HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (17.12.2017)

Facebooktwitter

David Jordan (Jake Gyllenhaal) in Columbia Pictures' LIFE.

Dzisiaj w ofercie serwisu HBO GO Polska pojawiły się cztery nowe filmy oraz odcinek serialu.

FILMOWE PREMIERY:

Life (2017) – thriller sci-fi – 18+ – polskie napisy i lektor – 100 min. Dostępne do: 15.12.2018

Sześcioosobowy zespół kosmonautów prowadzi badania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pewnego dnia załoga dokonuje przełomowego odkrycia. Udaje im się znaleźć pierwsze dowody na istnienie życia na Marsie. Szybko jednak okazuje się, że forma życia, którą odkrywają, jest dużo bardziej inteligentna i niebezpieczna, niż ktokolwiek mógł wcześniej przypuszczać.

Czerpiąca z najlepszych dzieł gatunku, solidnie zrealizowana mieszanka horroru i kina science fiction. Nawiązujący do takich obrazów jak m.in. Obcy, Grawitacja czy 2001: Odyseja kosmiczna, film opowiada o ryzyku, jakie wiąże się z odkryciem życia na obcej planecie. Szwedzki reżyser Daniel Espinosa (Poza miłością, System) dba o odpowiednie tempo akcji i umiejętnie dozuje napięcie. Atutem produkcji są wyborne efekty specjalne oraz gwiazdorska obsada.

W rolach głównych: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Hiroyuki Sanada, Ariyon Bakare.


Jonathan (2016) – dramat – 18+ – polskie napisy i lektor – 95 min. Dostępne do: 30.11.2018

Jonathan (Jannis Niewöhner) jest dwudziestotrzylatkiem, który opiekuje się chorym na raka ojcem (André Hennicke). Chłopak pomaga też swojej ciotce Marcie (Barbara Auer) prowadzić rodzinną farmę. Ciężki stan ojca i napięte relacje między domownikami sprawiają, że atmosfera nie jest najlepsza. Pewnego dnia w domu pojawia się przyjaciel ojca z młodości (Thomas Sarbacher). Jonathan szybko uświadamia sobie, że mężczyzna może być kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.

Niemiecki dramat obyczajowy w reżyserii pochodzącego z Polski Piotra J. Lewandowskiego (krótki metraż Janek), który w odważny sposób opowiada o umieraniu, miłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i tajemnicach z przeszłości. Poruszający obraz angażuje emocje, ale zmusza też do myślenia. Zdjęcia powstały w Badenii-Wirtembergii, Hesji oraz na Morzu Północnym. Produkcja zdobyła Nagrodę Jury za najlepszy debiutancki film na Międzynarodowym Festiwalu Kina LGBTQ w San Francisco.

W rolach głównych: Jannis Niewöhner, André Hennicke, Julia Koschitz, Thomas Sarbacher, Barbara Auer.


Under sandet / Pole minowe (2015) – wojenny – 15+ – polskie napisy i lektor – 97 min. Dostępne do: 30.11.2018

Maj 1945 roku. III Rzesza ogłosiła właśnie kapitulację. Grupa młodych niemieckich jeńców wojennych przebywa na terenie Danii. Władze kraju wysyłają ich na zachodnie wybrzeże. Ich zadaniem jest rozminowywanie plaży. Chłopcy pod czujnym okiem sierżanta Carla Rasmussena (Roland Møller), przystępują do wykonania tej niebezpiecznej pracy. Nie są jednak do niej odpowiednio przygotowani.

Poruszające, oparte na faktach kino, przedstawiające dramat niemieckich jeńców, którzy pomimo kapitulacji III Rzeszy nadal przeżywali piekło wojny. Zdesperowani chłopcy, często bez żadnego przygotowania i odpowiedniego sprzętu, byli zmuszani do rozbrajania min lądowych. Wielu z nich straciło wówczas życie lub zostało trwale okaleczonych. Reżyser Martin Zandvliet (Poklask, Dirch) w bardzo szczery i realistyczny sposób przedstawia wydarzenia sprzed lat. Twórcy zadbali o odpowiednią oprawę – kostiumy i charakteryzacja robią ogromne wrażenie. Zostały one zresztą uhonorowane Europejskimi Nagrodami Filmowymi. Uwagę przykuwają również znakomite zdjęcia autorstwa Camilli Hjelm (Europejska Nagroda Filmowa oraz Nagroda im. Carlo Di Palmy dla europejskiego operatora roku). Produkcja została wyróżniona nominacją do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W Danii zdobyła sześć statuetek Roberta, w tym we wszystkich najważniejszych kategoriach.

W rolach głównych: Roland Møller, Louis Hofmann, Joel Basman, Mikkel Boe Følsgaard, Laura Bro.


A Midnight Clear / W księżycową jasną noc (1992) – wojenny – 18+ – polskie napisy i lektor – 103 min. Dostępne do: 14.06.2019

Klęska Niemiec jest przesądzona, alianci przesuwają się na wschód w głąb Rzeszy. Podczas kolejnej misji amerykańscy żołnierze z plutonu rozpoznawczego spotykają w lesie mały oddział Wehrmachtu. Niemieccy żołnierze nie chcą już walczyć. Zamiast krwawej rozprawy proponują Amerykanom bitwę na śnieżki i wspólną Wigilię. Zwiadowcy są skłonni przyjąć kapitulację. W ostatniej chwili dochodzi jednak do tragicznego nieporozumienia.

Ukazujący bezsens i okrucieństwo wojny, kameralny dramat na podstawie popularnej powieści Williama Whartona o tym samym tytule. Rozgrywająca się w 1944 roku historia opowiada o grupie amerykańskich i niemieckich żołnierzy, którzy postanawiają spędzić wspólnie Wigilię. Reżyserem i scenarzystą tego poruszającego filmu jest Keith Gordon (Matka noc, Śpiewający detektyw). Obraz otrzymał nominację do Nagrody Independent Spirit za najlepszy scenariusz.

W rolach głównych: Peter Berg, Kevin Dillon, Gary Sinise, Arye Gross, Ethan Hawke.


NOWY ODCINEK:

Umbre / W cieniu (2014- ) – serial obyczajowy, sezon 2 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 31.12.2099

Relu Oncescu (Șerban Pavlu) rozstaje się ze swoją żoną Giną (Maria Obretin), a jego sytuacja zawodowa komplikuje się coraz bardziej. Mężczyzna zostaje zmuszony przez Tomę – mafijnego bossa z Constanty – do zabicia Kapitana (Doru Ana). Córka Relu i Giny, Magda (Madalina Craiu), bierze jednak ślub z synem Kapitana i spodziewa się dziecka. Czy jej ojciec będzie w stanie dotrzymać złożonej pod presją obietnicy?

Drugi sezon serialu obyczajowego, który utrzymany jest w konwencji kina noir. Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany na międzynarodowych festiwalach filmowych Bogdan Mirică (film krótkometrażowy Bora Bora, Psy). Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego (Afacerea Est) i Bogdana Miricę. Za zdjęcia odpowiadał Andrei Butică (Psy). Producentami serialu ze strony HBO Europe są Antony Root oraz Wayne Henry.

W rolach głównych: Șerban Pavlu, Gabriel Spahiu, Madalina Craiu, Maria Obretin, Doru Ana, Andreea Vasile.

KOMENTARZE:

8 thoughts on “HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (17.12.2017)

  1. Ja mam podłączone urządzenie chromcast do tv 55″. Steruję z telefonu. Wczoraj i przedwczoraj wszystko ładnie śmigało bez żadnych przycięć. Nie ogladam netflixa przez przegladarkę więc sie nie wypowiadam.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...