HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (22.05.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.6]

W serwisie HBO GO Polska pojawił się dzisiaj jeden nowy film.

All the Way / Do końca (2016) – dramat biograficzny – 12+ – polskie napisy i lektor – 126 min. Dostępne do: 31.12.2099

Pierwszy rok prezydentury Lyndona B. Johnsona, który objął swoje stanowisko po zamordowanym w 1963 roku, charyzmatycznym Johnie F. Kennedym.

Rok 1963. Stanami Zjednoczonymi wstrząsa wiadomość o śmierci uwielbianego prezydenta Johna Kennedy’ego. Zgodnie z konstytucją jego obowiązki przejmuje wiceprezydent Lyndon B. Johnson (Bryan Cranston). Pierwszy rok prezydentury Johnsona jest niezwykle trudny – polityk musi scalić społeczeństwo po dramatycznej śmierci poprzednika, poradzić sobie z trudną sytuacją międzynarodową (wojna w Wietnamie) i utrzymać pokój w kraju targanym niepokojami wewnętrznymi, związanymi z walką Afroamerykanów o prawa obywatelskie.

Bryan Cranston (Operacja Argo, Trumbo – nominacja do Oscara), znany przede wszystkim z nagrodzonej Złotym Globem roli w serialu Breaking Bad, stworzył znakomitą kreację prezydenta Lyndona B. Johnsona, który objął swoje stanowisko w dramatycznych okolicznościach i musiał nie tylko udowodnić, że ma kompetencje potrzebne do sprawowania urzędu, ale też pogodzić podzielone społeczeństwo. Oprócz niego w filmie telewizyjnym produkcji HBO wystąpili między innymi: Anthony Mackie (The Hurt Locker. W pułapce wojny, Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz), zdobywczyni Nagrody Akademii Melissa Leo (Rzeka ocalenia, Fighter) oraz gwiazda serialu Prezydencki poker Bradley Whitford. Obraz jest ekranizacją nagrodzonej statuetkami Tony sztuki autorstwa Roberta Schenkkana, a wyreżyserował go laureat Nagród Emmy za filmy Decydujący głos i Zmiana w grze – Jay Roach.

W rolach głównych: Bryan Cranston, Anthony Mackie, Melissa Leo, Bradley Whitford, Stephen Root.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza premiera, aktualizacje i powrót do oferty (21.05.2018)

„Opowieść / The Tale” z Laurą Dern – nowy film prezentowany na tegorocznym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance zadebiutuje w niedzielę, 27 maja 2018r. w HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...