HBO GO Polska – pozostałe dzisiejsze premiery (01.06.2018)

Facebooktwitter

W ofercie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj również kolejne trzy filmy, zupełnie nowy serial, następny sezon już obecnego oraz odcinek magazynu kinematograficznego.

FILMOWE PREMIERY:

Midnight Special (2016) – dramat science-fiction – 12+ – polskie napisy i lektor – 107 min. Dostępne do: 31.03.2019

Ścigany przez FBI oraz przedstawicieli niebezpiecznej sekty mężczyzna zrobi wszystko, żeby ochronić syna posiadającego specjalne zdolności.

Roy (Michael Shannon) jest kochającym ojcem, który jest w stanie zrobić wszystko dla swojego syna Altona (Jaeden Lieberher). Chłopiec ma niezwykłe moce, które stają się obiektem zainteresowania religijnych fanatyków. Obaj zaczynają uciekać przed przedstawicielami sekty, która chciałby wykorzystać Altona do własnych celów. W ciągu dnia kryją się za grubymi zasłonami hotelowych pokoi, a w nocy przemieszczają się z miejsca na miejsce. Pomaga im w tym dobroduszny Lucas (Joel Edgerton). Wkrótce do pościgu dołącza też dociekliwy analityk FBI (Adam Driver).

Nietuzinkowy dramat science fiction w reżyserii wyróżnionego Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) na MFF w Cannes Jeffa Nicholsa (Take Shelter). Film drogi opowiada o morderczej ucieczce ojca, który ze wszystkich sił pragnie ocalić swojego wyjątkowego syna. W produkcji nie brakuje tajemnicy i świetnie uknutej intrygi. Wcielający się w główne role dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Shannon (Droga do szczęścia) oraz wyróżniony nominacją do Nagrody Akademii Joel Edgerton (Loving) tworzą silne, nieoczywiste i bardzo wiarygodne postacie. Obok nich pojawiają się również laureatka canneńskiej Złotej Palmy Kirsten Dunst (Melancholia), Adam Driver (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy), a także Jaeden Lieberher (Mów mi Vincent). Premiera produkcji odbyła się na MFF w Berlinie.

W rolach głównych: Michael Shannon, Joel Edgerton, Kirsten Dunst, Adam Driver, Jaeden Lieberher.


Tiszta Szívvel / Z czystym sercem (2016) – czarna komedia – 18+ – polskie napisy i lektor – 98 min. Dostępne do: 31.05.2020

Oryginalna czarna komedia o trójce niepełnosprawnych mężczyzn, którzy postanawiają zarabiać na życie jako płatni zabójcy.

Zolika (Zoltán Fenyvesi) ma dwadzieścia lat i porusza się na wózku. W jego życiu niewiele się dzieje. Jego najlepszy przyjaciel “Barba Papa” (Ádám Fekete) także jest niepełnosprawny. Pewnego dnia, razem z byłym strażakiem Rupaszovem (Szabolcs Thuróczy), który również nie może chodzić o własnych siłach, chłopcy postanawiają zostać płatnymi zabójcami i zaoferować swoje usługi przedstawicielom lokalnej mafii.

Przewrotna czarna komedia o trójce poruszających się na wózkach mężczyzn to dzieło utalentowanego węgierskiego reżysera i scenarzysty, Attili Tilla (Pánik), który zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za krótkometrażowy film pt. Bestia. Twórca przedstawia rzeczywistość z punktu widzenia osób niepełnosprawnych. W błyskotliwy sposób żongluje gatunkami, łącząc ze sobą elementy m.in. komedii, thrillera, dramatu oraz kina akcji. Wyróżnikiem filmu są też błyskotliwe żarty i gagi. Wyraziste kreacje aktorskie tworzą Szabolcs Thuróczy (Biały Bóg, serial Złote życie), Zoltán Fenyvesi, Ádám Fekete oraz Mónika Balsai (Liza, lisia wróżka). Obraz był węgierskim kandydatem do Oscara w 2016 roku. Spotkał się również z ciepłym przyjęciem na wielu zagranicznych festiwalach, m.in. w Karlowych Warach, Cottbus, Chicago, Kairze czy Salonikach.

W rolach głównych: Szabolcs Thuróczy, Zoltán Fenyvesi, Ádám Fekete, Móni Balsai, Lídia Danis. 


A Dangerous Son / Niebezpieczny syn (2018) – dokumentalny – 15+ – polskie napisy i lektor – 82 min. Dostępne do: 31.05.2020

Mocny dokument HBO prezentujący problem braku strukturalnej opieki zdrowotnej dla mieszkających w Stanach Zjednoczonych dzieci cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Jedno na dziesięcioro dzieci w Ameryce ma poważne problemy emocjonalne, a ponad 17 milionów nieletnich doświadczyło w swoim życiu zaburzeń psychicznych. Twórcy dokumentu skupiają się na historii trzech rodzin, które przeżywają trudne chwile – każda z nich zmaga się z chorobą psychiczną dziecka i desperacko szuka odpowiedniej terapii lub leku, które pozwoliłyby ulżyć najmłodszym w cierpieniu. Żadna z rodzin nie może jednak liczyć na pomoc czy wsparcie finansowe ze strony państwa. W obrazie nie brakuje rozmów z lekarzami i autorytetami w dziedzinie zdrowia psychicznego na czele z Thomasem Inselem oraz Andrew Solomonem.

Otwierający oczy i wywołujący dyskusję społeczną film dokumentalny mówiący o amerykańskich rodzicach, którzy borykają się z chorobą psychiczną dziecka. Często pozostawieni sami sobie szukają sposobu, aby zawalczyć o lepszą przyszłość i zdrowie swoich pociech. Nie zawsze jednak mają odpowiednie zasoby, aby móc pozwolić sobie na kosztowne leczenie lub mieszkają w stanie, w którym władze nie zapewnią im zorganizowanej i taniej pomocy lekarskiej. Dwukrotnie nominowana do Oscara reżyserka Liz Garbus (What Happened, Miss Simone?) pokazuje, że w kraju brakuje odpowiednich programów, które pozwoliłyby odciążyć zdesperowanych rodziców i zadbać o zdrowie psychiczne młodego pokolenia.


NOWY SERIAL:

Cormoran Strike (2017- ) – serial kryminalny, sezon 1 (wszystkie 7 odcinków) – polskie napisy i lektor – 57 min. Dostępne do: 31.05.2020

Serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling przedstawiająca perypetie prywatnego detektywa, który musi rozwiązać kilka trudnych i nieoczywistych spraw.

Cormoran Strike (Tom Burke) to weteran wojenny, który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja. Dołącza do niego asystentka Robin Ellacott (Holliday Grainger). Początkowo ma zostać tylko na chwilę, ale okazuje się być bardzo przydatna.

Telewizyjna ekranizacja doskonałej serii powieści J.K. Rowling pt. „Cormoran Strike”. Trzy pierwsze odcinki są ekranizacją „Wołania kukułki”, kolejne dwa to historia z „Jedwabnika”, w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego pt. „Żniwa zła”. Głównym bohaterem serialu jest prywatny detektyw na tropie zbrodni. Mężczyzna ma przenikliwy umysł i skomplikowaną przeszłość. W jego postać wciela się Tom Burke (Tylko Bóg wybacza). W roli jego błyskotliwej asystentki występuje Holliday Grainger (serial Rodzina Borgiów). Za reżyserię wysmakowanej, kameralnej produkcji odpowiadał Michael Keillor (serial Line of Duty). J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

W rolach głównych: Tom Burke, Holliday Grainger, Kerr Logan, Killian Scott, Natasha O’Keeffe.


NOWY SEZON:

The Durrells / Durrellowie (2016- ) – serial komediodramat, sezon 3 (wszystkie 8 odcinków) – polskie napisy i lektor – 46 min. Dostępne do: 31.08.2020

Trzeci sezon serialu o zmęczonej angielską rzeczywistością rodzinie Durrellów, która postanawia przenieść się na bajeczną wyspę Korfu.

Wielka Brytania, 1935 rok. Wdowa Louisa Durrell (Keeley Hawes) od czasu śmierci męża nie ma łatwego życia. Borykająca się z poważnymi finansowymi problemami matka czwórki dzieci pewnego dnia decyduje się na desperacki krok. Postanawia przenieść się z najbliższymi na grecką wyspę Korfu. Mimo wielu przeciwności losu rodzina próbuje ułożyć sobie życie od nowa.

Uroczy brytyjski serial na podstawie autobiograficznych powieści Geralda Durrella, wybitnego przyrodnika i popularnego pisarza. Rodzina Durrellów spędziła na Korfu w sumie cztery lata. Warto też wspomnieć, że starszym bratem Geralda był słynny prozaik Lawrence Durrell, autor m.in. niezwykłego Kwartetu aleksandryjskiego. Za reżyserię tego pełnego wyśmienitego humoru serialu odpowiedzialni byli nominowany do nagrody Emmy Steve Barron (Wojownicze żółwie ninja) oraz nominowany do Oscara za film krótkometrażowy pt. It’s Good to Talk Roger Goldby. W głównych rolach występują: nominowana do BAFTY Keeley Hawes (Zgon na pogrzebie), Josh O’Connor (Boska Florence) oraz Milo Parker (Osobliwy dom pani Peregrine). Produkcja została wyróżniona czterema nominacjami do BAFTY.

W rolach głównych: Keeley Hawes, Josh O’connor, Milo Parker, Daisy Waterstone, Callum Woodhouse.


NOWY ODCINEK:

Films & Stars / Filmy i gwiazdy (2008- ) – magazyn, sezon 9 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 30.11.2018

Najnowsze filmy, największe gwiazdy i możliwość sprawdzenia co będzie się działo w nadchodzącym czasie. Najgorętsze wydarzenia wielkiego ekranu każdego tygodnia.

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S10:O22 – 25 min.


Czytaj również:

Nowości z okazji Dnia Dziecka w HBO GO Polska (01.06.2018)

Netflix Polska prezentuje zapowiedź serialu animowanego „Super Drags”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner