Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 12 stycznia 2020

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na styczeń 2020r. dziś zadebiutowały w ofercie trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Projekt Koliber / THE HUMMINGBIRD PROJECT (2018) | film, thriller | 106m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.2/10

Dwóch kuzynów z Nowego Jorku Vincent (Jesse Eisenberg) i Anton (Alexander Skarsgård) ma już dość bycia pionkami swojej szefowej – bezdusznej Evy Torres (Salma Hayek). Mężczyźni zamierzają postawić nowojorską giełdę na głowie. Ich marzeniem jest położenie kabla światłowodowego pomiędzy Kansas a New Jersey, co pozwoliłoby im zyskać kilka milisekund przewagi w cyfrowym handlu i zarobić miliony. Bohaterowie stawiają wszystko na jedną kartę z nadzieją, że uda im się dopiąć swego.Intrygujący thriller z nominowanymi do Nagrody Akademii Salmą Hayek (Frida) i Jesse’m Eisenbergiem (The Social Network) oraz wyróżnionym Złotym Globem Alexanderem Skarsgårdem (serial HBO Wielkie kłamstewka) w rolach głównych. Świetnie zagrana produkcja pokazuje pogoń za ideą i żądzę pieniądza. Twórcą obrazu jest Kim Nguyen (Wiedźma wojny).

Reżyseria: Kim Nguyen
Obsada: Jesse Eisenberg, Alexander Skarsgård, Salma Hayek, Michael Mando, Johan Heldenbergh
Kraj: KanadaVox Lux
(2018) | film, dramat, muzyczny | 110m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.9/10

W 1999 roku nastoletnia Celeste (Raffey Cassidy) doświadcza tragedii, która winduje ją na szczyty sławy i robi z niej gwiazdę muzyki pop. Od tamtej pory dziewczyna jest na świeczniku, a jej kariera rozwija się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. W 2017 roku dorosła Celeste (Natalie Portman) planuje swój powrót na szczyt, wydając płytę pt. “Vox Lux”.Wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Lwem Jutra młody, charyzmatyczny i wzbudzający kontrowersje reżyser Brady Corbet (Dzieciństwo wodza) przedstawia pełne przepychu studium fenomenu gwiazd popu i pokazuje ich wpływ na współczesne społeczeństwo. W głównej roli pojawia się wyróżniona Oscerem Natalie Portman (Czarny łabędź), a partnerują jej dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Jude Law (Utalentowany pan Ripley), Stacy Martin (Nimfomanka – Część I i II), wyróżniona BAFTĄ Jennifer Ehle (Wilde. Historia pisarza) oraz Raffey Cassidy (Królewna Śnieżka i Łowca).

Reżyseria: Brady Corbet
Obsada: Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin, Jennifer Ehle, Raffey Cassidy
Kraj: USA

Opis dystrybutora
Hipnotyczna, prowokująca i elektryzująca opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop. Oryginalne piosenki do filmu stworzyła SIA, jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku.

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.Menocchio
/ MENOCCHIO THE HERETIC (2018) | film, dramat, historyczny | 100m | 12+ | polskie napisy i lektor

Włochy, końcówka XVI wieku. Zagrożony przez rozkwit protestantyzmu Kościół rzymskokatolicki inicjuje Inkwizycję. Stary i uparty młynarz o imieniu Menokio (Marcello Martini), który pochodzi z zagubionej w górach małej wioski Friuli, postanawia sprzeciwić się nowemu porządkowi. Oskarżony o herezję ignoruje błagania przyjaciół i rodziny i zamiast uciekać, staje przed sądem. Zmęczony wszechobecną przemocą i niesprawiedliwością Menokio jest przekonany, że jest równy każdemu biskupowi, inkwizytorom, a nawet papieżowi. Naiwnie wierzy, że jego czyny i słowa odmienią Kościół i ludzi go tworzących.Dramat historyczny przywołujący czasy Świętej Inkwizycji. Historia obrazu opowiedziana jest z punktu widzenia odważnego młynarza, który postanowił przeciwstawić się wszechwładnej instytucji. Produkcja została wyreżyserowana przez Alberto Fasula (Tir), a w głównych rolach pojawiają się Marcello Martini, Maurizio Fanin (Niewidzialny chłopak – Nowa generacja), Carlo Baldracchi, Nilla Patrizio oraz Emanuele Bertossi. Menocchio zdobył Grand Prix na Festiwalu Kina Włoskiego we francuskim Annecy.

Reżyseria: Alberto Fasulo
Obsada: Marcello Martini, Maurizio Fanin, Carlo Baldracchi, Nilla Patrizio, Emanuele Bertossi
Kraj: Włochy


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 11 stycznia 2020

Premiera filmowa w ofercie HBO GO Polska – 11 stycznia 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner