HBO GO: Premiera 2. sezonu serialu „Westworld” (2016)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]

hbogo-westworld-s2-bg-top
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2018r dziś zadebiutował w ofercie pierwszy odcinek 2. sezonu serialu „Westworld” (2016).

Na kanale HBO można go było obejrzeć już o godzinie 3:00, a powtórka zostanie wyemitowana o godzinie 20:10. Kolejne odcinki będą się pojawiać w ofercie co tydzień w poniedziałek o tej samej porze. Drugi sezon liczy 10 odcinków.

Westworld (2016) – serial, sezon 1-2 – 18+ – polskie napisy i lektor
IMDb: 8.9/10

GATUNEK: dramat, science fiction

Sezon 1: Dziesięcioodcinkowy serial HBO Westworld to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. To opowieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje.

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) – piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden). Twórcami serialu są Jonathan Nolan (Interstellar, Mroczny Rycerz, Impersonalni) oraz Lisa Joy (Gdzie pachną stokrotki, Tożsamość szpiega), którzy pełnią także obowiązki producentów wykonawczych i scenarzystów. Nolan jest także reżyserem serialu. W głównych rolach w serialu Westworld występują Anthony Hopkins (nagrodzony Oscarem za rolę Hannibala Lectera w thrillerze Milczenie owiec, nominowany do nagrody Akademii Filmowej za role w dramatach Okruchy dnia, Nixon i Amistad), Ed Harris (zdobywca dwóch Złotych Globów, nominowany do Oscara za role w obrazach Pollock i Apollo 13), Evan Rachel Wood (nominowana do Złotego Globu za serial Trzynastka oraz do nagrody Emmy i Złotego Globu za miniserial HBO Mildred Pierce), James Marsden (filmy z serii X-Men), Thandie Newton (Miasto gniewu, Mission: Impossible II) oraz Jeffrey Wright (film HBO Nominacja, zdobywca nagrody Emmy i Złotego Globu za rolę w miniserialu HBO Anioły w Ameryce). Inspiracją dla twórców był kultowy obraz Michaela Crichtona z 1973 roku pt. Świat Dzikiego Zachodu.

REŻYSERIA: Jonathan Nolan
OBSADA: Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton

Sezon 2: Drugi sezon serialu HBO, który jest mroczną odyseją o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu.

Produkcja HBO opowiada o pełnym niepokojących zdarzeń świecie przyszłości. Jego producentami wykonawczymi są Jonathan Nolan (Mroczny Rycerz), Lisa Joy (serial Gdzie pachną stokrotki) oraz J.J. Abrams (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy). Pierwszy sezon został wyróżniony trzema nominacjami do Złotego Globu – w tym w kategorii „najlepszy serial dramatyczny”. Otrzymał również cztery statuetki Emmy. Inspiracją dla scenariusza był film z 1973 roku pt. Świat Dzikiego Zachodu.

OBSADA: Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Ed Harris

 

S2:E1 – Odcinek 1 – 66m
-GO1_-_576-1

Zabawa z androidami dobiegła końca. Dopadniemy ciebie i pozostałych ludzi. Witamy ponownie w Westworld.

Scenariusz: Lisa Joy i Roberto Patino
Reżyseria: Richard J. Lewis


Czytaj również:

Planowane premiery w ofercie Netflix Polska na maj 2018 – lista nieoficjalna

Amazon Prime Video przedłuża promocję cenową na abonament jeszcze o kolejne miesiące


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...