Netflix przedstawia podglądy mobilne

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.3]

Mobile-previews-blog-image-1-1-1
Krótkie zwiastuny to często najlepszy sposób, aby przekonać się, czy nowy serial lub film wart jest obejrzenia. Netflix przedstawia więc podglądy mobilne, zwane migawkami, z których od 19 kwietnia 2018r. mogą korzystać użytkownicy urządzeń przenośnych z systemem iOS. Na urządzeniach z systemem Android funkcja ta zostanie udostępniona już wkrótce.

Dzięki podglądom mobilnym użytkownicy mogą w prosty i przyjemny sposób poznać nowe tytuły udostępnione w serwisie Netflix i jeszcze szybciej znaleźć coś dla siebie.

30-sekundowe migawki są odtwarzane w formacie pionowym, co oznacza, że nie trzeba obracać telefonu, aby je obejrzeć. Forma ich prezentacji przypomina pokaz slajdów — za każdym razem, gdy użytkownik widzi coś, co go interesuje, może nacisnąć przycisk odtwarzania lub dodać tytuł do swojej listy. W przeciwnym wypadku wystarczy przesunąć ekran lub go dotknąć, aby przejść do kolejnego podglądu.

W zeszłym roku Netflix zaprezentował podglądy wideo, które ożywiły i uatrakcyjniły telewizyjny interfejs naszego serwisu. Prowadzone przez lata testy pokazują, że dzięki nim subskrybenci poświęcają mniej czasu na przeszukiwanie biblioteki tytułów i szybciej znajdują nowe tytuły. Wprowadzenie podglądów mobilnych oznacza z kolei, że użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli się cieszyć wygodną i dostosowaną do urządzeń przenośnych funkcją przeglądania materiałów w formie wideo.

Migawki ładują się bardzo szybko, są dostosowane do indywidualnych gustów, a korzystanie z nich nie nastręcza żadnych trudności. Netflix ma nadzieję, że nowa funkcja spodoba się użytkownikom, którzy dzięki niej łatwiej znajdą swój kolejny ulubiony serial.

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.


Czytaj również:

Planowane premiery w ofercie Netflix Polska na maj 2018 – lista nieoficjalna

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (21.04.2018)


 

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Netflix przedstawia podglądy mobilne

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...