SHOWMAX Polska: Premiera SNL Polska za nami! – press info

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

SNL Polska_premiera-1
Piotr Adamczyk w roli prowadzącego pierwszego w historii odcinka SNL Polska sprawdził się doskonale! Pokazał się z nieznanej dotąd strony – wcielając się m.in. w kierowcę „ubertaryfy”, pacjenta z niecodziennym hobby czy gospodarza teleturnieju z udziałem… papieży!

Obsada zadebiutowała z przytupem, rozśmieszając publiczność w skeczu o elfach przebierających się za ludzi, reklamie lekarstwa na dotrzymywanie dedlajnów o nazwie ASAP oraz parodii leku na erekcję. Dostało się też małżeństwu Lewandowskich oraz polskim WAGS, jak również – do niedawna – liderowi partii Nowoczesna, który podzielił się z widzami swoimi przemyśleniami na temat potrzeb „zwykłych ludzi”.

Oprócz tego muzyczny gość odcinka – Daria Zawiałow zagrała utwory ze swojej ostatniej płyty m.in. „Malinowy Chruśniak”, a ensemble Grzech Band grał na żywo dla publiczności w trakcie całego show.

Teleturniej „Milion w narodzie” z udziałem papieży:

Kolejny odcinek SNL Polska już w przyszłą sobotę o 21.00 – do obejrzenia za darmo na YouTube SNL (https://www.youtube.com/SNLPolska) Polska lub na stronie www.showmax.com, również dla niezarejestrowanych użytkowników.

SNL Polska to lokalna wersja najsłynniejszego programu satyrycznego na świecie, czyli Saturday Night Live, który już od 43 lat powstaje w studiu NBC na Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. W stałej obsadzie polskiej edycji znaleźli się: Laura Breszka, Mateusz Grydlik, Monika Babula, Karolina Piechota, Sebastian Stankiewicz, Helena Ganjalyan, Michał Zieliński, Magda Smalara, Michał Meyer, Szymon Mysłakowski i Kamil Pruban.

O formacie SNL
SNL to program instytucja. Co tydzień w sobotę wieczorem grupa aktorów komediowych wraz z gościem specjalnym w roli gospodarza odcinka, wystawia skecze, które komentują aktualne wydarzenia czy zjawiska społeczne. Do tego dochodzi wyjątkowy gość muzyczny oraz stały segment – Weekend Update, czyli parodia programu informacyjnego.

Gość specjalny i zarazem gospodarz danego odcinka odgrywa kluczową rolę w jego powstawaniu. To wokół niego budowane jest całe show. Uczestniczy w procesie pisania skeczy, ich prób oraz występuje w kilku z nich. Osoba prowadzącego jest inspiracją dla całego zespołu twórczego.

O Showmax
Showmax to serwis, w którym można oglądać seriale i filmy przez internet. W ramach miesięcznej opłaty użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com.


Czytaj również:

Wczorajsze premiery w ofercie Netflix Polska – uzupełnienie (02.12.2017)

Premiery w ofercie Netflix Polska (02.12.2017)


 

KOMENTARZE:

6 myśli nt. „SHOWMAX Polska: Premiera SNL Polska za nami! – press info

 1. a ja powiem, ze jak dla mnie było fajnie, rzadko sie zdarza, żebym się zaśmial oglądając kabarety, itd. – te jednak miały świeżość, dotyczyły wydarzeń aktualnych (głównie), jestem bardzo zaskoczony – i to na wielki PLUS – licze, że za tydzien mnie nie zawiodą 🙂

  • Nie mogę się zgodzić. Kopiowanie GF Darwin, żarty zasłyszane już wcześniej w memach, rysunkach i copypastach. No to nie było świeże. W sensie nie uderzam personalnie, może masz mniejsze rozeznanie w popkuturze, ale tu nic nowego nie padło. Najmocniejszy moment to turniej TVP z Papieżami. I choć najmocniejszy, to jednak cienki. Z jednej strony Make Poland Great Again w pierwszym odcinkiem też ryli po dnie, a teraz z każdym odcinkiem jest lepiej, ale obawiam się że tu autorzy osiągnęli zamierzony poziom. Produkuje to Rochstar i ludzie pracujący dawniej w TVN. W showmaxie jest Sołtysik, generalnie celują w inny target niż Netflix, czy HBO. Więc jakie jest, takie prawdopodobnie już zostanie…

 2. Serio ten teleturniej kogoś rozbawił? Jedyne co wypada w miarę zabawnie to symulowanie głosów papieży. Rozumiem zamysł z przerysowaniem postaci, aluzjami pochodzeniowymi czy światopoglądowymi, ale naprawdę dałoby się to zrobić w bardziej inteligentny i mniej bezpośredni sposób. Oczywiście musi być jak jest żeby nawet idiota zrozumiał te „zawoalowane aluzje”. Porównywalny albo nawet lepszy teleturniej mogę zobaczyć u amatorskiej grupy GF Darwin „Wygrywasz co chcesz” na YT niż u profesjonalnego mogłoby się wydawać serwisu i naszpikowanego bardziej znanymi „aktorami”, to chyba o czymś świadczy. Do roli prowadzącego powinni wziąć wyrazistego charyzmatycznego mniej znanego aktora, Adamczyk jest już trochę zaszufladkowany i ma swoje maniery które nie pomagają mu być dobrym prowadzącym.

 3. Jak dla mnie to pierwszy odcinek SNL Polska wypadł na 6/10.

  Od dawna ubolewałem, że nikt w PL nie chce lub nie może skorzystać z tego formatu. Pierwowzór z USA ciężko dogonić, szczególnie że tam leci już kilkadziesiąt lat i tyle doświadczenia ma. Ma też swoją wysoką renomę, na którą u nas trzeba pracować i to ciężko.

  Polska i Stany Zjednoczone to dwa inne światy i geograficznie i humorystycznie. Niemniej jednak nasza ekipa nieźle sobie poradziła z bieżącymi tematami jakie u nas obecnie są dość popularne.

  Jeśli ktoś zna oryginalny Saturday Night Live to w polskiej wersji znajdzie znajomy wygląd, dobrą reżyserię, śmieszne skecze a czasem i mniej śmieszne oraz muzycznego gościa na żywo.

  Jeśli SNL Polska nie spocznie na laurach i ulepszy parę elementów to już niedługo będzie najlepszym programem satyrycznym w Polsce. Takie moje 5 groszy do tego tematu.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...