Blokady terytorialne dla serwisów VOD nadal będą obowiązywać na terenie Unii Europejskiej

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 0]

netflix1-1-640x330„… Według nieoficjalnych informacji Komisja Europejska zmieniła projekt przepisów o transgranicznym dostępie do usług internetowych. Z regulacji wyłączono treści audiowizualne co oznacza, że blokady terytorialne w serwisach VOD będą nadal stosowane. …”

Niemiecki dziennik Handelsblatt poinformował, że w ostatecznej wersji projekt przepisów ma ulec zmianom, co oznacza mniej korzyści dla europejczyków. Ostateczna wersja projektu zakłada, że nowe regulacje nie obejmą treści o charakterze audiowizualnym, a to  oznacza, że właściciele serwisów VOD jak Netflix będą mogli nadal stosować na terenie Unii Europejskiej blokady geolokalizacyjne ograniczające możliwość korzystania z materiałów tylko na terenie danego kraju.

W dalszym ciągu klienci Netflixa np. z Niemiec będąc na terenie Polski będą mogli  oglądać filmy i seriale dostępne tylko dla polaków.

Żródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/komisja-europejska-pozostawi-blokady-terytorialne-dla-serwisow-vod

KOMENTARZE:

8 myśli nt. „Blokady terytorialne dla serwisów VOD nadal będą obowiązywać na terenie Unii Europejskiej

  1. to pokazuje jedynie że teoretyczne plany netflixa dotyczace jednego kontentu dla wszystkich chyba nigdy nie powstaną, za duża kasa jest w grze i lobbiści nie dopuszczą , aby normalni ludzie na tym skorzystali i blokady były zniesione. Ogólnie cały ten projekt bez uwzględnienia VOD nie ma sensu, no ale pieprzeni lobbyści zadziałali :(((

      • Najgorzej jak sfrustrowane dziecko wylewa swoje zale za to ze mamusia nie chciala kupic abo i musi dalej igladac zacinajace sie filmy w oblednej jakosci ulstra vhs na swoim ulubionym cda.pl

  2. Nie znam fenomenu cda. pl bo w zyciu nie bylem na tej stronie. Nie interesuje mnie piractwo, dlatego placac 50 zl uwazam, ze nalezy mi sie troche szacunku i opcja skierowana do Polaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...