Warto zobaczyć – serial Black Mirror (2011)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.8]

Jak będzie wyglądać i funkcjonować świat za 10, 20 czy 30 lat? Czy rozwój technologii będzie pomagał czy też może w pewnym momencie zacznie przeszkadzać?

W siedmiu odcinkach twórcy serii pokazują nam niedaleką przyszłość i to, jakie konsekwencje niesie ze sobą postęp. Technologia staje się wszechobecna w każdym aspekcie naszego życia. Niewątpliwie pomocna, ale jakże brutalnie wykorzystywana w relacjach międzyludzkich.

Każdy odcinek jest niezależny, trwa około 40 minut i od samego początku każe nadążać za historią, która gdzieś wcześniej się zaczęła a my jesteśmy świadkami rozwoju wydarzeń. Całość jest świetnie zrealizowana, użyte efekty komputerowe są raczej dodatkiem, co pozwala w całości skupić się na fabule. Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych seriali jakie widziałem i gorąco zachęcam do obejrzenia. Specjalnie nie zamieszczam streszczenia fabuły, ponieważ ze względu na swoją formę oraz długość, warto rozpocząć oglądanie bez wcześniejszych oczekiwań. Na koniec zamieszczam oceny z trzech serwisów, liczby mówią same za siebie. Filmweb 8,3; IMDb 8,8; Rotten Tomatoes 100% (S1).

Serial dostępny zarówno z lektorem jak i napisami. [Karol]

KOMENTARZE:

6 myśli nt. „Warto zobaczyć – serial Black Mirror (2011)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...