HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (22.04.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

Słońce o północy

Do oferty HBO GO Polska trafił dzisiaj jeden nowy film.

The Sun at Midnight / Słońce o północy (2016) – przygodowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 30.09.2019

Historia niespodziewanej przyjaźni, jaka połączyła myśliwego oraz zbuntowaną nastolatkę.

Mieszkająca w metropolii szesnastoletnia Lia (Devery Jacobs) po śmierci matki zostaje wysłana na wakacje do babci na głęboką prowincję. Dziewczyna jest zrozpaczona. Marzy o powrocie do miejskiego życia i swoich zwyczajów. Pewnego dnia decyduje się na desperacki krok i ucieczkę. Ma nadzieję, że szybko uda jej się dostać do najbliższego miasteczka. Kończy jednak w głuszy, gdzie znajduje ją doświadczony myśliwy o imieniu Alfred (Duane Howard). Kiedy jednak mężczyzna zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia, Lea musi znaleźć sposób, aby wydostać siebie i jego z opresji.

Kameralna opowieść o zbuntowanej nastolatce z wielkiego miasta, która niespodziewanie musi poradzić sobie w dziczy. Produkcja w reżyserii Kirsten Carthew (Fish Out of Water) zachwyca przepięknymi zdjęciami Ameryki Północnej. Mówi o obcowaniu z dziką naturą i pokonywaniu własnych słabości. Nieoczywiste kreacje tworzą nagrodzona za swoją rolę na American Indian Film Festival Devery Jacobs (Wierszyki dla młodych pożeraczy) oraz Duane Howard (Zjawa). Produkcja została nagrodzona na Bentonville Film Festival oraz Reel 2 Reel International Film Festival for Youth. 

W rolach głównych: Devery Jacobs, Duane Howard, Mark Anderako, Sarah Jerome, William Greenland.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (21.04.2018)

Premiery w ofercie Netflix Polska (21.04.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...