HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (08.12.2017)

Facebooktwitter

OgaryMiłości

W dniu dzisiejszym w serwisie HBO GO Polska pojawiły się dwa filmy oraz dwa odcinki seriali, a także jeden magazynu kinematograficznego.

Hounds of Love / Ogary miłości (2016) – dramat kryminalny – 18+ – polskie napisy i lektor – 104 min. Dostępne do: 30.11.2018

Australia, połowa lat osiemdziesiątych. Siedemnastoletnia Vicki Maloney (Ashleigh Cummings) zostaje zwabiona w mieście Perth do samochodu przez parę seryjnych morderców – Johna (Stephen Curry) i Evelyn White’ów (Emma Booth). Małżeństwo porywa dziewczynę i przetrzymuje ją w ukryciu. Przykuta do łóżka i maltretowana nastolatka desperacko szuka sposobu, aby uciec. Uświadamia sobie, że jej jedyną szansą na przetrwanie jest zniszczenie więzi łączącej parę psychopatów.

Inspirowany prawdziwą historią, pełen napięcia thriller psychologiczny rodem z dalekich Antypodów. Jego reżyserem i scenarzystą jest dobrze rokujący debiutant – Ben Young (krótki metraż Bush Basher). Obok aktorstwa mocną stroną tego wstrząsającego filmu jest świetnie skonstruowany scenariusz. Klimatyczna produkcja otrzymała Grand Prix na MFF w Brukseli oraz nominację do Nagrody Gildii Australijskich Reżyserów. Nominowano ją również w ośmiu kategoriach do prestiżowych Nagród AACTA.

W rolach głównych: Emma Booth, Ashleigh Cummings, Stephen Curry, Susie Porter, Damian De Montemas.


Sleeping Beauty / Śpiąca królewna (1959) – animowany – b.o. – polski dubbing – 72 min. Dostępne do: 07.06.2018

W królestwie radość nie ma końca. Parze królewskiej urodziła się córeczka, której nadano imię Aurora. Wszyscy poddani pragną ujrzeć małą księżniczkę. Podczas balu tego zaszczytu odmówiono jednak złej wiedźmie. Upokorzona kobieta postanawia rzucić na dziewczynkę klątwę. W dniu swoich szesnastych urodzin ma ona ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen. Przerażeni król i królowa nakazują spalić wszystkie wrzeciona w królestwie. Przez lata starają się też chronić Aurorę najlepiej, jak potrafią. Pech chce jednak, że wiedźmie udaje się namówić dziewczynę do użycia wrzeciona. Razem z całym królestwem zapada ona w głęboki sen.

Przepiękna animacja, która zachwyca formą i treścią. Klasyczna bajka Walta Disneya uchodzi za prawdziwe arcydzieło sztuki filmowej. Zachwyca rozmachem, romantycznymi przygodami oraz nieokiełznaną fantazją twórców. Produkcję w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Clyde’a Geronimiego (Piotruś Pan) wyróżnia również muzyka autorstwa Piotra Czajkowskiego.


Smilf (2017- ) – serial komediowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 05.11.2020

Bridgette (Frankie Shaw) jest odrobinę chaotyczną dwudziestokilkulatką z Bostonu, która samotnie wychowuje dziecko. Kobieta została bardzo wcześnie matką i teraz stara się ze wszystkich sił godzić życie prywatne z zawodowym i walczyć o siebie. Jej lekceważąca konwenanse społeczne matka Tutu (Rosie O’Donnell) nie ułatwia jej jednak sprawy.

Słodko-gorzki serial komediowy przedstawiający bez lukru perypetie współczesnej młodej matki. Za reżyserię, produkcję oraz scenariusz odpowiada obiecująca artystka Frankie Shaw, która wciela się też w postać głównej bohaterki. Inspiracją do powstania składającego się z dziesięciu odcinków serialu był krótkometrażowy film autobiograficzny, za który Shaw została wyróżniona nagrodą na Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

W rolach głównych: Rosie O’Donnell, Miguel Gomez, Alexandra Mary, Anna Chanel Reimer.


Graves (2016- ) – serial komediowy, sezon 2 – 12+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 22.10.2020

Pochodzący z Partii Republikańskiej były prezydent Stanów Zjednoczonych Graves (Nick Nolte) obchodzi dwudziestą piątą rocznicę opuszczenia Białego Domu, w którym spędził aż dwie kadencje. Mężczyzna przeżywa kryzys egzystencjalny. Uświadamia sobie, że wiele decyzji jego administracji mogło mieć dla kraju bardzo negatywne skutki. Mimo sprzeciwu najbliższych – w tym żony Margaret (Sela Ward), która sama ma polityczne ambicje – Graves postanawia wrócić do życia publicznego i naprawić swoje błędy.

Słodko-gorzki serial komediowy, który świetnie wstrzelił się w aktualną sytuację polityczną w USA. Jego głównym bohaterem jest były amerykański prezydent, który po latach zaczyna dostrzegać negatywne skutki swoich rządów. Jako lider wolnego świata podjął wiele nietrafionych decyzji i próbuje je teraz naprawić. Twórcą obrazu jest Joshua Michael Stern, znany dzięki filmowi pt. Jobs pokazującemu historię założyciela firmy Apple.

W rolach głównych: Nick Nolte, Sela Ward, Skylar Astin, Heléne Yorke, Chris Lowell.


Films & Stars / Filmy i gwiazdy (2008- ) – magazyn, sezon 9 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 28.02.2018

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner