HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (31.05.2018)

Facebooktwitter

W serwisie HBO GO Polska udostępniono dzisiaj nowy film, odcinek serialu oraz pełny sezon animacji.

FILMOWA PREMIERA:

Little Gandhi / Mały Gandhi (2016) – dokumentalny – 18+ – polskie napisy i lektor – 88 min. Dostępne do: 14.08.2019

Film dokumentalny opowiadający o syryjskim aktywiście, który został bestialsko zamordowany przez służby bezpieczeństwa.

Ghiyath Matar był syryjskim działaczem społecznym, który w pokojowy sposób przeciwstawiał się działaniom swojego rządu. Nazywany Małym Gandhim mężczyzna na przemoc władzy odpowiadał kwiatami i butelkami z wodą. Szybko stał się inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie. W 2011 roku w wieku 26 lat został zatrzymany i poddany ogromnym torturom, w wyniku których zmarł. Jego śmierć wywołała zamieszki społeczne i doprowadziła do pogłębienia kryzysu syryjskiego.

Twórcy filmu przypominają sylwetkę niesamowitego człowieka, który stał się wzorem dla milionów ludzi na całym świecie. Dokument pokazuje niesztampową walkę Ghiyata Matara o lepsze jutro dla swojego ukochanego kraju. Celem dzieła Sama Kadiego (The Citizen) jest przybliżenie międzynarodowej publiczności przyczyn wybuchu rewolucji w Syrii, które gubią się w nadmiarze mediowych komentarzy. Produkcja była pokazywana na wielu festiwalach filmowych, gdzie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.


NOWY ODCINEK:

Six (2017- ) – serial wojenny, sezon 2 – polskie napisy i lektor.

Drugi sezon serialu opowiadającego o amerykańskim oddziale do zadań specjalnych walczącym z wrogami Ameryki.

Nowym zadaniem nowoczesnego i świetnie wyszkolonego oddziału żołnierzy do zadań specjalnych jest odnalezienie i zniszczenie siatki terrorystycznej odpowiedzialnej za zabicie ich byłego dowódcy Richarda “Rip” Taggarta. Liderem grupy jest Joe “Bear” Graves (Barry Sloane), który łączy siły z pracującą dla CIA Giną Cline (Olivia Munn). Ich poszukiwania prowadzą niespodziewanie na terytoria tuż obok granicy z Rosją, gdzie wszelka pomyłka może skutkować wybuchem III wojny światowej.

Dziesięcioodcinkowy drugi sezon serialu sensacyjnego, który w niezwykle realistyczny sposób pokazuje współczesną wojnę i jej uczestników. Twórcom udaje się wiernie i z dbałością o szczegóły pokazać codzienne życie żołnierzy – ich emocje, zmagania z rzeczywistością i zaangażowanie w sprawę. Scenariusz zainspirowany został prawdziwymi historiami oddziału Navy SEAL, które pokazują, jak skomplikowane jest ich życie zawodowe i prywatne, a także jak trudne decyzje dotyczące życia i śmierci muszą często podejmować. Jednocześnie jest to historia wyjątkowego braterstwa i przyjaźni w trudnych warunkach. Twórcami serialu są nominowany do Oscara scenarzysta William Broyles (Apollo 13, Castaway, Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej) oraz weteran wojennych operacji specjalnych, David Broyles. W głównych rolach występują: Walton Goggins (Nienawistna ósemka), Barry Sloane (Noe: Wybrany przez Boga), Kyle Schmid (Śmiertelna odwilż), Juan Pablo Raba (serial Narcos) oraz Olivia Munn (serial HBO Newsroom). Serial został wyprodukowany przez A+E Studios.

W rolach głównych: Barry Sloane, Kyle Schmid, Juan Pablo Raba, Edwin Hodge, Olivia Munn. 

S2:O2 – Ghosts – 41 min.


KIDS:

Foster’s Home for Imaginary Friends / Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster (2004-2009) – serial animowany, sezon 1 (26 odcinków) – b.o. – polski dubbing – 22 min.

Wyróżniony sześcioma nagrodami Emmy serial animowany o domu opieki dla porzuconych wyimaginowanych przyjaciół małych dzieci.

Mac ma osiem lat i wymyślonego przyjaciela o imieniu Bloo, którego uwielbia. Pewnego dnia jednak matka informuje chłopca, że jest już za duży na posiadanie Bloo. Mac zmuszony jest go oddać do domu pani Foster, która zajmuje się opieką nad opuszczonymi wytworami dziecięcej wyobraźni. Chłopiec zawiera z władzami ośrodka umowę. Bloo nie grozi adopcja, dopóki ośmiolatek będzie go codziennie po szkole odwiedzał.

Dopracowany w warstwie wizualnej i fabularnej amerykański serial animowany dla młodzieży. Nagrodzona sześcioma statuetkami Emmy produkcja została stworzona przez Craiga McCrackena.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza aktualizacja (30.05.2018)

Dzień Dziecka w HBO i HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner