Wygląda, że Netflix planuje wprowadzić nowy, droższy plan abonamentowy Premium o nazwie Ultra

Facebooktwitter

netflix logo
[AKTUALIZACJE] Serwis internetowy tuttoandroid.net poinformował wczoraj, iż zauważył nowy plan abonamentowy w ofercie Netflixa o nazwie Ultra i cenie 16,99 EUR.

Wg uzyskanych informacji z włoskiego serwisu, plan Ultra ma zastąpić plan Premium i kosztować drożej.

Plan Premium dalej ma kosztować tyle samo, jednak będzie okrojoną wersją planu Ultra – pozwoli na jednoczesne korzystanie z usługi tylko na 2 urządzeniach i prawdopodobnie nie będzie w nim dostępny HDR/Dolby Vision oraz inne tego typu technologie, w tym dźwięk HD.

netflix nowy plan italy

Powyższe informacje są nieoficjalne.

Czekamy na komentarz ze strony Netflix Polska i jak tylko otrzymamy oficjalne stanowisko w tej sprawie poinformujemy o tym naszych czytelników.

Jeśli plan zmian cennika się potwierdzi, będzie to oznaczało podwyżki dla abonentów planów UHD/4K, którzy zapłacą więcej za obecny plan Premium ze zmniejszoną ilością jednocześnie korzystających urządzeń oraz ci, którzy korzystają z 4 urządzeń będą zmuszeni do wyboru planu droższego Ultra. Koszt jednostkowy na jedno urządzenie wzrośnie znacząco.

Obecne plany abonamentowe i cennik Netflix Polska wyglądają następująco:

netflix plany abonamentowe lipiec 2018

netflix cennik lipic 2018


Czytaj również:

Powstaną dwa nowe seriale HBO Europe: norweski Beforeigners i czeski Oblivious. Oba seriale będą emitowane w HBO i HBO GO w Polsce

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska cd. (03.07.2018)


Aktualizacja 1: W odpowiedzi na nasze zapytanie Netflix Polska przesłał nam oficjalny komentarz dot. sprawy:

Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania, a poszczególne próby zwykle różnią się od siebie czasem trwania. W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona.

Aktualizacja 2: Na pytanie dot. zmian cennika w Polsce otrzymaliśmy zapewnienie:

Testy obejmują cały region EMEA, Polska nie jest wyjątkiem natomiast na ten moment nie ma żadnych planów na faktyczne podniesienie cen w regionie.

Aktualizacja 3: Wersja angielska testowanego nowego cennika abonamentów Netflixa wygląda tak:

netflix testy planu ultra

KOMENTARZE:

6 komentarzy do “Wygląda, że Netflix planuje wprowadzić nowy, droższy plan abonamentowy Premium o nazwie Ultra

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner