Futurystyczny „Twórca” debiutuje w ofercie Disney+

Facebooktwitter

Disney+ filmy

Już dziś na platformę Disney+ trafiła jedna z najgłośniejszych produkcji science fiction ostatnich miesięcy. Mowa tu o filmie „Twórca” – thrillerze sci-fi, w reżyserii Garetha Edwardsa („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Godzilla”), którego polska premiera kinowa odbyła się we wrześniu ubiegłego roku.

Jest rok 2055 i trwa wojna pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Joshua (John David Washington), były agent służb specjalnych, którego żona zaginęła w niejasnych okolicznościach, zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego architekta zaawansowanej technologii wraz z jego dziełem. Poszukiwany twórca wynalazł broń, która z jednej strony może przyczynić się do zakończenia wojny, ale z drugiej niesie niebezpieczeństwo unicestwienia całej ludzkości. Joshua i jego zespół elitarnych agentów przekraczają linię wroga i docierają do mrocznego miejsca, gdzie odkrywają, że śmiertelną bronią jest sztuczna inteligencja pod postacią małego dziecka.

Za reżyserię produkcji odpowiada Gareth Edwards („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Godzilla”). W filmie występują: John David Washington („Tenet”), Gemma Chan („Eternals”), Ken Watanabe („Incepcja”), Sturgill Simpson („Dog”), debiutantka Madeleine Yuna Voyles i zdobywczyni Oscara® Allison Janney („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”).

Twórca zapewnia niesamowite doznania wizualne, a także stanowi nie lada gratką dla miłośników muzyki. W produkcji wykorzystano utwory m.in. Radiohead czy Deep Purple, a ścieżkę dźwiękową skomponował Hans Zimmer.

Disney+ filmy

O Disney+

Disney+ to usługa streamingowa, będąca domem dla filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, ze świata Gwiezdnych wojen, National Geographic oraz takich tytułów jak „Simpsonowie” oraz wielu innych. Na wybranych rynkach zawiera także ogólnorozrywkowe treści w ramach marki Star. Disney+, jako flagowa usługa streamingowa Disneya, oferuje kolekcję oryginalnych treści na wyłączność, w tym filmów pełnometrażowych, dokumentów, seriali animowanych i aktorskich oraz pozycji krótkometrażowych. Oprócz dostępu do niepowtarzalnego zbioru telewizyjnej i filmowej rozrywki Disneya, Disney+ jest także domem najnowszych produkcji The Walt Disney Studios.


Polecamy również

Nowości w ofercie HBO Max | 16 – 31 stycznia | oficjalna lista premier

Netflix: Ruszyły zdjęcia do serialu “Heweliusz” w reżyserii Jana Holoubka

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner