ELVIS – film już od 2 września będzie dostępny w ofercie HBO Max

Facebooktwitter

hbo max filmy

Film Warner Bros. Pictures pod tytułem Elvis z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem w rolach głównych, w reżyserii nominowanego do Oscara wizjonera Baza Luhrmanna, od 2 września dostępny będzie w serwisie HBO Max.

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

Oprócz Hanksa i Butlera w filmie występują nagradzana aktorka teatralna Helen Thomson (Tajemnice LakeTop, Rake) jako matka Elvisa, Gladys, Richard Roxburgh (Moulin Rouge!, Oddech, Przełęcz ocalonych) jako ojciec Elvisa, Vernon, oraz DeJonge (Wizyta, Stray Dolls) jako Priscilla. Oprócz nich Luke Bracey (Przełęcz ocalonych, Point Break – Na fali) gra Jerry’ego Schillinga, Natasha Bassett (Ave, Cezar!) wciela się w Dixie Locke, David Wenham (trylogia Władca Pierścieni, Lion. Droga do domu, 300) gra Hanka Snowa, Kelvin Harrison Jr. (Proces siódemki z Chicago, Na topie) gra B.B. Kinga, Xavier Samuel (Idealne matki, Przyjaźń czy kochanie?, Saga Zmierzch: Zaćmienie) gra Scotty’ego Moore’a, a Kodi Smit-McPhee (Psie pazury) wciela się w Jimmiego Rodgersa Snowa.

hbo max filmy

Wśród obsady znaleźli się także Dacre Montgomery (Stranger Things, Galeria złamanych serc) w roli reżysera telewizyjnego Steve’a Bindera oraz australijscy wykonawcy Leon Ford (Gallipoli, Pacyfik) w roli Toma Diskina, Kate Mulvany (Wielki Gatsby, Hunters) jako Marion Keisker, Gareth Davies (Piotruś Królik, Hunters) w roli Bonesa Howe’a, Charles Grounds (Bajecznie bogaci Azjaci, Camp) w roli Billy’ego Smitha, Josh McConville (Wyspa fantazji) w roli Sama Phillipsa i Adam Dunn (Home and Away) w roli Billa Blacka.

W rolach innych słynnych muzyków w filmie Luhrmann obsadził wokalistkę i autorkę piosenek Yolę jako Sister Rosettę Tharpe, modela Altona Masona jako Little Richarda, pochodzącego z Austin w Teksasie Gary’ego Clarka Jr. w roli Arthura Crudupa i artystkę Shonkę Dukureh jako Willie Mae „Big Mamę” Thornton.

hbo max filmy

Nominowany do Oscara Luhrmann (Wielki Gatsby, Moulin Rouge!) wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisał z Samem Bromellem, Craigiem Pearce’em i Jeremym Donerem na podstawie pomysłu swojego i Jeremy’ego Donera. Producentami filmu są Luhrmann, laureatka Oscara Catherine Martin (Wielki Gatsby, Moulin Rouge!), Gail Berman, Patrick McCormick i Schuyler Weiss. Courtenay Valenti i Kevin McCormick są producentami wykonawczymi.

W ekipie reżysera znaleźli się też operatorka Mandy Walker (Mulan, Australia), nagrodzona Oscarem scenografka i projektantka kostiumów Catherine Martin (Wielki Gatsby, Moulin Rouge!), scenografka Karen Murphy (Narodziny gwiazdy), montażyści Matt Villa (Wielki Gatsby, Australia) I Jonathan Redmond (Wielki Gatsby), nominowany do Oscara specjalista od efektów specjalnych Thomas Wood (Mad Max: Na drodze gniewu), kierownik muzyczny Anton Monsted (Australia, Moulin Rouge!) I kompozytor Elliott Wheeler (The Get Down).

ELVIS | oficjalny zwiastun | HBO Max

Historia wieloletniej relacji Elvisa Presleya z Parkerem. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.

Główne zdjęcia do Elvisa odbyły się w Queensland, w Australii, przy wsparciu władz stanu Queensland, organizacji Screen Queensland i offsetowego programu producenckiego rządu Australii.

Disney+

Film Warner Bros. Pictures Elvis wyprodukowany został przez Bazmark Production i Jackal Group. Reżyserem obrazu jest Baz Luhrmann. Światowym dystrybutorem jest Warner Bros. Pictures.

Premiera filmu Elvis w HBO Max odbędzie się 2 września. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na 25 września na godz. 20:10.


 

Polecamy również

DISNEY+ – Premiery we wrześniu

Netflix prezentuje zwiastun i oficjalny plakat filmu „Broad Peak”. Znamy datę premiery

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner