Warto zobaczyć – serial iZombie (2015)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

Temat zombie chyba nigdy nam się nie znudzi. Jest coś niepokojącego i zarazem interesującego w wizji świata, gdzie większość „ludzi” wyciągając ręce przed siebie, powłóczy nogami w takt „Thrillera”.
Jak to bywa podczas apokalipsy, jedni biegają z piłą łańcuchową w prawej ręce i kijem bejsbolowym w lewej, a inni mają nieodpartą chęć zjedzenia czyjegoś mózgu. A gdyby rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady…

Nie zawsze jest tak komfortowo, o czym przekonuje się Olivia Moore, główna bohaterka serialu iZombie (2015). Impreza na łodzi, na którą udaje się Olivia, kończy się totalnym chaosem. Pod wpływem zażytego narkotyku ludzie zamieniają się w zombie, a Olivia, zadrapana przez jednego z nich, wpada do wody tym samym unikając skończenia jako danie główne hordy nieumarłych, ale z marnymi szansami na przeżycie. Kilka godzin później budzi się ku przerażeniu swoim i koronera, który zdążył już umieścić jej ciało w policyjnym worku. Olivia staje się zombie, ale w przeciwieństwie do tego, co zazwyczaj dzieje po przeistoczeniu w chodzące zwłoki, potrafi ukryć swój stan przed innymi, a jednocześnie chodzić do pracy i zachowywać się jak normalny człowiek. No prawie jak normalny człowiek… Będąc zombiakiem Olivia odczuwa nieodpartą chęć spożywania ludzkiego mózgu. A po zjedzeniu przejmuje cechy właściciela i doświadcza wizji, które są zapiskiem jego ostatnich dni życia. W ten sposób Olivia zostaje konsultantką policji w rozwiązywaniu spraw o morderstwo.

Serial iZombie powstał na podstawie komiksu wydawanego przez Vertigo (DC Comics). Polecam wszystkich fanom gatunku oraz tym, którzy chcieliby obejrzeć coś lżejszego. Nie brakuje tutaj humoru a opowiadana historia wciąga nas w świat zombiaków, które za wszelką cenę próbują wtopić się w społeczeństwo.

Filmweb 7,5; IMDb 8,0, Rotten Tomatoes 96%

Serial dostępny z napisami.

KOMENTARZE:

4 myśli nt. „Warto zobaczyć – serial iZombie (2015)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...