Netflix: Serial “Cień i kość” powróci z drugim sezonem

Facebooktwitter

Netflix seriale

Uznany przez krytyków serial fantasy NetflixCień i kość“, oparty na bestsellerowych powieściach Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, otrzyma drugi sezon.

Ponad 55 milionów gospodarstw domowych zdecydowało się obejrzeć serial Cień i kość w ciągu pierwszych 28 dni od jego premiery. Serial znalazł się w TOP 10 w 93 krajach na całym świecie i zajął pierwsze miejsce w 79 krajach, w tym w Australii, Brazylii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, RPA i USA.

Po premierze serialu na Netflix, trylogia “Cień i kość” oraz składająca się z dwóch części powieść “Szóstka wron” powróciły na listy bestsellerów na całym świecie i przez ponad miesiąc utrzymywały się na pierwszym miejscu listy bestsellerów “New York Timesa”.

Nowy sezon będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków.

Cytat z wypowiedzi showrunnera, scenarzysty i producenta wykonawczego Erica Heisserera: “Jestem zaszczycony i podekscytowany powrotem do uniwersum Griszów i kontynuacją historii tych ujmujących postaci, w szczególności Milo”.

Cytat od autorki książek i producentki wykonawczej serialu Leigh Bardugo: “Piszę o uniwersum Griszów już od prawie dziesięciu lat, więc jestem zachwycona, że będziemy mogli kontynuować tę przygodę. Jest tak wiele miejsc, które ledwo zdążyliśmy odwiedzić i nie mogę się doczekać, aby przedstawić widzom więcej świętych, żołnierzy, bandytów, złodziei, książąt i szeregowców, którzy sprawiają, że ten świat jest tak zabawny do odkrywania. To będzie prawdziwa magia widzieć, jak nasza genialna, utalentowana obsada się powiększa”.

Cytat od producenta wykonawczego Shawna Levy’ego (21 Laps Entertainment): “Moi koledzy z 21 Laps i ja jesteśmy podekscytowani tym, że widzowie na całym świecie mogą nadal odkrywać uniwersum Griszów i zachwycać się epicką, unikalną fabułą powieści “Cień i kość”. Największą frajdą w naszej pracy jako producentów jest współpraca z kreatywnymi partnerami, którzy nas inspirują. Leigh Bardugo i Eric Heisserer są takimi osobami – razem stworzyli świat i panteon postaci, które pokochali fani na całym świecie. Nie możemy się doczekać, aby zabrać widzów na dziką przejażdżkę, która nastąpi już wkrótce…”

Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar) ponownie wcielą się w swoje role. Dodatkowe szczegóły dotyczące castingu zostaną podane w późniejszym terminie.

Serial Cień i kość miał premierę 23 kwietnia 2021 roku i jest obecnie dostępny na całym świecie, tylko w serwisie Netflix.

Informacje te zostały ogłoszone podczas pierwszego w historii Netflix Geeked Week, wirtualnego wydarzenia dla fanów, podczas którego ujawniane są nowości na Netflix.


Kliknij by uszyskać więcej informacji | Netflix: Cień i kość / Shadow and Bone | Mroczne siły stają na drodze osieroconej kartografki Aliny Starkov, dysponującej nadprzyrodzoną mocą, która może odmienić los rozdartego przez wojnę świata.
Cień i kość


Opis serialu

Serial Cień i kość, na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

  • Showrunner/Producent wykonawczy/Scenarzysta : Eric Heisserer
  • Autorka i producentka wykonawcza: Leigh Bardugo
  • Producent wykonawczy/Reżyser: Lee Toland Krieger
  • Producenci wykonawczy: Shawn Levy, Dan Levine, Dan Cohen i Josh Barry dla 21 Laps Entertainment i Pouya Shahbazian (Loom Studios)

Shadow and Bone | Season 2 Announcement


 

Polecamy również

Netflix: Pierwsze zdjęcia z finałowego sezonu serialu „Dom z papieru”

Czerwiec 2021 w ofercie HBO GO – nowe filmy i seriale – lista premier

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner