Wygląda, że Netflix planuje wprowadzić nowy, droższy plan abonamentowy Premium o nazwie Ultra

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

netflix logo
[AKTUALIZACJE] Serwis internetowy tuttoandroid.net poinformował wczoraj, iż zauważył nowy plan abonamentowy w ofercie Netflixa o nazwie Ultra i cenie 16,99 EUR.

Wg uzyskanych informacji z włoskiego serwisu, plan Ultra ma zastąpić plan Premium i kosztować drożej.

Plan Premium dalej ma kosztować tyle samo, jednak będzie okrojoną wersją planu Ultra – pozwoli na jednoczesne korzystanie z usługi tylko na 2 urządzeniach i prawdopodobnie nie będzie w nim dostępny HDR/Dolby Vision oraz inne tego typu technologie, w tym dźwięk HD.

netflix nowy plan italy

Powyższe informacje są nieoficjalne.

Czekamy na komentarz ze strony Netflix Polska i jak tylko otrzymamy oficjalne stanowisko w tej sprawie poinformujemy o tym naszych czytelników.

Jeśli plan zmian cennika się potwierdzi, będzie to oznaczało podwyżki dla abonentów planów UHD/4K, którzy zapłacą więcej za obecny plan Premium ze zmniejszoną ilością jednocześnie korzystających urządzeń oraz ci, którzy korzystają z 4 urządzeń będą zmuszeni do wyboru planu droższego Ultra. Koszt jednostkowy na jedno urządzenie wzrośnie znacząco.

Obecne plany abonamentowe i cennik Netflix Polska wyglądają następująco:

netflix plany abonamentowe lipiec 2018

netflix cennik lipic 2018


Czytaj również:

Powstaną dwa nowe seriale HBO Europe: norweski Beforeigners i czeski Oblivious. Oba seriale będą emitowane w HBO i HBO GO w Polsce

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska cd. (03.07.2018)


Aktualizacja 1: W odpowiedzi na nasze zapytanie Netflix Polska przesłał nam oficjalny komentarz dot. sprawy:

Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania, a poszczególne próby zwykle różnią się od siebie czasem trwania. W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona.

Aktualizacja 2: Na pytanie dot. zmian cennika w Polsce otrzymaliśmy zapewnienie:

Testy obejmują cały region EMEA, Polska nie jest wyjątkiem natomiast na ten moment nie ma żadnych planów na faktyczne podniesienie cen w regionie.

Aktualizacja 3: Wersja angielska testowanego nowego cennika abonamentów Netflixa wygląda tak:

netflix testy planu ultra

KOMENTARZE:

6 myśli nt. „Wygląda, że Netflix planuje wprowadzić nowy, droższy plan abonamentowy Premium o nazwie Ultra

  1. Nie macie wrażenia że ostatnie produkcje netflixa zarówno filmy jak i seriale są na jedno kopyto. Wszystko już gdzieś było wszystko się zlewa. Ostatnim porządnym serialem jest Orange is a new black… To tylko moje odczucia :(.

      • Moim skromny zdaniem Agata ma rację. Ostatnie produkcje to zwykłe odmóżdżacze przy których Belfer2 to mistrozstwo świata. HBO wcale nie lepsze żeby nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...