HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (26.11.2017)

Facebooktwitter

PięknaIBestia

W dniu dzisiejszym ofertę serwisu HBO GO Polska wzbogaciły trzy filmowe premiery oraz nowy odcinek serialu.

Beauty and the Beast / Piękna i Bestia (2017) – fantasy – 12+ – polskie napisy i lektor – 123 min. Dostępne do: 14.05.2018

Bella (Emma Watson) jest piękną i wrażliwą dziewczyną, która żyje razem z ojcem Maurycym (Kevin Kline) w małej francuskiej wiosce. Pewnego dnia mężczyzna wpada w tarapaty. Zostaje uwięziony w magicznym zamku przez mieszkającą tam bestię (Dan Stevens). Aby uwolnić ojca, Bella ofiarowuje gospodarzowi własną wolność. Dziewczyna dostaje komnatę na zamku, gdzie usługują jej zaczarowane przedmioty – zegar Trybik, świecznik Płomyk, czy miotełka Puf Puf. Chcąc ratować córkę, Maurycy prosi o pomoc butnego myśliwego – Gastona (Luke Evans), który pragnie ożenić się z Bellą. Dziewczyna tymczasem odkrywa, że potwór wcale nie jest taki straszny, jak początkowo myślała…

Kultowa bajka Disneya w nowej, atrakcyjnej odsłonie. Znany z filmów Dreamgirls i dwóch części Sagi Zmierzch, reżyser Bill Condon (Oscar za scenariusz do Chicago) bardzo odświeża pierwowzór z lat dziewięćdziesiątych, tworząc pełną emocji, widowiskową opowieść o potędze miłości. Jednocześnie twórcom udaje się zachować wierność zarówno fabuły, jak i przesłania oryginału. W efektownym wizualnie filmie nie brakuje chwytających za serce scen i piosenek. Produkcja zarobiła ponad miliard dolarów na całym świecie i została wyróżniona pięcioma statuetkami Teen Choice.

W rolach głównych: Emma Watson, Luke Evans, Dan Stevens, Josh Gad, Kevin Kline.


The Legend of Ben Hall / Ben Hall: Legenda (2016) – western – 18+ – polskie napisy i lektor – 134 min. Dostępne do: 31.10.2018

Renegat Ben Hall (Jack Martin), po dwóch latach spędzonych w ukryciu, wraca do gry za namową swojego starego przyjaciela Johna Gilberta (Jamie Coffa). Do gangu przyłącza się John Dunn (William Lee). Mężczyźni organizują spektakularne kradzieże i rozboje w Nowej Południowej Walii. Szybko robi się o nich głośno. Stają się najbardziej poszukiwanymi przestępcami w historii Australii. Ich dobra passa nie trwa jednak zbyt długo…

Widowiskowe kino przygodowe o ostatnich miesiącach życia Bena Halla, jednego z najbardziej intrygujących i charyzmatycznych przestępców w dziejach Australii. Obraz w reżyserii Matthew Holmesa (Twin Rivers, serial Crooked) odsłania nieznane powszechnie karty z historii dalekich Antypodów. Mocną stroną filmu są starannie oddane realia epoki. Aby jak najwierniej opowiedzieć historię Halla, twórcy nakręcili zdjęcia w autentycznych lokalizacjach, a materiał do dialogów zaczerpnęli z XIX-wiecznych gazet i akt sądowych.

W rolach głównych: Jack Martin, Jamie Coffa, William Lee, Adam Willson.


Špína / Brud (2017) – obyczajowy – 18+ – polskie napisy i lektor – 83 min. Dostępne do: 31.10.2020

Lena (Dominika Morávková-Zeleníková) jest ciekawą świata, beztroską siedemnastolatką, która lubi korzystać z życia. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Dziewczyna zostaje zgwałcona we własnym domu przez uwielbianego przez wszystkich nauczyciela (Róbert Jakab). Wie, że nie może o tym nikomu powiedzieć. Zdesperowana, podejmuje próbę samobójczą, po której trafia do szpitala psychiatrycznego dla nieletnich.

Intymny portret beztroskiej nastolatki, która w brutalny sposób zostaje okradziona z niewinności. Mocny w przekazie obraz, będący debiutem fabularnym słowackiej aktorki i dokumentalistki Terezy Nvotovej (Jezus jest normalny!), porusza ważny problem społeczny. Pokazuje, że ofiary gwałtów muszą zmagać się z bólem i wstydem w zupełnej samotności, a trauma pozostawia w nich ślad na długie lata. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Publiczności na Art Film Festival.

W rolach głównych: Dominika Morávková-Zeleníková, Anna Rakovská, Patrik Holubár, Róbert Jakab, Juliana Olhová.


Umbre / W cieniu (2014- ) – serial obyczajowy, sezon 2 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 31.12.2099

Relu Oncescu (Șerban Pavlu) rozstaje się ze swoją żoną Giną (Maria Obretin), a jego sytuacja zawodowa komplikuje się coraz bardziej. Mężczyzna zostaje zmuszony przez Tomę – mafijnego bossa z Constanty – do zabicia Kapitana (Doru Ana). Córka Relu i Giny, Magda (Madalina Craiu), bierze jednak ślub z synem Kapitana i spodziewa się dziecka. Czy jej ojciec będzie w stanie dotrzymać złożonej pod presją obietnicy?

Drugi sezon serialu obyczajowego, który utrzymany jest w konwencji kina noir. Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany na międzynarodowych festiwalach filmowych Bogdan Mirică (film krótkometrażowy Bora Bora, Psy). Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego (Afacerea Est) i Bogdana Miricę. Za zdjęcia odpowiadał Andrei Butică (Psy). Producentami serialu ze strony HBO Europe są Antony Root oraz Wayne Henry.

W rolach głównych: Șerban Pavlu, Gabriel Spahiu, Madalina Craiu, Maria Obretin, Doru Ana, Andreea Vasile.

S2:O3 – 52 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner