HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (04.06.2018)

Facebooktwitter

W dniu dzisiejszym w serwisie HBO GO Polska udostępniono dwa filmy oraz pięć nowych odcinków seriali i jeden magazynu kinematograficznego. Zadebiutowały również dwa zupełnie nowe tytuły epizodyczne.

FILMOWE PREMIERY:

Road Trip / Ostra jazda (2000) – komediowy – 15+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 31.05.2019

Josh wpada w panikę, gdy dowiaduje się, że do jego dziewczyny wysłano pocztą kompromitujące go nagranie. Postanawia zrobić wszystko, by przejąć przesyłkę, zanim ta dotrze do adresatki.

Josh (Breckin Meyer) jest zwyczajnym studentem jednego z uniwersytetów w stanie Nowy Jork. Gdy dowiaduje się, że do jego studiującej w Teksasie dziewczyny wysłano przez pomyłkę erotyczny filmik z nim i jego koleżanką z roku (Amy Smart) w rolach głównych, postanawia za wszelką cenę przejąć przesyłkę, zanim ta dotrze do Tiffany (Rachel Blanchard). Razem z najlepszymi kumplami rusza w szalony pościg za kasetą.

Zwariowana komedia pomyłek, opowiadająca o życiu beztroskich amerykańskich studentów, którzy stają w obliczu sytuacji wymagającej największego poświęcenia. Na szczęście na kumpli można liczyć i Josh odbywa swoją szaloną podróż przez Stany w towarzystwie oddanych przyjaciół. Reżyserem tego pełnego gagów filmu jest Todd Phillips, twórca kultowej trylogii Kac Vegas, a w rolach głównych wystąpili między innymi: Breckin Meyer (Wyścig szczurów, Garfield), znany z cyklu American Pie Seann William Scott, Amy Smart (Efekt motyla, Adrenalina), Paulo Costanzo (40 dni i 40 nocy, serial Bananowy doktor) oraz DJ Qualls (Nowy, Pod prąd).

W rolach głównych: Breckin Meyer, Seann William Scott, Amy Smart, Paulo Costanzo, DJ Qualls.


Sense and Sensibility / Rozważna i romantyczna (1995) – romantyczny – 7+ – polskie napisy i lektor – 131 min. Dostępne do: 30.11.2019

Emma Thompson i Kate Winslet w doskonałej ekranizacji jednej z najpopularniejszych powieści Jane Austen. Oscar za scenariusz adaptowany.

Anglia, schyłek XVIII wieku. Po śmierci Henry’ego Dashwoda jego druga żona i jej trzy córki muszą opuścić dom, który zgodnie z prawem dziedziczy jego syn z pierwszego małżeństwa. Najstarsza z sióstr, Elinor (Emma Thompson), jest inteligentna i racjonalna. Kiedy kobieta spotyka pełnego uroku Edwarda Ferrarsa (Hugh Grant), odczuwa lęk przed okazaniem mu swych uczuć. Młodsza od niej Marianne (Kate Winslet) jest niepoprawnie romantyczna. Pochłonięta romansem z Johnem Willoughbym (James Fleet) zapomina o obowiązujących konwenansach. Nie dostrzega też darzącego ją uczuciem nieśmiałego pułkownika Brandona (Alan Rickman). Trzecia z rodzeństwa, najmłodsza Margaret (Emilie Francois), zajmuje się chodzeniem po drzewach i uważa siostry za ogromne nudziary. Pewnego dnia kobiety przeprowadzają się do Londynu…

Brawurowa ekranizacja powieści Jane Austen w reżyserii pochodzącego z Tajwanu laureata dwóch Oscarów Anga Lee (Tajemnica Brokeback Mountain). Autorką wyśmienitego scenariusza obrazu była aktorka Emma Thompson (Powrót do Howards End), która została za niego wyróżniona Nagrodą Akademii. Niezaprzeczalnym plusem filmu jest jego obsada. W główne role wcielają się wielkie gwiazdy brytyjskiego kina. Obok Thompson wystąpili nieżyjący już zdobywca Złotego Globu Alan Rickman (Robin Hood: Książę złodziei), laureatka Oscara Kate Winslet (Lektor), wyróżniony BAFTĄ Hugh Grant (Cztery wesela i pogrzeb) oraz James Fleet (Upiór w operze). Na uwagę zasługują również wyśmienite zdjęcia, scenografia i kostiumy, które pozwalają poczuć ducha epoki.

W rolach głównych: Emma Thompson, Alan Rickman, Kate Winslet, Hugh Grant, James Fleet.

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner