Unia Europejska planuje zmusić dostawców VOD/streamingu do oferowania 20% udziału treści wyprodukowanych na terenie UE

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 0]

European_union_flag-8-midUnia Europejska zaczyna planować jakie obowiązki narzucić na dostawców usług streamingowych/VOD. Najnowszy pomysł to 20% udział treści wyprodukowanych na terenie UE.

O ile idea wydaje się być szczytna, to wykonanie jak zwykle może okazać się przymusem do „promocji” słabych produkcji i tym samym finansowania następnych takich z naszych, czyli klientów pieniędzy.

To jeden z punktów widzenia, ale historia uczy że takie przymusy nic nie dają klientom, tylko polepszają statystyki – pamięta jeszcze ktoś obowiązek grania w polskich stacjach radiowych min. % ilości piosenek polskich? (http://muzyka.onet.pl/newsy/od-stycznia-wiecej-polskich-piosenek-w-radiu-w-ciagu-dnia/pdpmn) Gra się je głównie w nocy, jak prawie wszyscy śpimy.

Z drugiej strony, Netflix już planuje dużą ilość produkcji na terenie EU, więc może plany UE nie spowodują pogorszenia się jego oferty a przeciwnie, dostaniemy dobrej jakości filmy oraz seriale i przy okazji wesprzemy europejskich producentów.

Dzięki za info hans_87. Źródło: http://naekranie.pl/aktualnosci/unia-europejska-chce-narzucac-tresci-netfilixowi-i-innym-streamingom-868797

KOMENTARZE:

7 myśli nt. „Unia Europejska planuje zmusić dostawców VOD/streamingu do oferowania 20% udziału treści wyprodukowanych na terenie UE

    • To przestaje być niestety śmieszne 🙁 . Zaraz nasi rządzący zechcą wprowadzić podobne zapisy i trzeba będzie dopłacać do różnej maści naszych „przebojów”. Nie mam nic przeciwko dobrym i ciekawym produkcjom. Tylko ile było takich w ostatnich latach?

  1. Pomijając zasadność tego pomysłu to uważam, że dla Netflixa nie powinien to być kłopot, mają już w ofercie sporo produkcji brytyjskich, ostatnio mieliśmy premierę Marseille, są filmy z Europy, Netflix współpracuje też m.in z BBC, a co do Polski to zawsze się mogą dogadać z jakimś TVNem i dorzucić do polskiego katalogu produkcje z Playera. Osobiście liczę na to, że w ofercie Netflixa znajdzie się w przyszłości jak najwięcej produkcji z Europy i reszty świata, a nie tylko produkcje z USA. Może np. programy dokumentalne od Arte? Rozmarzyłem się.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...