HBO zamawia drugi sezon serialu Sukcesja. Nowe odcinki pierwszego sezonu co poniedziałek w HBO i HBO GO

Facebooktwitter

Nowy serial HBO - Sukcesja
Sukcesja
– nowa produkcja HBO o wielkich pieniądzach i walce o władze na samym szczycie globalnej korporacji mediowej – będzie kontynuowana. HBO zamówiło drugi sezon produkcji, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród amerykańskich krytyków.

Nowe odcinki pierwszego sezonu dostępne są co poniedziałek w HBO oraz HBO GO.

Sukcesja to rodzinna saga o władzy, mediach, polityce i wielkich pieniądzach. Jest to historia dysfunkcyjnej amerykańskiej rodziny Roy’ów, która kontroluje jedną z największych korporacji mediowych na świecie Waystar Royco. Widzowie poznają ich w momencie, kiedy Logan, założyciel firmy i głowa rodziny, zaczyna wycofywać się z działalności. Jego następcą powinien zostać ktoś z jego najbliższego otoczenia – np. jedno z czworga jego dorosłych dzieci. W rodzinie zaczyna się walka o władze.

Pierwszy sezon produkcji miał swoją premierę na początku czerwca, już jednak wiadomo, że będzie kontynuowana. HBO właśnie zamówiło drugi sezon Sukcesji. Serial zebrał szereg bardzo dobrych recenzji, amerykańscy krytycy nie szczędzili dobrych słów. Dziennikarz Wall Street Journal nazwał Sukcesję „wspaniałą produkcją obyczajową”, która zapewnia „doskonałą rozrywkę” i jest pełna „zjadliwej satyry”. Dziennik Los Angeles Times podkreślił natomiast, że jest „doskonale napisana” i „po mistrzowsku zagrana”. Z kolei magazyn New Yorker napisał, że serialowi „trudno się oprzeć”, a Hollywood Reporter opisał go słowami: „świetna rozrywka i doskonałe kreacje aktorskie” oraz „znakomicie zagrane role i napisane dialogi”.

W pierwszym sezonie Sukcesji występują: Brian Cox (The Ring), Jeremy Strong (Big Short, Sędzia), Kieran Culkin (Ucieczka od życia), Alan Ruck (serial Egzorcysta), Matthew Macfadyen (Duma i uprzedzenie), a także Hiam Abbass, Sarah Snook, Nicholas Braun, Natalie Gold, Peter Friedman oraz Rob Yang. Twórcą tego serialu HBO jest wyróżniony nominacją do Oscara oraz Nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów Jesse Armstrong (Zapętleni). Odcinek pilotażowy został napisany przez Armstronga i wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Adama McKaya (Big Short). Producentami wykonawczymi są Jesse Armstrong, Adam McKay, Frank Rich (serial HBO Figurantka), Kevin Messick, Will Ferrell, Jane Tranter (serial HBO Długa noc) oraz Mark Mylod (serial HBO Ekipa).

Premiery nowych odcinków pierwszego sezonu serialu HBO Sukcesja (Succession) odbywają się co poniedziałek. Do serwisu HBO GO dodawane są one już rano, na antenie telewizyjnej HBO emitowane są natomiast o godz. 21.10. Powtórki tego samego dnia o godz. 22.00 w HBO3.


Czytaj również:

Netflix Polska prezentuje zapowiedź [HD] serialu o Michaelu Jordanie i Chicago Bulls lat 90 – The Last Dance

Netflix: Glow – oficjalny zwiastun [HD] i plakat drugiego sezonu


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner