Star Wars Day, czyli Dzień Gwiezdnych wojen w Disney+. Drugi sezon serialu „Gwiezdne wojny: Wizje” już na platformie a w nim polski akcent

Facebooktwitter

Disney+ seriale

Disney+ przygotował dla fanów prezent z okazji Star Wars Day.

Od dziś na platformie dostępny jest drugi sezon animowanej produkcji Gwiezdne wojny: Wizje. Druga część serii to antologia dziewięciu filmów krótkometrażowych z całego świata zrealizowanych z wykorzystaniem różnych technik animacyjnych. Odcinek stworzony przez brytyjskie studio wyreżyserowała Magdalena Osińska.

Opowieści w drugim sezonie będą dalej eksplorować różnorodne aspekty odległej galaktyki, zapewniając oryginalne spojrzenie na ten świat. Produkcja „Gwiezdne wojny: Wizje” niezmiennie będzie poszerzać ramy opowieści o „Gwiezdnych wojnach”, wykorzystując najbardziej urzekające style animacji z różnych krajów i kultur. Wśród zaproszonych studiów znalazły się: El Guiri z Hiszpanii, Cartoon Saloon z Irlandii, Punkrobot z Chile, Aardman z Wielkiej Brytanii, Studio Mir z Korei Południowej, Studio La Cachette z Francji, 88 Pictures z Indii, D’ART Shtajio z Japonii oraz Triggerfish z Republiki Południowej Afryki.

Polka reżyserką jednego z odcinków

W serialu znalazł się również polski akcent. W gronie twórców znalazła się Polka, Magdalena Osińska, która wyreżyserowała jeden z odcinków – „Jestem twoją matką” – zrealizowany z ramienia brytyjskiego studia Aardman. Film przedstawia historię młodej pilotki, Anni, która wstydzi się swojej nadopiekuńczej mamy. Dziewczyna staje przed wyzwaniem wzięcia razem z nią udziału w szalonym rodzinnym wyścigu w akademii. Rodzina będzie musiała zmierzyć się z żywiołami, ich starym statkiem, innymi zawodnikami, ale także z sobą samą.

Producentami wykonawczymi serialu są nominowani do nagrody Emmy®, Josh Rimes, James Waugh i Jacqui Lopez. Twórcami pozostałych ośmiu odcinków są:

  • Rodrigo Blaas – Hiszpania
  • Paul Young – Irlandia
  • Gabriel Osorio – Chile
  • Hyeong-Geun Park – Korea Południowa
  • Julien Chheng – Francja
  • Milind Shinde – Indie
  • LeAndre Thomas – Japonia
  • Nadia Darries and Daniel Clarke – Republika Południowej Afryki

 

 

Disney+ to usługa streamingowa, będąca domem dla filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, ze świata Gwiezdnych wojen, National Geographic oraz takich tytułów jak „Simpsonowie” oraz wielu innych. Na wybranych rynkach zawiera także ogólnorozrywkowe treści w ramach marki Star. Disney+, jako flagowa usługa streamingowa The Walt Disney Company, jest częścią Disney Media & Entertainment Distribution. Usługa oferuje kolekcję oryginalnych treści oferowanych na wyłączność, w tym filmów pełnometrażowych, dokumentów, seriali animowanych i aktorskich oraz pozycji krótkometrażowych. Oprócz dostępu do niepowtarzalnego zbioru telewizyjnej i filmowej rozrywki Disneya, Disney+ jest także domem najnowszych produkcji The Walt Disney Studios. Disney+ jest dostępny jako osobny serwis, jako część pakietu Disneya w Stanach Zjednoczonych, zawierającego Disney+, Hulu i ESPN+, lub jako część Combo+ w Ameryce Łacińskiej wraz ze Star+, osobnym serwisem z treściami ogólnorozrywkowymi i sportowymi.


 

 

Polecamy również

Maj w ofercie Disney+

Maj w ofercie HBO Max | 1-15 maja | oficjalna lista nowości

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner