Film dokumentalny CNN Films i HBO Max „Nawalny” zadebiutuje w ofercie HBO Max już 26 maja

Facebooktwitter

hbo max filmy

Film dokumentalny CNN Films i HBO Max Nawalny przedstawia sylwetkę aktywisty i działacza rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, który przez lata walczył z korupcją i bezwzględnym systemem. Premiera dokumentu odbędzie się 26 maja w ofercie HBO Max.

W dokumencie Nawalny reżyser Daniel Roher przygląda się życiu i działalności przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, który po latach prowadzenia kampanii przeciwko korupcji przysporzył sobie potężnych wrogów – w tym prezydenta Władimira Putina.

W sierpniu 2020 r., w szokująco zuchwałej próbie zamachu na jego życie, Nawalny został potajemnie otruty bojowym środkiem chemicznym atakującym układ nerwowy. Został hospitalizowany w Omsku na Syberii, ale już dwa dni potem, na prośbę rodziny, został przewieziony do Niemiec, gdzie uzyskał pomoc medyczną. Tam, powracający do zdrowia Nawalny, rozpoczął ścisłą współpracę z międzynarodowym kolektywem dziennikarzy śledczych Bellingcat oraz CNN, i razem podjęli się dokładnego zbadania szczegółów zamachu, ostatecznie łącząc truciznę z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa. Kreml wszystkiemu zaprzeczył.

hbo max filmy

hbo max filmy

Nawalny to odkrywczy i szokujący dokument, który przedstawia sylwetkę polityka i aktywisty. Film stanowi zapis odważnych działań Nawalnego przeciwko rządowi, który próbował go uciszyć na zawsze i nieustającą walkę o demokrację.

Film wyreżyserowany został przez Daniela Rohera. Obowiązki producentów pełnią Odessa Rae, Diane Becker, Melanie Miller oraz Shane Boris. Producentami wykonawczymi filmu są Amy Entelis, Courtney Sexton, Maria Pevchikh.

Film dokumentalny Nawalny (Navalny) to koprodukcja CNN Films i HBO Max. Obraz prezentowany był na wielu festiwalach filmowych, zdobywając szereg wyróżnień, w tym Nagrodę Publiczności na tegorocznym festiwalu w Sundance, na którym odbyła się jego światowa premiera. W Polsce prezentowany jest właśnie na Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

Premiera filmu Nawalny w ofercie HBO Max odbędzie się 26 maja.


 

Polecamy również

Irma Vep – nowy serial HBO najpierw w Cannes, a już 7 czerwca zadebiutuje w ofercie HBO Max

Maj w HBO Max – ramówka kolejnych dwóch tygodni, 17-31 maja – oficjalna lista premier

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner