Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Late Night” i „Melancholijna dziewczyna”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Late Night (2019) | film, komedia, dramat | 98 min | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.5/10

Katherine Newbury (Emma Thompson) jest charyzmatyczną królową nocnych talk-show. Po 25 latach błyskotliwej kariery jej gwiazda zaczyna jednak powoli gasnąć. Oglądalność jej programu zaczyna spadać i prezenterka decyduje się wzbogacić swój zespół, złożony z samych białych samców alfa, o nowego członka – tym razem kobietę. Wybór pada na wygadaną Molly (Mindy Kaling), której całkowity brak doświadczenia zawodowego rekompensowany jest przez nieodparty entuzjazm i wręcz encyklopedyczną wiedzę o pracy Katherine.

Kapitalna komedia w reżyserii Nishy Ganatry (serial Mr. Robot), która opowiada o gwieździe telewizji próbującej nadać świeżości swojemu programowi. W jej postać wciela się wyróżniona dwoma Oscarami Emma Thompson (Rozważna i romantyczna). Za swoją rolę aktorka otrzymała nominację do Złotego Globu. Obok niej w filmie pojawiają się nominowana do nagrody Emmy Mindy Kaling (serial Biuro), Max Casella (Oldboy. Zemsta jest cierpliwa), laureat statuetki Saturna Hugh Dancy (serial Hannibal) oraz nagrodzony dwoma Złotymi Globami John Lithgow (Świat według Garpa).

Reżyseria: Nisha Ganatra
Obsada: Emma Thompson, Mindy Kaling, John Lithgow, Hugh Dancy, Reid Scott, Max Casella
Kraj: USA


hbo go filmy

Melancholijna dziewczyna / AREN’T YOU HAPPY? (2019) | film, satyra, komedia | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.6/10

Dziewczyna snuje się po mieście w poszukiwaniu swojego miejsca. Na swojej drodze spotyka młode matki, które wręcz w religijny sposób celebrują macierzyństwo, wraca do domu z mężczyzną, dla którego seks nie ma zbyt dużego znaczenia, w końcu trafia do drag baru, gdzie czeka na koniec kapitalizmu. Bohaterka próbuje napisać książkę, ale nie jest w stanie wyjść poza pierwsze zdanie drugiego rozdziału. Dryfuje bez celu między kolejnymi galeriami sztuki, szkołami jogi i łóżkami nieznajomych. Zamiast próbować się dopasować, zaczyna postrzegać swoją depresję jako sprawę polityczną.

Piętnaście humorystycznych wydarzeń z życia bohaterki, które pokazują postmodernistyczne społeczeństwo rozdarte między niepewnością a marketingiem, seryjną monogamią a neo-duchowością, rozczarowaniem a ciągłą presją bycia szczęśliwym. Reżyserką tej oryginalnej i pełnej satyry komedii jest debiutantka Susanne Heinrich. W głównych rolach pojawiają się Marie Rathscheck (Berlin, Barcelona), Nicolo Pasetti (Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek), Monika Wiedemer (Deckname Jenny), Yann Grouhel (serial Ku’damm 59) oraz Nicolai Borger (Operacja Anthropoid).

Reżyseria: Susanne Heinrich
Obsada: Marie Rathscheck, Nicolo Pasetti, Malte Bündgen, Monika Wiedemer, Dax Constantine, Yann Grouhel, Monika Freinberger, Nicolai Borger
Kraj: Niemcy


Polecamy również

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie – trzy filmy usunięte

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – “Super 8” i “Kongo”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner