„Opowieść / The Tale” z Laurą Dern – nowy film prezentowany na tegorocznym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance zadebiutuje w niedzielę, 27 maja 2018r. w HBO GO

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 4]


Opowieść / The Tale
to poruszająca i niezwykle aktualna dziś historia o traumie i radzeniu sobie po latach z trudnymi wspomnieniami. Obraz jest retrospekcją opartą na wydarzeniach z życia reżyserki – Jennifer Fox i był prezentowany na tegorocznym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance. W roli głównej – Laura Dern. Premiera filmu odbędzie się 27 maja 2018r. w HBO GO.

Opowieść (The Tale) przedstawia historię odnoszącej sukcesy dziennikarki, której matka przypadkowo znajduje w rzeczach sprzed lat wstrząsające opowiadanie napisane przez wówczas nastoletnią córkę. Dziewczynka opisuje w nim swój miłosny trójkąt z dwojgiem dorosłych. Obraz jest swego rodzaju podróżą w głąb traumatycznych wspomnień głównej bohaterki, która za sprawą starego opowiadania próbuje odkryć prawdę o swoich pierwszych doświadczeniach seksualnych.

Jennifer (Laura Dern) zdaje się wieść życie idealne – jest podróżującą po świecie dziennikarką oraz wykładowczynią. Jej życiową przystanią jest Nowy Jork, gdzie mieszka ze swoim kochającym i wspierającym ją partnerem. Pewnego dnia jej matka (Ellen Burstyn) znajduje wśród starych rzeczy z dzieciństwa opowiadanie, w którym trzynastoletnia Jennifer opisała swój „specjalny” związek z dwojgiem dorosłych trenerów. Dziennikarka jest oszołomiona i zdezorientowana – w żaden sposób nie może sobie przypomnieć opisanych zdarzeń. Czytając pożółkłe strony własnej „Opowieści”, odkrywa szyfr, którym posługiwała się niemal 40 lat wcześniej. Początkowo nie wiedząc, co myśleć, postanawia powrócić w rodzinne strony, skonfrontować się z byłymi trenerami oraz swoją przeszłością, którą zupełnie inaczej zapamiętała. Jej wyobrażenia na temat własnej młodości zaczynają się sypać jak domek z kart.

Osobista opowieść oparta na wspomnieniach nagrodzonej na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance reżyserki i producentki Jennifer Fox (Beirut: The Last Home Movie). W rolę głównej bohaterki wciela się dwukrotnie nominowana do Oscara Laura Dern (serial HBO Wielkie kłamstewka). W produkcji występują także laureatka Nagrody Akademii Ellen Burstyn (Requiem dla snu), dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy Jason Ritter (Freddy kontra Jason), Frances Conroy (serial HBO Sześć stóp pod ziemią), Elizabeth Debicki (Wielki Gatsby) oraz Isabelle Nélisse (Mama).

Premiera filmu Opowieść (The Tale) odbędzie się 27 maja 2018r. w HBO GO. Na antenie telewizyjnej film wyemitowany zostanie latem w Cinemax.


Czytaj również:

Planowane premiery w ofercie Netflix Polska na czerwiec 2018 – lista nieoficjalna

All Night – nowy młodzieżowy serial o szalonej, całonocnej imprezie maturalnej już dostępny w całości w HBO GO


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...