HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (03.12.2017)

Facebooktwitter

ZwyczajnaDziewczyna

Bibliotekę serwisu HBO GO Polska wzbogaciły dzisiaj trzy nowe filmy oraz jeden odcinek serialu.

FILMOWE PREMIERY:

Their Finest / Zwyczajna dziewczyna (2016) – komediodramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 112 min. Dostępne do: 30.11.2018

1940 rok, Londyn. Ambitna i pełna energii Catrin Cole (Gemma Arterton) to początkująca scenarzystka, której udaje się dostać wymarzoną pracę w dużej wytwórni filmowej. Firma pracuje nad ważną produkcją, która ma podnieść obywateli na duchu. Niestety, szybko okazuje się, że zakres obowiązków Catrin jest bardzo ograniczony. Jej zadaniem jest wymyślanie jedynie kobiecych dialogów. W projekt zaangażowanych jest wielu panów o bardzo przerośniętym ego. Należy do nich przystojny scenarzysta Tom Buckley (Sam Claflin), który uważa, że żadna kobieta nie jest w stanie mu dorównać.

Rozgrywająca się w 1940 roku w bombardowanym Londynie, słodko-gorzka opowieść o kobiecych ambicjach oraz przebijaniu się przez szklany sufit. Obraz w reżyserii nagrodzonej berlińskim Srebrnym Niedźwiedziem Dunki Lone Scherfig (Włoski dla początkujących, Była sobie dziewczyna) skupia się na historii młodej mężatki, która zostaje zatrudniona przy produkcji propagandowego filmu o ewakuacji Dunkierki. Obdarzona lekkim piórem i ciętym językiem bohaterka stara się ze wszystkich sił zawalczyć o siebie i swoje marzenia w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Ciepły i bezpretensjonalny obraz jest ekranizacją powieści Lissy Evans pt. „Their Finest Hour and a Half”.

W rolach głównych: Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy, Jack Huston, Paul Ritter.


Girl Flu / Dziewczyńskie sprawy (2016) – komediowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 31.05.2019

Bird (Jade Pettyjohn) ma dwanaście lat i jest nad wyraz dojrzała jak na swój wiek. Nastolatka mieszka ze swoją szaloną matką Jenny (Katee Sackhoff), która często przyprawia ją o ból głowy. Pewnego dnia dziewczyna wpada w histerię, kiedy spostrzega, że dostała okres. Na domiar złego idzie na piknik w białych spodniach i szybko pada ofiarą szyderstw ze strony rówieśników. Światem Bird zaczynają rządzić hormony. Bardzo na tym cierpi jej relacja z matką. Z pomocą przychodzi im chłopak Jenny – Arlo (Jeremy Sisto).

Pełna ciepłego humoru, bezpretensjonalna komedia o trudach dorastania. Niezależny obraz autorstwa debiutującej za kamerą aktorki Dorie Barton (Poznaj moich rodziców) w lekki, a zarazem inteligentny sposób mówi o skomplikowanych relacjach rodzinnych i niepokojach związanych z dojrzewaniem. Produkcja zdobyła nagrody na festiwalach w Nashville oraz Omaha.

W rolach głównych: Jade Pettyjohn, Katee Sackhoff, Jeremy Sisto, Heather Matarazzo, Judy Reyes.


West of Her / Na zachód od niej (2016) – romantyczny – 12+ – polskie napisy i lektor – 84 min. Dostępne do: 30.11.2019

Samotny i zagubiony w życiu Dan (Ryan Caraway) zapisuje się do tajemniczej organizacji, która wysyła go w misję. Razem z enigmatyczną dziewczyną o imieniu Jane (Kelsey Siepser) ma on nocami zostawiać na ulicach amerykańskich miast tabliczki z zaszyfrowanym przesłaniem. Podczas podróży między mężczyzną a dziewczyną rodzi się intensywne uczucie. Dan jest jak otwarta książka, Jane jednak nie chce zbyt dużo mówić o sobie…

Kameralne kino drogi w reżyserii dobrze rokującego debiutanta Ethana Warrena. Na zachód od niej to poetycka i pełna tajemnic opowieść, która mówi o potrzebie przynależności oraz poszukiwaniu sensu życia. Pokazuje spotkanie dwójki ludzi, których połączyła wspólna podróż przez Amerykę. Niezależna produkcja zachwyca świeżością scenariusza, przepięknymi zdjęciami, a także nastrojową muzyką. Obraz spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i został nagrodzony American Film Award.

W rolach głównych: Ryan Caraway, Kelsey Siepser, Halli Herzog, Cord Skvarek, Caitlin Herst.


NOWY ODCINEK:

Umbre / W cieniu (2014- ) – serial obyczajowy, sezon 2 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 31.12.2099

Relu Oncescu (Șerban Pavlu) rozstaje się ze swoją żoną Giną (Maria Obretin), a jego sytuacja zawodowa komplikuje się coraz bardziej. Mężczyzna zostaje zmuszony przez Tomę – mafijnego bossa z Constanty – do zabicia Kapitana (Doru Ana). Córka Relu i Giny, Magda (Madalina Craiu), bierze jednak ślub z synem Kapitana i spodziewa się dziecka. Czy jej ojciec będzie w stanie dotrzymać złożonej pod presją obietnicy?

Drugi sezon serialu obyczajowego, który utrzymany jest w konwencji kina noir. Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany na międzynarodowych festiwalach filmowych Bogdan Mirică (film krótkometrażowy Bora Bora, Psy). Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego (Afacerea Est) i Bogdana Miricę. Za zdjęcia odpowiadał Andrei Butică (Psy). Producentami serialu ze strony HBO Europe są Antony Root oraz Wayne Henry.

W rolach głównych: Șerban Pavlu, Gabriel Spahiu, Madalina Craiu, Maria Obretin, Doru Ana, Andreea Vasile.

S2:O4 – 53 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner