harbeke, a także z Teatrem Wybrzeże, Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Dominiką Knapik, Marcinem Wroną, Idanem Cohenem (Izrael) oraz kolektywami: Dzikistyl Company oraz paryskim Les Gens d’Uterpan. Za monodram „Press to reset the world…” w reż. A. Wąsikowskiej nagrodzona Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych. Z kolei jej solowa choreografia LADY Ł. – UNICUT zdobywała wielokrotnie uznanie na polskich i zagranicznych festiwalach: m.in. na Solo Dance Contest 2012 w Gdańsku i SoloDuo w Budapeszcie.

Michał Zieliński
Ur. 1972

Nikt tak jak on nie potrafi zagrać obydwu stron sceny politycznej – wcielał się m.in. w polityków takich jak Lech i Jarosław Kaczyńscy, Andrzej Lepper czy Włodzimierz Cimoszewicz w „Szymon Majewski Show”. Dubbingował także niezliczone produkcje animowane, m.in. serial „Flinstonowie i Muppety”, gdzie wcielił się w postać samej… Miss Piggy! Blaski i cienie zawodu komika prezentował w monodramie „Chamlet” (Och-Teatr, 2016).

Absolwent PWST, weteran warszawskiej sceny teatralnej przez lata związany ze wspomnianym Och Teatrem, wcześniej z Teatrem Powszechnym. Zagrał m.in. W spektaklach „Trzy siostry”, „Król Lear”, „Biesy” oraz filmach: „Ile waży koń trojański”, „Kołysanka” oraz serialach „Prawo Agaty” czy „Dziewczyny ze Lwowa”.

Karolina Piechota
Ur. 1984

W wieku 9 lat rozpoczęła karierę telewizyjną. Wystąpiła w pierwszej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, kiedy jako dziecko operowana była w Centrum Zdrowia Dziecka na serce.

Określa się jako typ „Świtezianki na lekkim haju”. Ma talent do parodiowania Magdy Gessler. Potrafi śpiewać – uczyła się śpiewu operowego, co widzowie mieli okazję zobaczyć m.in. podczas recitalu „Rechot Brechta”. Wraz z zespołem Kobiety, Karolina śpiewała w nim utwory Kurta Weila do tekstów Brechta. Nie tylko Kurt Weil brzmi świetnie w jej wykonaniu – prywatnie lubi śpiewać piosenki Beaty Kozidrak. Jest także pomysłodawczynią i producentką recitalu „Lady ViVi”, w którym wciela się w rolę ekscentrycznej i nieprzewidywalnej divy. W serialu „Blondynka” kreowała postać gwiazdy muzyki rozrywkowej Evy Luny. W jednym z odcinków usłyszeć można autorską piosenkę Karoliny, która pochodzi z jej debiutanckiego materiału.

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz Jana Kochanowskiego w Opolu. Przełomowym momentem w jej karierze była pierwszoplanowa rola w „Drzazgach” Macieja Pieprzycy, za którą została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu w Gdyni. Wystąpiła również w filmach „Bogowie”, „Czarny czwartek” i serialach: „Plebania”, „Chichot losu” i „Apetyt na życie”.

Muzykę Karoliny można usłyszeć pod linkiem https://youtu.be/RgVE5ZmSgt4

Sebastian Stankiewicz
Ur. 1978

Ostatnio głośno było o nim za sprawą doskonałej roli Tomka, czyli syna Pani Basi w serialu Showmax „Ucho Prezesa”. Zdawał do szkoły teatralnej aż sześć razy. Nie zraził się i wkrótce dostał na Wydział Lalkarstwa PWST we Wrocławiu, gdzie od jednej z wykładowczyń usłyszał, że ma „twarz jak kartofel, która nic nie wyraża”. To, co odrzucało komisję i niektórych wykładowców, otworzyło mu też drogę do charakterystycznych ról i epizodów: sprzedawcy dywanów w „Bez wstydu” (2012), zapitego sąsiada w „Dziewczynie z szafy” (2013) czy realizatora Miśka w „Listach do M”.

Obecnie współpracuje z warszawskim Teatrem Dramatycznym, gdzie oglądać go można
w spektaklu „Obrzydliwcy”. Działa przy teatralnym Kabarecie na Koniec Świata. Pojawił się również w serialu „Singielka”, filmach z serii „Listy do M”, „Amok” i „Disco Polo”, a ostatnio w nagradzanym filmie Bodo Koxa „Człowiek z magicznym pudełkiem”.

Kamil Pruban
Ur. 1989

Najmłodszy członek załogi SNL. Choć nie ma „radiowej urody”, głos Kamila można było nie raz usłyszeć w słuchowiskach Polskiego Radia, m.in. w „Poskromieniu złośnicy” Williama Shakespeare’a, wielu audiobookach oraz reklamach. Głosem zagrał również w niezliczonych rolach dubbingowych. Fani superbohaterów mogli usłyszeć go m. in. w „Niesamowitym Spidermanie”, „Strażnikach Galaktyki” czy grach z serii Battlefield. Obecnie związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie zagrał m.in. w spektaklu „Niedźwiedź Wojtek” oraz Teatrem Miejskim w Lesznie, gdzie debiutował w nagradzanym na komediowych festiwalach spektaklu „en Vogue”. Ma ponadto na swoim koncie główne role w inscenizacjach: „Dziady. Lekcja” oraz „Kufehek”. W ramach hobby czyta pisma filozoficzne. Absolwent Akademii Teatralnej
im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

O Showmax
Showmax to serwis, w którym można oglądać seriale i filmy przez internet. W ramach miesięcznej opłaty użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com.

Źródło: Materiały prasowe serwisu Showmax Polska.


Czytaj również:

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie (24.11.2017)

Filmowe premiery w ofercie Showmax Polska (23.11.2017)


 

KOMENTARZE:

2 komentarze do “SHOWMAX Polska: Ogłaszamy pierwszych prowadzących SNL Polska – press info

    • 25.11.2017 o 14:50
      Bezpośredni odnośnik

      Też się o to obawiam, ale to akurat z tego względu, że nie trafiają do mnie programy rozrywkowe. Jednakże zarzut z no-name’ami jest o tyle bezsensu, że to clue SNL. Ben Stiller, Robert Downey Jr., Julia-Louis Dreyfuss, Billy Crystal itd. (wygoogluj sobie) wszyscy zaczynali w SNL. W obecnych czasach z tego programu wybili się m.in. Kristen Wiig, Kate McKinnon czy Bill Hader, także no tak ten program wygląda i o to w nim chodzi. Jest trampoliną dla komików.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner