HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (22.09.2017)

Facebooktwitter

Dobry listonosz

W dniu dzisiejszym HBO Polska zamieściło w swoim serwisie streamingowym trzy filmy oraz nowy odcinek magazynu. Zabrakło natomiast zapowiadanego na dzisiaj horroru “Rings” (2017).

PREMIERY FILMOWE:

The Good Postman / Dobry listonosz (2016) – dokumentalny – 12+ – polskie napisy i lektor – 78 min. Dostępne do: 31.08.2020

Leżąca w pobliżu granicy z Turcją, mała bułgarska wioska przez wieki musiała stawiać czoła najeźdźcom z Imperium Osmańskiego. Dziś miasteczko, zwane ze względu na swoje położenie Wielką Bramą, znalazło się w samym centrum kryzysu migracyjnego. Każdej nocy setki migrantów z południa próbują tędy przedostać się do Europy. Ivan, główny bohater filmu, jest miejscowym listonoszem, który postanowił ubiegać się o stanowisko prezydenta miasta. Mężczyzna chciałby ożywić umierającą wioskę i powitać w niej uchodźców. Wielu osobom jednak nie podoba się jego pomysł.

Dokumentalista Tonislav Hristov (Soul Food Stories) mówi o ostatnim kryzysie migracyjnym w Europie przez pryzmat zapomnianej przez Boga i ludzi bułgarskiej wioski. Produkcja zebrała dużo pozytywnych recenzji i wywołała ogromną dyskusję społeczną. Brała również udział w konkursie zagranicznych filmów dokumentalnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.


Cool Runnings / Reggae na lodzie (1993) – komediowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 94 min. Dostępne do: 21.03.2018

Optymistyczna, a przy tym prawdziwa historia, której bohaterami są członkowie pierwszej w historii Jamajki drużyny bobslejowej. Czterej młodzi ludzie – Derice (Leon), Sanka (Doug E. Doug), Junior (Rawle D. Lewis) i Yul (Malik Yoba) – mieszkają w królestwie słońca i reggae, na Jamajce. Ich wspólnym pragnieniem jest udział w olimpiadzie i szukają dyscypliny sportu, w której mogliby wystąpić. Oczywiście ze względu na warunki geograficzne i treningowe w grę wchodzi raczej olimpiada letnia. Chłopcy jednak wpadają na szalony pomysł i wybierają jazdę na bobslejach, stając się tym samym pierwszą w historii Jamajki drużyną bobslejową. Mordercze treningi i upór doprowadzają ich na Zimowe Igrzyska w Calgary. Czy kibice z całego świata docenią niezwykłą determinację Jamajczyków?

Oparty na autentycznej historii komediowy przebój Jona Turteltauba, twórcy takich filmów jak Ja cię kocham, a ty śpisz, Fenomen, Skarb narodów czy Uczeń czarnoksiężnika. Oprócz muzycznych tematów skomponowanych przez laureata Oscara Hansa Zimmera (Król lew, cykl Piraci z Karaibów, Mroczny rycerz), w filmie nie zabraknie chwytliwych piosenek nurtu reggae.

W rolach głównych: John Candy, Leon, Doug E. Doug, Malik Yoba.


Still of the Night / W nocnej ciszy (1982) – thriller – 15+ – polskie napisy i lektor – 87 min. Dostępne do: 28.02.2019

Pacjent nowojorskiego psychiatry Sama Rice’a (Roy Scheider), pracownik domu aukcyjnego George Bynum (Josef Sommer), zostaje brutalnie zamordowany. U lekarza zjawiają się współpracowniczka i kochanka Bynuma – Brooke Reynolds (Meryl Streep) oraz zajmujący się sprawą detektyw Joseph Vitucci (Joe Grifasi). Rice zaczyna przeglądać notatki z prowadzonych z Bynumem sesji. Zaintrygowany, postanawia na własną rękę dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za zbrodnię. Niespodziewanie też coraz bardziej zafascynowany jest enigmatyczną i piękną Brooke.

W rolach głównych: Roy Scheider, Meryl Streep, Jessica Tandy.


NOWY ODCINEK:

Films & Stars / Filmy i gwiazdy (2008- ) – magazyn, sezon 9 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 28.02.2018

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S9:O38 – 25 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner