Showmax dodaje obsługę napisów na urządzeniach Chromecast!

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]

Showmax, jak sam zaznacza – na prośbę swoich użytkowników, dodał długo wyczekiwaną opcję obsługi napisów na urządzeniach Chromecast. Funkcja ta od wczoraj już działa – wystarczy pobrać najnowszą aktualizację aplikacji. Jest jednak pewien haczyk.

Zrzut ekranu 2017-06-17 o 13.59.28Wspomnianym haczykiem jest to, że przesyłanie wideo wraz z napisami działa tylko wtedy, kiedy transmitujemy je z urządzenia mobilnego posiadającego system iOS. W przypadku przeglądarek i Androida – póki co – nie. Czat pomocy technicznej zapewnia jednak, że w ciągu miesiąca usługa ta powinna pojawić się już na wszystkich urządzeniach. Załączone zdjęcia pochodzą z transmitowanego serialu Blood Drive dla urządzenia iOS. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, będziemy Was na bieżąco informować!

KOMENTARZE:

20 myśli nt. „Showmax dodaje obsługę napisów na urządzeniach Chromecast!

 1. bzdura. nie ma żadnej aktualizacji i pomoc techniczna showmax też mówi że napisy na chromecast są niedostępne

 2. U mnie jeszcze nie działa.
  Nawet oficjalna pomoc z Showmaxa napisała do mnie przed chwilą, że „Mogę udzielić informacji na temat napisów na Chromcaście, niestety nie są dostępne. Są na etapie przygotowywania do wprowadzenia. W tej kwestii prosimy o cierpliwość.”

  Więc?

 3. To powiedzcie panowie w takim razie – skąd wziąłem screeny? 🙂 + opis aktualizacji na iOS mówi wyraźnie, że dodano funkcję napisów. Jak możecie zaprzeczać czemuś, co widać gołym okiem? 😀 Specjalnie wybrałem exclusive showmaxa do pokazania napisów. Poza tym napisałem też, że nie działa ona na wszystkich urządzeniach, więc jaka znowu bzdura? Proponuję trochę powściągliwości i przemyślenia tego, co się pisze 🙂

   • w ani jednej linijce nie napisalem, ze dziala na Androidzie, a dodatkowo podpisalem, ze screeny sa z iOS-a. proste.

   • Ale nagłówek jasno dodaje do zrozumienia, że działa. Skoro jest napisane, że działa to czytelnik ma prawo domniemywać, że działa wszędzie. Dopiero po rozwinięciu newsa mozna się dowiedzieć o tym, że na androidzie nie. To trochę jak z dziennikarstwem pokroju faktu lub super ekspresu. I to nie jest obrażanie. To tylko styl lub rodzaj dziennikarstwa. Jednym sie podoba innch drażni. Wszystko zależy do jakiej grupy chcecie dotrzeć. Proste?

   • Bez klikania newsa jest informacja o tym, że jest pewien haczyk, zachęcający do przeczytania go, jeśli czytelnik chce się dowiedzieć jaki – musi kliknąć newsa, na tym polega pisanie w internecie – żyjemy z kliknięć. proste?
    Nagłówek jasno daje do zrozumienia, że usługa działa, po kliknięciu dowiesz się – gdzie działa. Chyba że wystarczy Ci domniemywanie, to wtedy proponuje poprzestać na nagłówkach i domyślać się, co jest wewnątrz, po czym czepiać się autora, że jednak napisał co innego niż się spodziewałaś – proste? 🙂

   • Ale dlaczego próbujesz zaklinać rzeczywistość? „Haczyk” w pierwszej wersji dotyczył tego, że trzeba zaktualizować aplikację. Dopiero później zmieniono treść newsa o braku funkcjonalności na androida. Prawda czy nie? Zresztą ja nie napisałam, przecież, że to źle. Przeczytaj ze zrozumieniem. Napisałam, że takie pisanie z tzw. „haczykiem” to styl faktu czy super ekspresu. Wszystko zależy dla kogo „robione” są newsy na nflix.pl . Jednym to przeszkadza innym nie. Ja należę do osób, które uważają takie „haczyki” za „niefajne” i już. Prawda że proste? Nie ma co się denerwować. Po prostu przekonuję się, że serwis nflix nie jest po prostu dla mnie, ot i cała filozofia. Życzę jak najwięcej kliknieć i kometarzy 🙂

   • Haczyk dotyczył tego, ze działa, ale nie wszędzie 🙂 Wiec jesteś nadal w błędzie. Ja sie wcale denerwuje – nie mam czym, przecież widzisz, ze rymuje 🙂 Pozdrawiam rownież cieplutko!

 4. Jak współpracuje Chromecast z HBO GO? Na komputerach dostępny jest jedynie w jakości 720p, dlatego sprawiłbym sobie Chromecast, jeśli umożliwiałoby to korzystanie z 1080p i bezproblemowego użytkowania.

  • Aplikacja HBO Go to koszmar, poczytaj sobie komentarze na google play i sam zadecyduj czy chcesz ryzykować… Sama korzystam z Chromecast i jest to super rozwiązanie do netflixa i innych tego typu aplikacji, ale z HBO jeszcze nie udało mi się połączyć…

  • HBO GO to jest najgorszy crap programistyczny z jakim miałem do czynienia na chromecast. Siedzą w wersji PL na jakiejś zbugowanej technologii od bratanków z Węgier i tak się okopali w tej swojej aplikacji, a świat poszedł do przodu np. HBO GO i HBO NOW w USA to całkowicie odmienne aplikacje (nie wspominając np. że HBO GO w USA jest też na konsolach PS3/PS4, Apple TV, itd.

   Głównie problemy z Chromecast HBO GO:
   – nie zawsze się łączy z urządzeniem
   – jakość w 720p leci tylko w spokojnych/statycznych scenach o niskim bitrate, jak coś więcej się zaczyna dziać w filmie to spada na 480p/320p/240p – widać to doskonale bo pojawia się czasem taka pikseloza, że nie da się nawet loga HBO GO odczytać. Netflix hula u mnie zawsze w ostrym 1080p – obraz żyleta.

   Najgorsze jest to, że HBO Polska sobie nic nie robi z komentarzy w Google Play.

   Pozdrawiam.

  • Bezproblemowe może nie do końca ale ostatnio jest lepiej. Tzn przynajmniej urządzenie jest wykrywane bez rozłączania wifi i łączenia ponownie jak to do niedawna bywało. Co do jakości to wydaje mi się że jest to 1080p ale głowy nie dam. Przy czym należy zaznaczyć że ja nie używam dodatkowego urządzenia Chromecast tylko funkcjonalności Chromecast wbudowanej w Sony Android TV.

 5. HBO GO u mnie działa bez zarzutu jedynie na samsung smart TV najgorzej na turbobox nc+ co jest absurdalne bo jest w ich ofercie ,showmax jak na razie to cienizna pod względem technicznym .netflix długo nie będzie miał prawdziwej konkurencji.

 6. Dzwnq sprawa urzywam chromka wpietego w amplituner aby obraz byl na projektorze sterowanie z xperi x i napisy sa da sie wybrac i sa poprawnie wyswietlane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...