HBO GO Polska – wczorajsze i dzisiejsze premiery oraz aktualizacje (28.11.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.6]

DziewczynaZDoświadczeniem

W poniedziałek oraz wtorek w serwisie HBO GO Polska pojawiły się dwa filmy, a także pięć nowych odcinków seriali i jeden magazynu kinematograficznego.

FILMOWE NOWOŚCI:

Hide and Seek / Siła strachu (2005) – thriller – 15+ – polski lektor – 96 min. Dostępne do: 31.08.2018

Psycholog David Callaway (Robert De Niro) jest szczęśliwym ojcem rodziny. Razem ze swoją żoną (Amy Irving) i córką Emily (Dakota Fanning) wiedzie spokojne życie na Manhattanie. Niestety, pewnego dnia jego ukochana postanawia popełnić samobójstwo. Emily nie potrafi pozbierać się po śmierci matki. David decyduje się przenieść na prowincję. Wierzy, że zmiana otoczenia pomoże straumatyzowanej dziewczynce. Stan Emily pogarsza się jednak z każdą chwilą. Kilkulatka chce spędzać czas ze swoim wyimaginowanym przyjacielem Charliem.

Wzbudzający strach, klimatyczny dreszczowiec w reżyserii wyróżnionego nagrodą Grand Golden Rail na MFF w Cannes Johna Polsona (Kolor zachodu słońca, Wielbicielka). Niepokojąca muzyka laureata BAFTY Johna Ottmana (Podejrzani), skrzętnie uknuta intryga oraz precyzyjnie wykonane zdjęcia Dariusza Wolskiego (trylogia Piraci z Karaibów) zapewniają emocjonujący seans.

W rolach głównych: Robert De Niro, Dakota Fanning.


Hopscotch / Gra w klasy (1980) – komedia szpiegowska – 12+ – polskie napisy i lektor – 100 min. Dostępne do: 30.04.2019

Miles Kendig (Walter Matthau) jest doświadczonym agentem CIA, który pewnego dnia zostaje odsunięty przez swego szefa (Ned Beatty) od działań operacyjnych. Oddelegowany do pracy biurowej mężczyzna nie może pogodzić się z faktem, że jego zadania przejął niedoświadczony asystent Joe Cutter (Sam Waterston). Zdegradowany Kending postanawia się zemścić. Ucieka ze swoją kochanką Isobel (Glenda Jackson) do Szwajcarii, gdzie pisze bogate w szczegóły pamiętniki, w których ujawnia tajemnice amerykańskiego wywiadu. Wybucha wielki skandal, a na poszukiwania Kendiga wyruszają pracownicy CIA i KGB.

Tryskające dobrym humorem, porywające kino szpiegowskie w doborowej obsadzie. Scenariusz filmu powstał na kanwie tak samo zatytułowanej powieści Briana Garfielda, który był również współautorem scenariusza. Za kamerą stanął trzykrotnie nominowany do Oscara Ronald Neame, wszechstronny brytyjski twórca, znany z takich obrazów jak Pieśni chwały, Tragedia „Posejdona” czy Akta Odessy.

W rolach głównych: Walter Matthau, Glenda Jackson, Sam Waterston, Ned Beatty.


NOWE ODCINKI:

White Famous / Biała sława (2017- ) – serial komediowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor – 30 min. Dostępne do: 15.10.2020

Floyd Mooney (Jay Pharoah) jest utalentowanym Afroamerykaninem, który próbuje swoich sił jako komik. Jego kariera nabiera rozpędu i robi się o nim coraz głośniej w stand-upowym światku. Floyd szybko jednak odkrywa, że droga do sławy nie będzie łatwa. Aby zyskać wiarygodność w branży, będzie musiał zachowywać się jak “biały”.

Nowy serial komediowy, którego producentem wykonawczym jest wyróżniony Oscarem aktor Jamie Foxx (Ray). Scenariusz oparty jest na jego doświadczeniach z początku kariery w show biznesie. Ten składający się z dziesięciu odcinków, pełen inteligentnego humoru serial porusza kwestie uprzedzeń rasowych i statusu mniejszości w amerykańskim społeczeństwie. W postać głównego bohatera wciela się Jay Pharoah (Prawdziwa jazda). Za produkcję obrazu odpowiedzialny był również Tom Kapinos, ojciec sukcesu Californication.

S1:O8 – Make-Believe – 28 min.


Berlin Station / Stacja Berlin (2016- ) – serial thriller, sezon 2 – 15+ – polskie napisy i lektor – 49 min. Dostępne do: 15.10.2018

Głównym bohaterem serialu Berlin Station jest Daniel Miller (Richard Armitage). Agent przyjeżdża do niemieckiej rezydentury CIA w Berlinie. Zostaje tam wysłany z tajną misją – musi ustalić, jak doszło do wycieku tajnych informacji, w których posiadaniu jest słynny demaskator o pseudonimie Thomas Shaw. Przewodnikiem Millera po mieście jest zaprawiony w szpiegowskich intrygach weteran, Hector DeJean (Rhys Ifans), który wprowadza go w brutalne realia pracy pod przykrywką, gdzie manipulacje, oszustwa, niebezpieczeństwo i moralne kompromisy są codziennością. Kiedy Daniel zaczyna orientować się w pogmatwanej sytuacji i wpada na trop spisku, który prowadzi go aż do Waszyngtonu. Zaczyna się również zastanawiać, czy jego życie będzie jeszcze takie samo?

W rolach głównych: Richard Armitage, Rhys Ifans.

S2:O8 – 48 min.


The Secret Life of Couples / Sekretne życie par (2017- ) – serial obyczajowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.01.2020

Sofia Prado (Bruna Lombardi) jest seksuolożką, która prowadzi Instytut Tantra zajmujący się prowadzeniem alternatywnej terapii dla par. Trafiają do niej osoby, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami oraz pragnieniami. Zaangażowana w swoją pracę kobieta skrywa w sobie jednak ogromny sekret. Pewnego dnia zaczyna on wychodzić na światło dzienne, komplikując Sofii bardzo życie.

Nowy serial sensacyjny z Bruną Lombardi (O Signo da Cidade), która w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych uchodziła w Brazylii za symbol seksu. Artystka jest również współtwórczynią produkcji.

W rolach głównych: Bruna Lombardi, Paulo Gorgulho, Alejandro Claveaux, Leticia Colin, Carlos Alberto Riccelli.

S1:O9 – 58 min.


Curb Your Enthusiasm / Pohamuj entuzjazm (2000- ) – serial komediowy, sezon 9 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.01.2019

Neurotyczna osobowość Larry’ego (Larry David) przysparza mu wielu kłopotów. Mężczyzna nie potrafi odnaleźć się w najprostszych codziennych sytuacjach. Problemem staje się dla niego zrobienie zakupów czy zapłacenie rachunków. Jest niezdarny i nietaktowny, i tylko jemu przytrafiają się rzeczy, które nie przytrafiłyby się nikomu innemu. Sytuacja pogarsza się, kiedy żona Larry’ego (Cheryl Hines) postanawia od niego odejść.

Serial produkcji HBO przedstawia w krzywym zwierciadle życie Larry’ego Davida, znanego amerykańskiego komika, scenarzysty i producenta telewizyjnego, współtwórcy Kronik Seinfelda, najgłośniejszego sitcomu wszech czasów. Za rolę samego siebie David był trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i czterokrotnie do nagrody Emmy. Obraz otrzymał w sumie kilkanaście nagród, w tym Złoty Glob dla najlepszego serialu komediowego, statuetkę Emmy, Nagrodę Gildii Amerykańskich reżyserów i nagrodę Gildii Amerykańskich Scenarzystów.

W rolach głównych: Larry David, Jeff Garlin, Susie Essman, Cheryl Hines, J.B. Smoove.

S9:O9 – The Shucker – 41 min.


The Girlfriend Experience / Dziewczyna z doświadczeniem (2016- ) – serial obyczajowy, sezon 2 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 11.05.2020

W Stanach Zjednoczonych zbliżają się wybory. Erica Myles (Anna Friel) jest pewną siebie dyrektorką finansową republikańskiej PAC. Aby zebrać fundusze potrzebne do prowadzenia kampanii wyborczej, kobieta wykorzystuje pomoc Anny Garner (Louisa Krause), która jest ambitną i bardzo pewną siebie szefową agencji zapewniającej towarzystwo dla prominentnych klientów. Erica wykorzystuje ją do szantażowania wysoko postawionych mężczyzn. Wspólna praca prowadzi kobiety do skomplikowanej, przesiąkniętej fascynacją relacji.

Równolegle serial śledzi losy byłej dziewczyny do towarzystwa. Bria Jones (Carmen Ejogo), dzięki programowi ochrony świadków, trafia do miasta w stanie Nowy Meksyk. W nowym miejscu próbuje wskrzesić swoją karierę. Składający się z dwóch zupełnie nowych wątków drugi sezon wielokrotnie nagradzanego serialu opowiadającego o kobietach, które zapewniają emocjonalne i seksualne wsparcie mężczyznom.

Twórcami wyprodukowanego przez telewizję Starz obrazu są Amy Seimetz (Sun Don’t Shine) oraz nominowany do Złotej Palmy Lodge Kerrigan (Claire Dolan).

W rolach głównych: Anna Friel, Louisa Krause, Carmen Ejogo.

S2:O11 – Moral Inventory – 26 min.


Hollywood On Set / Na planie (2003- ) – magazyn, sezon 14 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 30.06.2019

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S14:O48 – 24 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...