Perry Mason – nowy serial HBO zadebiutuje w HBO oraz HBO GO już 22 czerwca – mamy opisy odcinków, nowy trailer i zdjęcia

Facebooktwitter

hbo go seriale

Perry Mason to historia oparta na postaci legendarnego adwokata z powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. W roli tytułowej w nowej produkcji HBO wystąpi Matthew Rhys, a jednym z jej producentów jest Robert Downey Jr. Premiera serialu Perry Mason odbędzie się 22 czerwca w HBO i HBO GO.

Rok 1931, Los Angeles. Kiedy reszta kraju zmaga się z Wielkim Kryzysem, to miasto kwitnie. Ropa naftowa, Igrzyska Olimpijskie, filmy dźwiękowe – jest wszystko! Ale doszło też do porwania, w którym coś poszło nie tak i to bardzo. Serial śledzi losy legendarnego już w kanonie amerykańskiej beletrystyki adwokata, obrońcy w sprawach karnych – Perry’ego Masona, bohatera serii powieści  autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. Gdy największa sprawa dekady z impetem wkracza w jego życie, konsekwencja w nieustannym dążeniu do prawdy prowadzi Masona nie tylko do ujawnienia tajemnic miasta, ale i być może na drogę odkupienia dla siebie samego.

hbo go seriale

W serialu HBO Perry Mason występują: dwukrotnie nominowany do Złotego Globu i wyróżniony nagrodą Emmy Matthew Rhys (serial Zawód: Amerykanin, serial HBO Dziewczyny) jako tytułowy Perry Mason; dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony sześcioma statuetkami Emmy John Lithgow (seriale The Crown, Dexter) jako Elias Birchard ‚E.B.’ Jonathan; nominowana do Złotego Globu Tatiana Maslany (serial Orphan Black) jako siostra Alice McKeegan; Juliet Rylance (serial HBO The Knick) jako Della Street; Chris Chalk (serial Gotham, serial HBO Newsroom) jako Paul Drake; Shea Whigham (serial HBO Zakazane imperium) jako Pete Strickland. Obok nich w produkcji wystąpią także: nominowany do Emmy Stephen Root (serial HBO Barry), Gayle Rankin (serial GLOW), Nate Corddry (serial Fosse/Verdon, Inkarnacja), Veronica Falcon (serial Queen of the South), Jefferson Mays (serial I Am the Night), wyróżniona Złotym Globem i trzykrotnie nominowana do Emmy Lili Taylor (serial HBO Sześć stóp pod ziemią), Andrew Howard (serial HBO Watchmen), Eric Lange (seriale Ucieczka z Dannemory, Narcos) oraz Robert Patrick (Terminator 2: Dzień sądu).

hbo go seriale

Obowiązki producentów wykonawczych pełnią (w kolejności alfabetycznej): Amanda Burrell, Robert Downey Jr., Susan Downey, Ron Fitzgerald, Joe Horacek, Rolin Jones i Timothy Van Patten, który jest także reżyserem serialu. Producentem wykonawczym jest Aida Rodgers. Rolę producenta pełni także Matthew Rhys. Twórcami serialu są Rolin Jones i Ron Fitzgerald, produkcja powstała na podstawie postaci stworzonych przez Erle’a Stanleya Gardnera.

Premiera serialu HBO Perry Mason zaplanowana została w HBO i HBO GO na 22 czerwca. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z premierą amerykańską, czyli o godzinie 03:00, powtórka zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 20:10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, w poniedziałki. Serial składa się z 8 odcinków.

 

Opisy odcinków

Perry Mason, odcinek 1:

Los Angeles, rok 1931. Niedługo po zakończeniu budzącej niesmak sprawy z udziałem pewnego znanego komika, ledwo wiążący koniec z końcem prywatny detektyw Perry Mason (Matthew Rhys) i jego pomocnik Pete Strickland zostają zatrudnieni przez adwokata E.B. Jonathana (John Lithgow). Mentor Perry’ego zleca im rozwiązanie bardzo zagadkowej sprawy – niedawno doszło do brutalnego porwania rocznego chłopca Charliego Dodsona, którego rodzice Matthew (Nate Corddry) i Emily (Gayle Rankin) otrzymali od porywaczy list z żądaniem 100 tys. dolarów okupu. Po spotkaniu z milionerem Hermanem Baggerly’em (Robert Patrick), członkiem rady kościoła, do którego należą Dodsonowie, Perry, E.B. i sekretarka adwokata Della Street (Juliet Rylance) zaczynają się zastanawiać, dlaczego porywacze żądają tak zawrotnej sumy od skromnie żyjącej rodziny.

Perry Mason, odcinek 2:

Po wygłoszeniu kolejnego płomiennego kazania kaznodziejka siostra Alice (Tatiana Maslany) zapewnia rodzinę Dodsonów o moralnym i finansowym wsparciu kościoła, co nie zostaje dobrze przyjęte przez jej matkę Birdy (Lili Taylor). W trakcie rutynowej policyjnej interwencji podczas domowej awantury posterunkowy Paul Drake (Chris Chalk) przypadkowo odkrywa miejsce zbrodni i znajduje na miejscu niejednoznaczne poszlaki. Mason (Matthew Rhys) jest wściekły, kiedy Baggerly (Robert Patrick) nieoczekiwanie przyznaje się do winy. Niedługo potem naciska na Emily (Gayle Rankin), aby wyjaśnić, czy jej mąż faktycznie ma alibi, co spotyka się z głębokim oburzeniem Delli (Juliet Rylance). Detektywi Holcomb (Eric Lange) i Ennis (Andrew Howard) wykorzystują otrzymane od Drake’a (Chris Chalk) informacje, żeby zdobyć przewagę w śledztwie.

Perry Mason, odcinek 3:

Przebiegły prokurator okręgowy Maynard Barnes (Stephen Root) podaje do wiadomości publicznej nowe, szokujące ustalenia, aby zdobyć przewagę nad E.B. i jego zespołem. Virgil (Jefferson Mays), który jest znajomym Masona (Matthew Rhys), umożliwia mu i Stricklandowi (Shea Whigham) obejrzenie dowodów zabezpieczonych na miejscu zbrodni.  Nieco później Mason próbuje wydobyć informacje od milczącego Drake’a (Chris Chalk), który znajduje się pod baczną obserwacją detektywów Holcomba (Eric Lange) i Ennisa (Andrew Howard). Della (Juliet Rylance) zauważa pewną zmianę u E.B. (John Lithgow), który wydaje się nie być sobą.

Perry Mason, odcinek 4:

Mason (Matthew Rhys) i Strickland (Shea Whigham) znowu proszą Virgila (Jefferson Mays) o przyjacielską pomoc. Siostra Alice (Tatiana Maslany) dochodzi do siebie po przerażających przejściach, a Birdy (Lili Taylor) namawia córkę, aby przestała się wypowiadać na temat małego Charliego. E.B. (John Lithgow) coraz dotkliwiej zaczyna odczuwać konsekwencje problemów finansowych i daje upust swoim negatywnym emocjom podczas rozmowy z Dellą (Juliet Rylance).


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – „Snowpiercer”

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Late Night” i „Melancholijna dziewczyna”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner