HBO zamawia drugi sezon serialu “RÓD SMOKA”

Facebooktwitter

HBO Max seriale

Serial HBO Original Ród smoka (House of the Dragon) będzie miał drugi sezon.

Serial Ród smoka zadebiutował jednocześnie na całym świecie 22 sierpnia o godz. 3.00 nad ranem w HBO i HBO Max, gromadząc największą widownię w historii serwisu HBO w USA. Pierwszy odcinek przyciągnął do tej pory ponad 20 milionów widzów w USA według danych Nielsena, biorąc pod uwagę kanały linearne i serwisy HBO. W Polsce serial również osiągnął rekordową oglądalność i jest najchętniej oglądaną premierą w historii HBO Max w Polsce.

Ród smoka (House of the Dragon) powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron.

RÓD SMOKA | oficjalny zwiastun | HBO Max

W pierwszym sezonie serialu występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans. W pozostałych rolach: Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes, Savannah Steyn.

Francesca Orsi, Executive Vice President, HBO Programming powiedziała: Jesteśmy bardziej niż dumni z tego, co osiągnął pierwszy sezon Rodu smoka. Nasza fenomenalna obsada i ekipa podjęły ogromne wyzwanie i przekroczyły wszelkie nasze oczekiwania, dostarczając produkcję, którą każdy już traktuje jako pozycję obowiązkową w telewizji. Ogromne podziękowania dla George’a, Ryana i Miguela za prowadzenie nas w tej podróży. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, mogąc tworzyć kontynuację sagi rodu Targaryenów w drugim sezonie serialu.

Ród smoka zebrał szereg entuzjastycznych opinii krytyków – od „oszałamiającej produkcji” (Entertainment Weekly), przez „nowy, wciągający rozdział epickiego serialu HBO” (Los Angeles Times), „równie wciągający jak każdy sezon Gry o tron” (Wall Street Journal), aż do IGN deklarującego, że „dobrze wrócić do dźgania w plecy w Westeros”.

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Producentką wykonawczą I scenarzystką jest Sara Hess; Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt; Reżyserami są: Clare Kilner, Geeta V. Patel; Reżyserem i koproducentem wykonawczym jest Greg Yaitanes. Produkcja powstałą na podstawie powieści George’a R.R. Martina Ogień i krew.

Premiery nowych odcinków serialu Ród smoka będą się odbywały co tydzień w poniedziałki o godz. 3.00 nad ranem w HBO i HBO Max.

 

Serial HBO Original Ród smoka – opisy postaci

Paddy Considine jako król Viserys Targaryen, wybrany jako sukcesor króla Jaehaerysa Targaryena. Ciepły, miły i przyzwoity człowiek. Viserys pragnie kontynuować spuściznę swojego dziadka. Jednak dobrzy ludzie niekoniecznie są wielkimi królami.

Matt Smith jako książe Daemon Targaryen, młodszy brat króla Viserysa oraz pierwszy w kolejce następca tronu. Niezrównany wojownik i jeździec smoków. Daemon posiada prawdziwą krew smoka. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…

Olivia Cooke jako Alicent Hightower, córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego; Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Emma D’Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć… jednak nie urodziła się mężczyzną.

Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon (“Wąż Morski”), ród Velaryon, z którego pochodzi, ma  równi długie korzenie jak ród  Targaryenów. Lord Corlys jest najsłynniejszym żeglarzem i poszukiwaczem przygód w historii Westeros, zapewnił swojemu rodowi bardzo mocną pozycję – są jeszcze bogatsi niż Lannisterowie i posiadają największą flotę na świecie.

Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, jest smoczym jeźdźcem oraz żoną Lorda Corlysa Velaryona. „Królowa, której nigdy nie było”; została pominięta jako następczyni tronu podczas Wielkiej Rady, ponieważ królestwo faworyzowało jej kuzyna, Viserysa, tylko dlatego, że był mężczyzną.

Fabien Frankel as Ser Criston Cole, pochodzi z Dornijczyków, jest synem zarządcy Czarnej Przystani. Nie ma pretensji do ziem ani tytułów; jedynce, co posiada, to honor i  umiejętność posługiwania się mieczem.

Sonoya Mizuno jako Mysaria, przybyła do Westeros z niczym, sprzedano ją więcej razy niż sama pamięta. To jej jednak nie przygniotło… i stała się najbardziej zaufanym – i najbardziej nieprawdopodobnym – sojusznikiem księcia Daemona Targaryena, następcy tronu.

Rhys Ifans jako Otto Hightower, namiestnik króla, który lojalnie i wiernie służy zarówno swojemu królowi, jak i jego królestwu. Uważa, że największym zagrożeniem dla królestwa jest brat króla, Daemon, i jego pozycja jako następcy tronu.

 

Pozostali bohaterowie (w kolejności alfabetycznej wg nazwiska odtwórcy roli):

Milly Alcock jako młoda księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć… jednak nie urodziła się mężczyzną.

Bethany Antonia jako Baela Targaryen, najstarsza córka Laeny Velaryon, jest jeźdźcem młodego smoka Moondancera.

Phoebe Campbell jako Rhaena Targaryen, druga córka Lady Laeny i siostra Baeli.

Emily Carey jako młoda Alicent Hightower, córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego; Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Harry Collett jako Jacaerys Velaryon, najstarszy syn Rhaenyra Targaryen.

Ryan Corr jako Ser Harwin ‘Breakbones’ Strong,  uważany za najsilniejszego człowieka w Siedmiu Królestwach. Ser Harwin jest najstarszym synem Starszego nad Prawami Lyonela Stronga i dziedzicem Harrenhal.

Tom Glynn-Carney jako Aegon Targaryen, pierworodny syn króla Viserysa.

Jefferson Hall jako Tyland Lannister, przebiegły i wyrachowany polityk, brat bliźniak lorda Jasona Lannistera.

Jefferson Hall jako Lord Jason Lannister, Lord Casterly Rock,  brat bliźniak ser Tylanda Lannistera.

David Horovitch jako Wielki Maester Mellos, głos rozsądku i zaufany doradca króla Viserysa.

Wil Johnson jako Ser Vaemond Velaryon, młodszy brat Corylsa Velaryona, dowódca floty Velaryonów.

John Macmillan jako Ser Laenor Velaryon, syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

Graham McTavish jako Ser Harrold Westerling, służy w Gwardii Królewskiej od czasów króla Jaehaerysa; jest wzorem rycerskości i honoru.

Ewan Mitchell jako Aemond Targaryen, drugi syn Viserysa, bratanek Daemona, jego przyrodnią siostrą jest Rhaenyra.

Theo Nate jako młody Ser Laenor Velaryon, syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

Matthew Needham jako Larys Strong, młodszy syn Starszego nad Prawami Lyonela Stronga, postawiony przez ojca przed sądem.

Bill Paterson jako Lord Lyman Beesbury, Lord Honeyholt i Starszy nad Monetą w Małej radzie króla Viserysa.

Phia Saban jako Helaena Targaryen, druga córka Viserysa, siostra Aegona i Aemonda, jej przyrodnią siostrą jest Rhaenyra.

Gavin Spokes jako Lord Lyonel Strong, Starszy nad Prawami w radzie króla Viserysa, Lord Harrenhal.

Savannah Steyn jako Lady Laena Velayron, córka Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.


 

Polecamy również

ELVIS – film już od 2 września będzie dostępny w ofercie HBO Max

DISNEY+ – Premiery we wrześniu

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner