HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (10.12.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

Świadek oskarżenia

Dzisiaj w serwisie HBO GO Polska pojawiły się dwa nowe filmy, miniserial oraz kolejny odcinek dostępnego wcześniej w ofercie serialu.

Die Nacht der 1000 Stunden / Noc przez tysiąc godzin (2016) – thriller – 12+ – polskie napisy i lektor – 88 min. Dostępne do: 30.11.2018

Philip Ullich (Laurence Rupp) jest ambitnym mężczyzną, który przejmuje od ojca prowadzenie rodzinnego biznesu. Nie wszyscy członkowie rodu są z tego zadowoleni. Pewnego wieczoru cała rodzina spotyka się na kolacji w swojej wiedeńskiej posiadłości. Niespodziewanie w domu zaczynają pojawiają się też duchy zmarłych przodków. Rozpoczyna się niezwykła podróż w czasie, podczas której zostaje odkryty sekret o pochodzeniu rodzinnej fortuny.

Wyrafinowany film grozy o spotkaniu członków wpływowej wiedeńskiej rodziny z duchami przodków. Nominowany do Oscara austriacki reżyser Virgil Widrich (filmy krótkometrażowe: Copy Shop, Fast Film) zabiera widzów do świata mrocznych tajemnic, silnych emocji i nieprawdopodobnych zdarzeń. Obraz wyróżnia się surrealistyczną atmosferą, którą podkreślają zdjęcia autorstwa nominowanego do Nagrody Akademii Christiana Bergera (Biała wstążka) oraz znakomita scenografia. Film był realizowany w Luksemburgu, Wiedniu oraz Południowym Tyrolu. Jego premiera odbyła się na MFF w Busanie, gdzie został wyróżniony Nagrodą Publiczności. Otrzymał też dwie nominacje do Austriackich Nagród Filmowych (najlepszy scenariusz, najlepsze kostiumy).

W rolach głównych: Laurence Rupp, Amira Casar, Barbara Petritsch, Linde Prelog, Elisabeth Rath.


Die Reise mit Vater / Podróż z tatą (2016) – komediodramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 106 min. Dostępne do: 30.11.2020

Rok 1968. Rodzina o rumuńsko-niemieckich korzeniach wyrusza z miasta Arad w podróż do NRD. Bracia Mihai (Alexandru Margineanu) i Emil (Razvan Enciu) wierzą, że na miejscu lekarze wyleczą ich cierpiącego ojca (Ovidiu Schumacher) i tym samym pomogą przywrócić harmonię w rodzinie. Niestety, mężczyźni trafiają w Czechosłowacji w sam środek Praskiej Wiosny. W konsekwencji ich plany muszą zmienić się o 180 stopni. Niespodziewanie trafiają do Zachodnich Niemiec i mają tylko kilka godzin, żeby zdecydować, czy tam zostają, czy wracają do domu.

Pełna pomyłek i niespodziewanych zwrotów akcji, błyskotliwa komedia drogi. Jej twórczynią jest laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej, Anca Miruna Lazarescu (krótki metraż Cicha rzeka). Artystce udaje się w lekki i świeży sposób opowiedzieć o czasach zimnej wojny i dylematach mieszkańców bloku wschodniego. Jednocześnie sięga też do historii własnej rodziny. Lazarescu urodziła się w 1979 roku w rumuńskiej Timisoarze. 11 lat później wyemigrowała z rodzicami do Niemiec i rozpoczęła studia w Akademii Sztuki Filmowej w Monachium. Inspirowana przygodami jej ojca Podróż z tatą to pełnometrażowy debiut reżyserki. Na uwagę w filmie zasługują doskonała scenografia i kostiumy. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyki i została wyróżniona na wielu festiwalach filmowych.

W rolach głównych: Alexandru Margineanu, Razvan Enciu, Ovidiu Schumacher.


The Witness for the Prosecution, Part 1 / Świadek oskarżenia, cz. 1 (2016) – miniserial dramat kryminalny – 15+ – polskie napisy i lektor – 60 min. Dostępne do: 31.12.2018

The Witness for the Prosecution, Part 2 / Świadek oskarżenia, cz. 2 (2016) – miniserial dramat kryminalny – 15+ – polskie napisy i lektor – 59 min. Dostępne do: 31.12.2018

Londyn, lata dwudzieste XX wieku. Ktoś zabija niezwykle szykowną i bogatą wdowę, Emily French (Kim Cattrall). Wszystkie ślady prowadzą do pełnego uroku Leonarda Vole’a (Billy Howle), któremu starzejąca się kobieta zapisała cały swój majątek. Mężczyznę obciążają zeznania wiernej służącej ofiary, Janet McIntyre (Monica Dolan). Szansą na wyjście cało z opresji jest jego ukochana – Romaine Heilger (Andrea Riseborough) – która ma pomysł, jak przechytrzyć prokuratora i zdyskredytować akt oskarżenia.

Perfekcyjnie zrealizowany kryminał na podstawie opowiadania Agaty Christie pod tym samym tytułem. Przygotowana na potrzeby telewizji produkcja trzyma w napięciu i wciąga bez reszty. Nominowany do BAFTY reżyser Julian Jarrold (film TV Dziewczyna Hitchcocka, miniserial U boku oskarżonego) zadbał o nastrój oraz porywającą intrygę. Film zwraca też uwagę pierwszorzędnym aktorstwem.

W rolach głównych: Toby Jones, Andrea Riseborough, Kim Cattrall, David Haig, Billy Howle.


Umbre / W cieniu (2014- ) – serial obyczajowy, sezon 2 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 31.12.2099

Relu Oncescu (Șerban Pavlu) rozstaje się ze swoją żoną Giną (Maria Obretin), a jego sytuacja zawodowa komplikuje się coraz bardziej. Mężczyzna zostaje zmuszony przez Tomę – mafijnego bossa z Constanty – do zabicia Kapitana (Doru Ana). Córka Relu i Giny, Magda (Madalina Craiu), bierze jednak ślub z synem Kapitana i spodziewa się dziecka. Czy jej ojciec będzie w stanie dotrzymać złożonej pod presją obietnicy?

Drugi sezon serialu obyczajowego, który utrzymany jest w konwencji kina noir. Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany na międzynarodowych festiwalach filmowych Bogdan Mirică (film krótkometrażowy Bora Bora, Psy). Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego (Afacerea Est) i Bogdana Miricę. Za zdjęcia odpowiadał Andrei Butică (Psy). Producentami serialu ze strony HBO Europe są Antony Root oraz Wayne Henry.

W rolach głównych: Șerban Pavlu, Gabriel Spahiu, Madalina Craiu, Maria Obretin, Doru Ana, Andreea Vasile.

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (10.12.2017)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...