Zapracowane, (nie)perfekcyjne, żyjące na krawędzi i wiele innych… Czyli przegląd mam rządzących na Netfliksie – informacja prasowa

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.2]

Netflix_Najlepsza mama na świecieDzień Mamy przypadający na 26. maja to idealna okazja do tego, aby podziękować wszystkim mamom za ich supermoce i nieustanną troskę!

Zabierz swoją mamę na wystawny obiad, bądź na szaloną imprezę w rytmie disco, a do tego zorganizuj wyjątkowy wieczór filmowy. Wybierz wasze ulubione tytuły, a potem wzruszaj się, śmiej i dyskutuj podczas wspólnego seansu. Zapracowane i szalone, na swój sposób wyjątkowe – takie są mamy – te nasze, ale także te netfliksowe.

Zapracowana mama

Lorelai „Kochane kłopoty”
GILMORE GIRLS
Lorelai Gilmore razem z córką Rory regularnie organizują seanse filmowe, którym towarzyszy mnóstwo jedzenia – pizza, hamburgery i słodycze to stałe pozycje w ich menu. Lorelai nie tylko poświęca się rodzicielstwu, ale także pracuje na pełny etat w Independence Inn, kończy biznesowy kierunek studiów, aż w końcu spełnia swoje marzenie otwierając własny hotel. Mimo, że Lorelai jest zajętą i żyjącą w biegu mamą zawsze znajduje czas, żeby uczestniczyć w życiu swojej córki. Jak każda matka ma swoje wzloty i upadki, ale jej relacja z Rory jest niezwykle inspirująca.

Elżbieta „The Crown”
The Crown Season 1
Elżbieta jest silną, kochającą, zdecydowaną i mądrą kobietą. Odziedziczona korona nakłada na nią obowiązek podporządkowania się regułom bycia głową państwa. Elżbieta to mama niezwykle zapracowana, której „praca” wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jako królowa jest oddana swoim obowiązkom, ale stara się także trzymać pieczę nad wychowaniem swoich dzieci. Królewskie obowiązki sprawiają jednak, że częściej występuje w roli obserwatorki, a faktyczną opiekę powierza swojemu mężowi.

Mama poza kontrolą

Sheila „Santa Clarita Diet”
Santa Clarita DietSheila to zombie-mama, która próbuje okiełznać swoją krwiożerczą naturę. Mimo przeciwności losu stara się wieść życie typowej mamy z przedmieść i sprawić, aby rodzina nie odczuwała jej zaskakującej przemiany. Czy z powodzeniem? Warto to sprawdzić! Zmiana w zombie powoduje umocnienie jej relacji z córką Abby. Sheila staje się bardziej wyluzowaną mamą, która niejednokrotnie jest poza kontrolą, a od czasu do czasu lubi przegryźć jakiegoś śmiertelnika. Z kontrolującej mamy zmienia się w przyjaciółkę, interesującą się życiem córki, będąc jednocześnie świadkiem jej pierwszego zauroczenia. Wątek rodziny ukazuje siłę miłości demonstrując, że matka jest w stanie poświęcić bardzo wiele, by spędzić wyjątkowy czas z córką.

Joyce Byres „Stranger Things”
Stranger ThingsJoyce Byres, w którą wcieliła się Winona Ryder, jest jedną z głównych bohaterek pierwszego sezonu „Stranger Things”. Po zniknięciu jej młodszego syna Willa jest gotowa stanąć w pojedynkę do walki o jego życie. Wszyscy dookoła sugerują pogodzenie się z tym, że jej dziecko już się nie odnajdzie. Joyce nie chce jednak tak łatwo się poddać i decyduje się na walkę z nieznaną siłą . To matka, która z miłości do syna przekracza granice, szuka rozwiązań i nie boi się stanąć oko w oko ze złem. Jej  wytrwałość, siła i wiara, powodują, że zrobi wszystko, aby ochronić swoje dziecko.


Mama, (nie)perfekcyjna

Nancy Botwin „Trawka”
Trawka-1Nancy, główna bohaterka, jest wzorową mamą – chodzi na spotkania klasowe, angażuje się w życie szkoły i lokalnej społeczności. Do czasu… Po śmierci męża zostaje bez grosza, dlatego bierze sprawy w swoje ręce i postanawia handlować marihuaną. Wraz z rozwojem jej dilerskiej kariery musi zmierzyć się z konkurencją, bossami narkotykowymi, zastraszaniem i zabójstwami. Od początku stara się oddzielić życie rodzinne od swojej „pracy” i przez pewien czas nawet się jej to udaje. Jej życie to jazda kolejką górską – pełna szalonych decyzji powodujących wzloty i upadki, ale wszystko w imię dobra swoich dzieci!

Grace „Grace i Frankie”
Grace And Frankie Season 3
Grace, kobieta biznesu, której mąż po kilkudziesięciu latach związku oświadcza, że jest gejem i od dłuższego czasu żyje w sekretnym związku. Po ciężkim rozstaniu stara się znaleźć drogę do szczęścia. Ze stanowczej i surowej „pani perfekcyjnej” staje się emocjonalną matką, która szczerze mówi o swoich uczuciach. Chce wyjaśnić przeszłość i zbliżyć się do córek (zwłaszcza do Brianny) czasem robiąc podchody do rozmówek na temat seksu, a czasem wypłakując się im w ramię.

Wyjątkowy seans – czyli jak przygotować prezent dla mamy

Celebruj wspólnie Dzień Mamy i zorganizuj niezapomniany seans na Netfliksie. Pokaż swojej mamie jak działa Netflix. Zapytaj jakie filmy lubi i wpisz ich tytuły w wyszukiwarkę. Netflix zapamięta to  co wpisujesz i następnym razem sam poleci podobne filmy, które mogą się jej spodobać! Stwórz dla niej profil i zatytułuj go „Najlepsza mama na świecie” – to nic nie kosztuje (tak jak pierwszy miesiąc użytkowania Netfliksa J), a na pewno sprawi jej wiele radości!

Oto kilka propozycji na wieczór:

Komedie
Jak stracić chłopaka w 10 dni
Millerowie
Czego pragną kobiety

Dramaty
Pustynna burza
The Big Short

Seriale
The Crown
The Tudors
Grace i Frankie
Szefowa

Moda i inne używki
Jeremy Scott: The People’s Designer
Iris
Plotkara
Seks w wielkim mieście

 

Źródło: Informacje prasowe firmy Netflix Inc.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Zapracowane, (nie)perfekcyjne, żyjące na krawędzi i wiele innych… Czyli przegląd mam rządzących na Netfliksie – informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...