Usługa Amazon Prime Video dostępna w ponad 200 krajach

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

amazon-prime-video-welcome-main-GT-1Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami usługa Amazon Prime Video wystartowała globalnie. Wczoraj oficjalnie informacja ta została potwierdzona przez firmę Amazon.

Amazon Prime Video to internetowa usługa strumieniowania (SVOD) filmów, seriali oraz programów telewizyjnych. Jest to drugi serwis streamingowy po Netflixie, który jest dostępny globalnie, w tym w Polsce. Do tej pory był dostępny tylko w USA, UK, Niemczech i Japonii a teraz można z niego korzystać w ponad 200 krajach, w tym w Polsce.

Obecnie serwis proponuje promocję na abonament w postaci opłaty 2,99 EUR przez pierwsze pół roku a później 5,99 EUR. Subskrypcję wzorem Netflixa można w każdej chwili zakończyć, czyli nie ma umowy terminowej. Prime Video zapewnia też czas na darmowe testowanie usługi, które trwa 7 dni.

amazon-prime-video-oferta-ceny-14_12_2016

Za powyższą cenę otrzymujemy możliwość oglądania materiałów dostępnych w usłudze równocześnie na 3 urządzeniach wraz z usługą pobierania nagrań na urządzeniach mobilnych. Interfejs www i aplikacji dostępny jest tylko po angielsku. Są dostępne nagrania w polskiej wersji językowej.

amazon-prime-video-credit_cardsPłatności można dokonać tylko kartą kredytową lub debetową:

 • Visa
 • MasterCard
 • American Express

Obecni klienci Amazona mogą dokonać aktywacji usługi na swoim koncie i nie muszą dokonywać nowej rejestracji w systemie Amazon Prime Video – wystarczy do logowania podać swoje obecne dane z Amazona.

Amazon Prime Video jest dostępny na:

 • komputerach PC i MAC
 • urządzeniach mobilnych (telefony, tablety)
 • tabletach Fire (produkt firmy Amazon)
 • Smart TV Samsung
 • Smart TV LG

(Dane z https://www.primevideo.com/help?nodeId=202064930)

Ofertę przygotowaną dla Polski opiszemy niedługo w osobnym artykule.

KOMENTARZE:

21 myśli nt. „Usługa Amazon Prime Video dostępna w ponad 200 krajach

 1. Oferta na starcie bardzo uboga. Niewiele tłumaczeń na polski, nawet flagowiec „Grand Tour” nie ma napisów. Włączyłem trzy filmy, które mnie interesowały i w każdym brak nawet napisów angielskich. W początkach netflixa, gdy brakowało polskiej wersji, można było sobie ułatwiać angielskimi napisami.
  Słabo, choć za 3 EUR będę podglądał jak się rozwijają.

 2. Brak wsparcia dla chromecasta, trochę lipa bo nie mam zamiaru inwestować w ich rozwiązania. Mam nadzieje, że sam netflix poczuje konkurencje i dostarczy coś mega, chociaż jak na święta nic nie dali lepszego to pewnie lipa będzie dalej (jeden serial warty uwagi na miesiąc)

 3. Nope. Nie w tej formie. Oferta jest w większości niemieckojęzyczna, więc dla mnie odpada. Przytuliłbym anglojęzyczną bez polskich napisów, tak jak to zrobiłem z Netflixem, ale tego co teraz Amazon Prime mi oferuje nie przełknę. Dajcie znać jak się ogarną, że niemiecki to nie jest dobry zamiennik na nasz rynek.

 4. Netflix jest bardziej powszechny, wiele tv czy blu Ray ma ich aplikacje.Amazon musi to nadrobić a później spolszczyc ofertę i ja rozszerzyć bo jest bardzo kiepska choć jednocześnie cena nie jest wysoka

 5. Ja mam parę uwag odnośnie bardziej odtwarzania.
  Po pierwsze: mam telewizor 4K samsunga z serii ks8000 – po sprawdzeniu smart tv z zadowoleniem znalazłem aplikację, która po zainstalowaniu okazuje się, że nie odtwarza materiałów w 4k jak to robi np. aplikacja netflix.
  Czy ktoś z Was w Polsce ma w jakikolwiek dostęp do treści 4K z amazona?
  Po drugie: po ściągnięciu aplikacja na iphona i ipada – odtwarza materiał w najsłabszej jakości, chociaż w ustawieniach mam zaznaczoną najlepszą jakość. Jedynie po ściągnięciu jakiegoś materiału dopiero odtwarza go w dobrej jakości.

  Pomijam ilość treści, jednak liczyłem na bardziej dopracowane oprogramowanie i jednak dostęp do materiałów 4K i niestety trochę się rozczarowałem.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...