HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (18.06.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.2]

Inferno

Wśród dzisiejszych premier filmowych HBO GO Polska znalazła się między innymi trzecia część popularnej serii zapoczątkowanej przez „Kod da Vinci” (2006).

Inferno (2016) – przygodowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 116 min. Dostępne do: 14.06.2018

Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki, Robert Langdon (Tom Hanks), budzi się w jednym z florenckich szpitali. Przerażony, zupełnie nie wie, co się wokół niego dzieje. W końcu uświadamia sobie, że cierpi na amnezję. Profesor znajduje w swojej marynarce tajemniczy przedmiot i usiłuje rozwikłać jego zagadkę. Nadzieję na odzyskanie pamięci widzi w uzdolnionej lekarce Siennie Brooks (Felicity Jones). Razem z nią przemierza Europę, próbując powstrzymać szaleńca (Ben Foster), który chce zarazić ludzkość śmiertelnym wirusem.

Nagrodzony Oscarem reżyser Ron Howard (Piękny umysł) przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku – „Inferno” autorstwa Dana Browna. To jego trzeci film, po Kodzie da Vinci oraz Aniołach i demonach, oparty na prozie tego popularnego, ale i kontrowersyjnego pisarza.

W rolach głównych: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan.


Tordenskjold & Kold / Tordenskjold i Kold (2016) – komediodramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 93 min. Dostępne do: 31.05.2018

W 1720 roku kończy się wielka wojna północna. Bohater zwycięskiej duńskonorweskiej flotylli, dwudziestodziewięcioletni wiceadmirał Wessel Tordenskjold (Jakob Oftebro), przechodzi kryzys egzystencjalny. Nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Mężczyzna nie stroni od używek. Coraz więcej czasu spędza też wśród młodych kobiet. Jego najlepszym przyjacielem jest zaufany sługa Kold (Martin Buch). Za jego sprawą Tordenskjold decyduje się wybrać w daleką podróż.

Film otrzymał trzy nominacje do prestiżowej Nagrody Roberta – za kostiumy, scenografię oraz charakteryzację.

W rolach głównych: Jakob Oftebro, Martin Buch, Natalie Madueño, Kenneth M. Christensen, David Dencik.


Califórnia / Kalifornia (2015) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 31.05.2018

São Paulo, rok 1984. Nastoletnia Estela (Clara Gallo) wkracza w burzliwy okres dojrzewania. Dziewczyna próbuje się odnaleźć w skomplikowanym świecie intymności, miłości i przyjaźni. Jej największym marzeniem jest podróż do mitycznej Kalifornii, gdzie mieszka jej ukochany wujek Carlos, który jest dziennikarzem muzycznym (Caio Blat). Niestety, pewnego dnia mężczyzna niespodziewanie wraca w rodzinne strony. Jest słaby i chory. Wydarzenie to sprawia, że Estela zaczyna patrzeć na życie w zupełnie inny sposób.

Produkcja otrzymała kilka wyróżnień na festiwalach filmowych w kraju i za granicą, w tym Nagrodę Młodych na MFF w São Paulo oraz Nagrodę Specjalną na MFF GLBT w Turynie.

W rolach głównych: Clara Gallo, Caio Blat, Caio Horowicz.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...