HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (03.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

Fences

HBO GO Polska wzbogaciło dzisiaj swoją ofertę o nowy film oraz miniserial.

Fences / Płoty (2016) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 133 min. Dostępne do: 14.08.2018

Lata pięćdziesiąte, Pittsburgh. Troy Maxson (Denzel Washington) jest mężem Rose (Viola Davis) i ojcem dwóch synów. W młodości był utalentowanym baseballistą, ale mógł grać tylko w lidze dla czarnoskórych. Kiedy w końcu zmieniły się przepisy i mężczyzna miał szansę na zawodowstwo, okazało się, że jest już na to za stary. Rozczarowany i pełen żalu, musi zarabiać na życie jako śmieciarz. Kiedy jednak jego syn Cory (Jovan Adepo) zaczyna myśleć o karierze sportowej, w ojcu odżywają dawne ambicje i marzenia.

Kameralny dramat na podstawie nagrodzonej Pulitzerem sztuki Augusta Wilsona. Produkcja porusza temat uprzedzeń rasowych w Ameryce lat pięćdziesiątych. Film mówi też o zaprzepaszczonych marzeniach oraz dynamice rodzinnych relacji. Obraz otrzymał wiele nagród i prestiżowych nominacji – w tym do Oscara (m.in. za najlepszy film i scenariusz adaptowany) oraz Złotych Globów.

W rolach głównych: Viola Davis, Denzel Washington, Stephen Henderson, Jovan Adepo, Russell Hornsby.


The White Queen / Biała królowa (2013) – miniserial historyczny, sezon 1 (10 odcinków) – 15+ – polski lektor – 58 min. Dostępne do: 31.08.2020

Rok 1464. Anglia od blisko dekady jest w stanie wojny domowej. Walka toczy się pomiędzy Yorkami i Lancasterami o prawo do tronu. Za sprawą manipulacji Lorda Warwicka (James Frain) królem Anglii zostaje Edward IV z rodu Yorków (Max Irons). Nowy władca zakochuje się w plebejce – Elizabeth Woodville (Rebecca Ferguson) – która po śmierci męża pozostała z dwójką dzieci bez grosza przy duszy. Para potajemnie bierze ślub, a sytuacja na dworze powoli zaczyna wymykać się spod kontroli.

Brytyjski serial kostiumowy, oparty na niezwykle popularnej serii powieści historycznych Philippy Gregory. Produkcja opowiada historię kobiety uwikłanej w konflikt pomiędzy dwoma zwaśnionymi rodami, które walczą o władzę w kraju. Miniserial otrzymał wiele wyróżnień – w tym trzy nominacje do Złotego Globu oraz cztery do Emmy.

W rolach głównych: Rebecca Ferguson, James Frain, Max Irons.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...