HBO GO Polska – weekendowe premiery, aktualizacje i powrót do oferty (25-27.05.2018)

Facebooktwitter

Przedstawiamy nowości, które pojawiły się w serwisie HBO GO Polska w bieżący weekend.

FILMOWE PREMIERY:

Flatliners / Linia życia (2017) – thriller science-fiction – 15+ – polskie napisy i lektor – 105 min. Dostępne do: 26.05.2019

Hipnotyczne kino grozy opowiadające o piątce młodych studentów akademii medycznej, którzy zaczynają igrać z życiem i śmiercią.

Pięcioro ambitnych studentów medycyny jest zafascynowanych zagadką dotyczącą granicy życia i śmierci. Ich marzeniem jest odkrycie, co znajduje się tuż za granicą życia. Z tej przyczyny decydują się wziąć udział w niebezpiecznym eksperymencie, w którym akcja serca każdego z nich zostanie czasowo zatrzymana. Ryzykowne badania zmuszają młodych ludzi do przemyśleń i wzięcia odpowiedzialności za swoje śmiałe decyzje.

Mocny horror o chorobliwej ambicji i próbie odkrycia niemożliwego w reżyserii wyróżnionego BAFTĄ Nielsa Ardena Opleva (Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet). Produkcja jest współczesnym remake’iem obrazu Joela Schumachera z 1990 roku. W role głównych bohaterów wcielają się nominowana do Oscara Ellen Page (Juno), wyróżniony Nagrodą im. Marcello Mastroianniego w Wenecji Diego Luna (I twoją matkę też), Nina Dobrev (Charlie), James Norton (Była sobie dziewczyna) oraz Kiersey Clemons (Sąsiedzi 2). Film wyróżnia się mroczną oprawą oraz pięknymi, wzbudzającymi niepokój zdjęciami, które powstały w Toronto, Oakville oraz Cambridge.

W rolach głównych: Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrev, James Norton, Kiersey Clemons.


The Accountant / Księgowy (2016) – thriller kryminalny – 18+ – polskie napisy i lektor – 122 min. Dostępne do: 31.03.2019

Ben Affleck w roli genialnego księgowego, który nawiązuje współpracę z pewną organizacją i szybko odkrywa prawdziwy obraz jej sytuacji finansowej.

Christian Wolff (Ben Affleck) jest geniuszem matematycznym, który nie najlepiej odnajduje się wśród ludzi. Mężczyzna skrywa też przed całym światem mroczną tajemnicę. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie. Kiedy wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu zaczyna się nim interesować, Christian podejmuje współpracę z nowoczesną firmą specjalizującą się w robotyce. Jej dział księgowy wykrywa niezgodność opiewającą na miliony dolarów, a sytuacja zaczyna powoli wymykać się spod kontroli.

Misternie uknuta intryga, dobre tempo akcji oraz efektownie zrealizowane sceny to główne atuty filmu sensacyjnego w reżyserii wyróżnionego Trofeum Filmowców na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sundance Gavina O’Connora (W cieniu chwały). W roli introwertycznego geniusza obsadzony został laureat dwóch Oscarów Ben Affleck (scenariusz: Buntownik z wyboru). W filmie występują również, takie gwiazdy jak: wyróżniony Nagrodą Akademii J.K. Simmons (Whiplash), Anna Kendrick (W chmurach) czy zdobywca dwóch Złotych Globów John Lithgow (Czułe słówka). Zdjęcia do produkcji powstały w Atlancie.

W rolach głównych: Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons, Jon Bernthal, Jeffrey Tambor. 


The Tale / Opowieść (2018) – dramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 110 min. Dostępne do: 26.05.2020

Matka odnoszącej sukcesy dziennikarki odkrywa opowiadanie opisujące trójkąt z dwojgiem dorosłych, które jej córka napisała w wieku trzynastu lat. Laura Dern oraz Ellen Burstyn w rolach głównych.

Jennifer (Laura Dern) zwiedza świat, pracując jako dziennikarka i wykładowczyni. Jej życie zdaje się być idealne. Jej bazą jest Nowy Jork, gdzie mieszka ze swoim partnerem. Pewnego dnia jej matka (Ellen Burstyn) znajduje opowiadanie, w którym trzynastoletnia Jennifer opisała swój “specjalny” związek z dwojgiem dorosłych trenerów. Dziennikarka jest oszołomiona. Zupełnie nie wie, co myśleć. Czytając pożółkłe strony “Opowieści”, odkrywa szyfr, którym posługiwała się 40 lat wcześniej. Jest jednak zdezorientowana, ponieważ w żaden sposób nie jest wstanie przypomnieć sobie tych zdarzeń. W końcu postanawia powrócić w rodzinne strony i skonfrontować się z byłymi trenerami. Jej wyobrażenie na temat swoich młodzieńczych lat zaczyna się szybko sypać.

Osobista opowieść oparta na wspomnieniach nagrodzonej na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance reżyserki i producentki Jennifer Fox (Beirut: The Last Home Movie). Obraz jest swego rodzaju podróżą w głąb wspomnień głównej bohaterki, która za sprawą starego opowiadania próbuje odkryć prawdę o swoich pierwszych doświadczeniach seksualnych. W jej rolę wciela się dwukrotnie nominowana do Oscara Laura Dern (serial HBO Wielkie kłamstewka). W produkcji występują także laureatka Nagrody Akademii Ellen Burstyn (Requiem dla snu), dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy Jason Ritter (Freddy kontra Jason), Elizabeth Debicki (Wielki Gatsby) oraz Isabelle Nélisse (Mama).

W rolach głównych: Laura Dern, Ellen Burstyn, Jason Ritter, Elizabeth Debicki, Isabelle Nélisse.


El sereno / Nocny stróż (2017) – thriller – 15+ – polskie napisy i lektor – 90 min. Dostępne do: 14.11.2019

Wycofany stróż nocny odkrywa, że w magazynie, w którym pracuje dzieją się nieprawdopodobne rzeczy.

Fernando (Gastón Pauls) jest samotnikiem, który znajduje pracę nocnego stróża w ogromnym magazynie przeznaczonym do rozbiórki. Mężczyzna bardzo ceni sobie spokój nowego zajęcia. Pewnej nocy wydarza się jednak coś niepokojącego. Stróż zaskoczony dziwnym dźwiękiem postanawia sprawdzić, co dokładnie się dzieje w opuszczonym budynku. Okazuje się, że jedna z bram jest otwarta. Sprawy szybko przybierają bardzo niespodziewany przebieg.

Hipnotyzujący urugwajski horror autorstwa dwóch młodych artystów – Oscara Estéveza (Cichy dom) oraz Joaquina Mauada (La extraña noche de Phillip). Produkcja zachwyca nieoczywistą fabułą, zapewnia także porządna dawkę strachu. Twórcy dbają o mroczną oprawę i kapitalnie budują atmosferę ciągłego niepokoju. W rolach głównych występują Gastón Pauls (Che – Boliwia), César Troncoso (Jak mam na imie), Álvaro Armand Ugón (O Silêncio do Céu), Cecilia Caballero oraz Valentina Barrios.

W rolach głównych: Gastón Pauls, César Troncoso, Álvaro Armand Ugón, Cecilia Caballero, Valentina Barrios.


1945 (2017) – dramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 87 min. Dostępne do: 30.04.2021

Kilka miesięcy po zakończeniu II wojny światowej do małej węgierskiej wioski przybywa dwóch Żydów, co budzi popłoch wśród okolicznych mieszkańców.

W sierpniowy dzień 1945 roku mieszkańcy pewnej węgierskiej wioski zajęci są organizacją ślubu syna miejscowego, wpływowego urzędnika. W tym samym czasie na dworcu pojawia się dwóch ortodoksyjnych Żydów z drewnianymi skrzynkami. Miejscowa społeczność myśli, że przyjechali odzyskać majątki należące do swoich przodków przed II wojną światową. Obawiają się również, że większa liczba ocalonych wkrótce wróci po swoje.

Doskonały dramat rozprawiający się ze skrywanymi przez lata wyrzutami sumienia oraz post-wojenną traumą w reżyserii wyróżnionego na Berlinale Ferenca Töröka (Plac Moskwy). Produkcja mówi o rozliczeniach z historią i własnym dziedzictwem, które musieli podjąć Węgrowie i inne narody z Europy Środkowo-Wschodniej. W role głównych bohaterów z powodzeniem wcielają się Péter Rudolf (Jakub kłamca), Bence Tasnádi (Couch Surf), Tamás Szabó Kimmel (Papryka, sex i rock’n’roll), Dóra Sztarenki (serial HBO Terapia) oraz Ági Szirtes (Człowiek z Londynu).

W rolach głównych: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel, Dóra Sztarenki, Ági Szirtes.


2012 (2009) – katastroficzny – 12+ – polskie napisy i lektor – 151 min. Dostępne do: 31.10.2019

John Cusack w roli zdesperowanego mężczyzny, który próbuje ocalić najbliższych przed niszczącym Ziemię kataklizmem.

Rok 2009. Naukowcy odkrywają silne burze na Słońcu, które mogą mieć w bliskiej przyszłości katastrofalne skutki dla Ziemi. Jakiś czas później zostaje zwołany szczyt państw G8, na który strony decydują się opracować scenariusz kryzysowy w razie nadejścia kataklizmu. Od początku wiadomo, że uda się uratować tylko garstkę ludzi. Kilka lat później Jackson Curtis (John Cusack) przebywa z rodziną w parku narodowym, gdzie odkrywa tajną informację dotyczącą zbliżającego się końca naszej cywilizacji. Mężczyzna rozpoczyna szaleńczy wyścig z czasem. Musi spróbować na własną rękę zapewnić bezpieczeństwo najbliższym.

Roland Emmerich, reżyser Pojutrze oraz Dnia Niepodległości, przedstawia kolejny pełen akcji film katastroficzny. Obraz mówiący o ludziach pragnących przetrwać apokalipsę to widowiskowe kino, które pełen jest doskonałych efektów specjalnych i wyróżnia się brawurowym montażem. W główne postacie wcielają się nominowany do Złotego Globu John Cusack (Być jak John Malkovich), nominowany do Oscara Chiwetel Ejiofor (Zniewolony. 12 Years a Slave), Amanda Peet (Zupełnie jak miłość), czterokrotnie nominowany do Emmy Oliver Platt (Miłość i inne używki) oraz Thandie Newton (W pogoni za szczęściem). Produkcja otrzymała dwie nominacje do nagrody Saturna i zarobiła blisko 800 mln dolarów na całym świecie.

W rolach głównych: John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet, Oliver Platt, Thandie Newton.


POWRÓT DO OFERTY:

Dumbo (1941) – animowany – b.o. – polski dubbing – 61 min. Dostępne do: 24.11.2018

Klasyczna animowana bajka Disneya o słoniątku Dumbo, które dzięki swoim ogromnym uszom uczy się latać.

Dumbo, odważne słoniątko o gigantycznych uszach stara się wzbić na szczyty sławy. Pomaga mu w tym nie tylko wyjątkowe uszy, ale również jego najlepszy przyjaciel – sprytny gryzoń Timothy Q. Mysz.

Dumbo to emocjonujące i wzruszające widowisko dla widzów w każdym wieku. Z okazji 70. rocznicy premiery filmu, przygody jedynego na świecie latającego słonika zostały poddane cyfrowej obróbce. Nagrodzona Oscarem muzyka oraz inspirujące przesłanie o znaczeniu przyjaźni i wiary we własne możliwości zyskały w odnowionej wersji zupełnie nowy wymiar.


NOWY ODCINEK:

Siren / Syrena (2018- ) – serial obyczajowy/fantasy, sezon 1 – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 29.03.2021

W nadmorskim miasteczku pojawia się nowa dziewczyna. Jej przyjazd wzbudza silne emocje wśród członków lokalnej społeczności.

Bristol Cove jest nadmorskim miasteczkiem, które według legendy niegdyś było domem dla syren. Ben (Alex Roe) jest bystrym biologiem morskim, który zakochuje się w Ryn (Eline Powell). Pełna mrocznych tajemnic młoda kobieta przybyła niedawno do Bristol Cove i stara się tam jakoś ułożyć sobie życie. Maddie (Fola Evans-Akingbola), współpracowniczka Bena, jest jednak bardzo podejrzliwa w stosunku do Ryn. Co z tego wyniknie?

Dziesięcioodcinkowy serial obyczajowy z elementami fantasy w reżyserii Jay’a Karasa (serial Brooklyn 9-9). Pełna tajemnic produkcja przywołuje legendę o syrenach. W głównych rolach występują Alex Roe (Piąta fala), Eline Powell (serial HBO Gra o tron), Fola Evans-Akingbola (An American Exorcism), Ian Verdun (serial Chirurdzy) oraz Rena Owen (Weronika postanawia umrzeć).

W rolach głównych: Alex Roe, Eline Powell, Fola Evans-Akingbola, Ian Verdun, Rena Owen.

S2:O10 – Aftermath – 40 min.


Films & Stars / Filmy i gwiazdy (2008- ) – magazyn, sezon 9 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 31.10.2018

Najnowsze filmy, największe gwiazdy i możliwość sprawdzenia co będzie się działo w nadchodzącym czasie. Najgorętsze wydarzenia wielkiego ekranu każdego tygodnia.

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S10:O21 – 25 min.


KIDS:

LEGO Ninjago (2011- ) – serial animowany, sezony 5 i 6 (wszystkie odcinki) – polski dubbing – 23 min.

Porywający serial przygodowy opowiadający o dzielnym mistrzu Sensei Wu i jego uczniach, którzy muszą uchronić świat przed zagładą.

Mistrz Sensei Wu na prośbę zmarłego ojca strzeże pokoju i równowagi na świecie. Jego zły brat lord Garmadon ciągle jednak szuka sposobu, że wprowadzić chaos i przejąć kontrolę śmiercionośną bronią. Sensei Wu rekrutuje czterech mężczyzn – Kaia, Cole’a, Jay’a oraz Zane’a – których następnie szkoli na nieustraszonych wojowników ninja. Wierzy, że z ich pomocą uda mu się przechytrzyć groźnego przeciwnika i wygrać z nim starcie.

Kolejny przebojowy serial, którego bohaterami są kultowe zabawki Lego. Młodzi widzowie razem z czwórką dzielnych wojowników ninja mogą przeżyć pełną wrażeń przygodę, której celem jest przywrócenie pokoju na świecie.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (24.05.2018)

Netflix Polska: 29 tytułów dostępnych w ofercie tylko do końca maja 2018r

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner