Netflix i LINE FRIENDS wyprodukują nowy oryginalny serial animowany

Facebooktwitter


Firma Netflix ogłosiła, iż uwielbiane na całym świecie, wykreowane przez LINE FRIENDS postaci z serii „BROWN & FRIENDS” zyskają nowe życie w oryginalnym serialu animowanym Netflix.

Ten stworzony wspólnie z LINE FRIENDS oryginalny serial animowany Netflix ma być utrzymany w konwencji niewerbalnej komedii slapstickowej opowiadającej o grupie przyjaciół zamieszkujących pewne miasteczko. Zostanie on zrealizowany z wykorzystaniem technik animacji komputerowej i pozwoli widzom w każdym wieku zanurzyć się w świat niezwykłych bohaterów, takich jak BROWN, CONY, SALLY, MOON oraz JAMES.

„Wielu z naszych użytkowników z pewnością dobrze zna uroczą ekipę przyjaciół z serii BROWN & FRIENDS. Postaci te zadebiutowały bowiem jako naklejki wykorzystywane w popularnym komunikatorze internetowym LINE. Teraz mają one zyskać nowe życie w stworzonej specjalnie z myślą o nich rzeczywistości, którą — za sprawą serwisu Netflix — widzowie na całym świecie będą mogli podziwiać na swoich ulubionych urządzeniach” — mówi Aram Yacoubian, dyrektor działu animacji oryginalnych w firmie Netflix.

„Marka LINE FRIENDS to synonim wyjątkowej kreatywności. Oznaczone nią różnorodne produkty, w tym materiały wideo, animacje oraz gry, są wprost uwielbiane przez milenialsów i osoby z pokolenia Z. Udostępnienie użytkownikom serwisu Netflix oryginalnego serialu animowanego z bohaterami LINE FRIENDS zwiększy konkurencyjność marki, ugruntuje jej pozycję w branży rozrywkowej, a także podniesie naszą rangę jako globalnej pracowni artystycznej i producenta wysokiej jakości treści” — mówi KD Kim, wiceprezes firmy LINE FRIENDS.

Studio Netflix Animation wspiera międzynarodową społeczność twórców i produkuje oryginalne treści animowane, powstające przy użyciu różnorodnych technik i należące do różnych gatunków. Owocem współpracy firmy Netflix z artystami z Korei są na przykład seriale „Larva: Na wyspie” i „YooHoo na ratunek” dla dzieci i całych rodzin. Niedawno użytkownikom serwisu udostępniono oryginalny animowany film pełnometrażowy pt. „Klaus” w reżyserii Hiszpana Sergio Pablosa, japoński serial animowany dla dzieci pt. „Dinołaczka” oraz francuski film animowany dla widzów dorosłych pt. „Zgubiłam swoje ciało” w reżyserii Jérémy’ego Clapina.

Współproducentem serialu jest firma producencka Kickstart Entertainment z Los Angeles. Więcej informacji na temat nowego serialu z bohaterami LINE FRIENDS zostanie podanych w późniejszym terminie.


Polecamy również

Premiera filmowa w ofercie HBO GO Polska – 14 grudnia 2019

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie – 14 grudnia 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...