HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (15.01.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]

grandmamovie Do oferty HBO GO Polska zgodnie z planem wydawniczym trafił dzisiaj drugi odcinek serialu „Tabu” (2017) oraz filmy „Babka” (2015) i „Bez paniki, z odrobiną histerii” (2016).

Grandma / Babka (2015) – komedia – 12+ polskie napisy i lektor – 75 min. Dostępne do: 29.09.2017

Elle Reid (Lily Tomlin) jest charyzmatyczną poetką, która próbuje się pozbierać po stracie długoletniej życiowej partnerki. Pewnego dnia do jej drzwi puka wnuczka Sage (Julia Garner). Zdesperowana dziewczyna jest w ciąży i musi do wieczora zdobyć 600 dolarów na zabieg. W przeciwnym razie przepadnie jej termin w prywatnej klinice aborcyjnej. Wiecznie spłukana Elle wyrusza z Sage w podróż po dalszych i bliższych znajomych z nadzieją, że uda jej się zebrać potrzebną sumę.

Ta pełna wdzięku, inteligentnie skonstruowana opowieść o trzech pokoleniach kobiet z jednej rodziny to zgrabne i bezpretensjonalne kino w feministycznym wydaniu. Obraz mówi o trudnych życiowych wyborach, macierzyństwie, aborcji, miłości i przyjaźni. Dobrze przyjęta przez krytyków produkcja ujmuje ciepłym klimatem oraz słodko-gorzkim humorem. W postacie głównych bohaterek z wyczuciem wcielają się nominowana do Oscara Lily Tomlin (Nashville, Czas na miłość), Julia Garner (Charlie, Elektryczne dzieci) oraz laureatka Nagrody Akademii Marcia Gay Harden (Pollock, Rzeka tajemnic). Pierwsza z nich za stworzoną przez siebie kreację została wyróżniona nominacją do Złotego Globu. Reżyserem i twórcą scenariusza jest nominowany do Oscara Paul Weitz, autor takich obrazów jak American Pie, Był sobie chłopiec czy W doborowym towarzystwie.

W rolach głównych: Lily Tomlin, Julia Garner, Marcia Gay Harden, Judy Greer, Laverne Cox.

No panic, With a Hint of Hysteria / Bez paniki, z odrobiną histerii (2016) – komedia kryminalna – 15+ – polskie napisy i lektor – 89 min. Dostępne do: 30.11.2019
Poczciwy, ale niezaradny księgowy (Alexander Chance) decyduje się na desperacki krok. Aby zarobić dodatkowe pieniądze, mężczyzna postanawia zostać płatnym mordercą. Gdy w końcu pewnej nocy pociąga za spust, ściąga tym na siebie gniew groźnego szefa mafii, gangsterów oraz policji. Na domiar złego w jego życiu pojawia się uwodzicielska blondynka z piekła rodem. Zrozpaczony bohater stara się wyjść cało z opresji.

Zwariowana gangsterska intryga, która bawi i wciąga bez reszty. Reżyserem tego wymykającego się schematom obrazu jest utalentowany polski filmowiec, Tomasz Szafrański (krótki metraż Diabeł, Klub Włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima). Produkcja zaskakuje od strony realizacyjnej. Godne uwagi są zwłaszcza budujące klimat, stylizowane zdjęcia. Wyróżnikiem filmu jest również atrakcyjna międzynarodowa obsada.

W rolach głównych: Alexander Chance, Charlotte Kirk, Stephen Baldwin, Zbigniew Zamachowski, Przemysław Bluszcz.

Taboo / Tabu (2017) – miniserial, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 07.01.2020
Londyn, rok 1814. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach powraca z odległych zakątków świata. Pobyt w Afryce zmienił go nie do poznania. Mężczyzna przyjeżdża do Londynu, żeby przejąć odziedziczone po ojcu imperium handlowe. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Spadek okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

W rolach głównych: Tom Hardy, Michael Kelly, Oona Chaplin, Jonathan Pryce, David Hayman.

S1:O2 – 57 min.

taboo

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...