Netflix prezentuje zwiastun i oficjalny plakat filmu “Broad Peak”. Znamy datę premiery

Facebooktwitter

Netflix filmy

Netflix pokazał zwiastun, oficjalny plakat oraz datę premiery filmu Broad Peak w reżyserii Leszka Dawida.

Premiera filmu z Ireneuszem Czopem w roli Macieja Berbeki już 14 września na Netflix.

Broad Peak to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi.

Netflix filmy

Netflix filmy

Broad Peak to opowieść o pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, autorem scenariusza Łukasz Ludkowski, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Łukasz Gutt. W roli głównej – Macieja Berbeki – zobaczymy Ireneusza Czopa, z kolei Ewą Dyakowską-Berbeką zagra Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie występują również m.in.  Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk.

Ireneusz Czop o roli Macieja Berbeki: Moja relacja z Maćkiem Berbeką jest bardzo osobista. Stał się dla mnie drogowskazem, azymutem. Kawałki jego życiorysu są jak moje własne. Miałem ogromne szczęście, że mogłem opowiedzieć o kimś tak interesującym.

Film prezentowany będzie w Konkursie Głównym tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Netflix filmy

Netflix filmy

  • Zdjęcia realizowano w m.in. Karakorum, Alpach, Zakopanem i Warszawie.
  • Obsada: Ireneusz Czop (Maciej Berbeka), Maja Ostaszewska (Ewa Dyakowska-Berbeka), Łukasz Simlat (Krzysztof Wielicki), Piotr Głowacki (Aleksander Lwow), Tomasz Sapryk (Andrzej Zawada), Dawid Ogrodnik (Adam Bielecki), Maciej Raniszewski (Tomasz Kowalski), Maciej Kulig (Artur Małek)
  • Ekipa: Leszek Dawid (reżyseria), Łukasz Ludkowski (scenariusz), Łukasz Gutt (zdjęcia), Maciej Rzączyński, Dawid Janicki, Krzysztof Rzączyński, Paweł Rymarz (producenci), Janusz Mazurczak, Katarzyna Jędrzejczyk (scenografia), Agata Culak (kostiumy), Katarzyna Wilk (charakteryzacja),  Łukasz Targosz (muzyka), Monika Krzanowska, Maciej Pawłowski (dźwięk), Maciej Pawliński (montaż), Weronika Pacewicz, Małgorzata Wala (kierownictwo produkcji)
  • Produkcja: East Studio
  • Premiera: 14 września 2022

Disney+

Broad Peak | Oficjalny zwiastun | Netflix

 

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 221 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali, programów i gier mobilnych w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania – bez reklam i zobowiązań.


 

Polecamy również

„RÓD SMOKA” najchętniej oglądaną premierą w historii HBO Max w Polsce

Disney+ Day – lista premier na 8 września

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner