Netflix przedstawia podglądy mobilne

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.3]

Mobile-previews-blog-image-1-1-1
Krótkie zwiastuny to często najlepszy sposób, aby przekonać się, czy nowy serial lub film wart jest obejrzenia. Netflix przedstawia więc podglądy mobilne, zwane migawkami, z których od 19 kwietnia 2018r. mogą korzystać użytkownicy urządzeń przenośnych z systemem iOS. Na urządzeniach z systemem Android funkcja ta zostanie udostępniona już wkrótce.

Dzięki podglądom mobilnym użytkownicy mogą w prosty i przyjemny sposób poznać nowe tytuły udostępnione w serwisie Netflix i jeszcze szybciej znaleźć coś dla siebie.

30-sekundowe migawki są odtwarzane w formacie pionowym, co oznacza, że nie trzeba obracać telefonu, aby je obejrzeć. Forma ich prezentacji przypomina pokaz slajdów — za każdym razem, gdy użytkownik widzi coś, co go interesuje, może nacisnąć przycisk odtwarzania lub dodać tytuł do swojej listy. W przeciwnym wypadku wystarczy przesunąć ekran lub go dotknąć, aby przejść do kolejnego podglądu.

W zeszłym roku Netflix zaprezentował podglądy wideo, które ożywiły i uatrakcyjniły telewizyjny interfejs naszego serwisu. Prowadzone przez lata testy pokazują, że dzięki nim subskrybenci poświęcają mniej czasu na przeszukiwanie biblioteki tytułów i szybciej znajdują nowe tytuły. Wprowadzenie podglądów mobilnych oznacza z kolei, że użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli się cieszyć wygodną i dostosowaną do urządzeń przenośnych funkcją przeglądania materiałów w formie wideo.

Migawki ładują się bardzo szybko, są dostosowane do indywidualnych gustów, a korzystanie z nich nie nastręcza żadnych trudności. Netflix ma nadzieję, że nowa funkcja spodoba się użytkownikom, którzy dzięki niej łatwiej znajdą swój kolejny ulubiony serial.

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.


Czytaj również:

Planowane premiery w ofercie Netflix Polska na maj 2018 – lista nieoficjalna

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (21.04.2018)


 

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „Netflix przedstawia podglądy mobilne

  1. Nie cierpię tego podglądu na TV. Chcę spokojnie przejrzeć wyniki, a nie dostawać kolejne spoilery sekundę pp najechaniu na film…

    Przydałaby się opcja powrotu do starej zasady działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...