Na wodach północy – nowy serial autorstwa Andrew Haigha debiutuje w ofercie HBO GO. Jack O’Connell i Colin Farrell w rolach głównych

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 4.6]

hbo go seriale

Na wodach północy to serial, który powstał na podstawie książki Iana McGuire’a. Jest to osadzona w dziewiętnastym wieku opowieść o statku wielorybniczym, który wypływa do Arktyki z zabójcą na pokładzie. W rolach głównych w produkcji wystąpili Jack O’Connell i Colin Farrell, a za kamerą stanął uznany filmowiec Andrew Haigh. Cały serial jest już od dziś dostępny w HBO GO.

Rok 1859. Patrick Sumner (Jack O’Connell) dołącza do załogi statku „Ochotnik” jako chirurg okrętowy i ma nadzieję, że podczas wyczerpującej fizycznie wyprawy wielorybniczej po wodach Arktyki będzie mógł zapomnieć o przeszłości. Bezwzględność żywiołów oraz skłonność do przemocy pozostałych członków załogi, a zwłaszcza brutalnego harpunnika Draxa (Colin Farrell), sprawi jednak, że to okaże się naprawdę trudne. Kiedy stanie się jasne, co jest prawdziwym celem wyprawy, z dala od bezpiecznego lądu i cywilizacji, będzie musiało dojść do konfrontacji dwóch mężczyzn.

hbo go seriale

W serialu Na wodach północy występują Jack O’Connell jako Patrick Sumner, Colin Farrell jako Henry Drax, Stephen Graham jako kapitan Brownlee, Sir Tom Courtenay jako Baxter, Sam Spruell jako Cavendish i Roland Møller jako Otto. W pozostałych rolach zagrali także Peter Mullan, Philip Hill-Pearson, Kieran Urquhart, Jonathan Aris, Stephen McMillan, Eliza Butterworth, Nive Nielson, Natar Ungalaaq, Jerry Laisa, Ipeelie Ootoova, Keenan Carpenter.

hbo go seriale

Na wodach północy to koprodukcja See-Saw Films i Rhombus Media. Za adaptację oraz reżyserię serialu odpowiada nominowany do BAFTY Andrew Haigh. Produkcja oparta jest na nominowanej do Nagrody Bookera książce o tym samym tytule autorstwa angielskiego pisarza i naukowca Iana McGuire’a.

hbo go seriale

Twórcom produkcji zależało na autentyczności, w związku z czym obsada i ekipa serialu pracowała na Oceanie Arktycznym. Duża część zdjęć do produkcji realizowana została na północ od archipelagu Svalbard.

hbo go seriale

Powieść Iana McGuire’a w niezwykle żywy sposób przywołuje brutalne piękno arktycznego środowiska.  Wiedziałem, że muszę spróbować wnieść podobny realizm do serialu. Pomimo oczywistych wyzwań, realizowanie zdjęć na Arktyce wydawało się najlepszą opcją. Chciałem, żebyśmy wszyscy poczuli ten przenikliwy wiatr, przenikliwe zimno. Chciałem uchwycić strach, który wynika z bycia tak daleko od cywilizacji – powiedział reżyser Andrew Haigh.

hbo go seriale

Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning i Emile Sherman z ramienia See-Saw Films, Niv Fichman dla Rhombus Media oraz Jo McClellan dla BBC. Obowiązki producenta pełni Kate Ogborn. Serial Na wodach północy jest koprodukcją z See-Saw Films i Rhombus Media. Za międzynarodową dystrybucję odpowiada BBC Studios.

Na wodach północy – zwiastun serialu

 

Cały serial Na wodach północy (The North Water) jest już dostępny w HBO GO. Jego emisja na antenie HBO zaplanowana została od 3 grudnia. Serial liczy 5 odcinków.


 

Polecamy również

Netflix prezentuje oficjalny zwiastun drugiej części 5. sezonu serialu „Dom z papieru”

Music Box. Jagged – kolejny film z antologii HBO o przełomowych wydarzeniach muzycznych – kameralny portret Alanis Morissette i historia jej kultowego albumu zadebiutuje w ofercie HBO GO już w listopadzie

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...